Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pojara28 »

В реката рибата се е издавила. Не знам причината но поне времето е хубаво. Пет дни две риби. Реката е перфектна. Вятър никакъв . На реката е пълно с рибари но на вир са максимум 10 скобара за деня. Рибата не се влияе от хляб. Днес обиколих от Благоевград до Симитли. Като смея да твърдя че само на Железница нещата клоняха към риболов.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

pojara28 написа:В реката рибата се е издавила..
Явно скобара още не е наясно дали е на есенен или зимен режим. Другата седмица ще дойде студа след което нещата ще дойдат на мястото си. Май няма сми' да се пробва по-рано, свършете си някоя работа в къщи :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от garantex »

Забравих да кача снимките от успешния от много време насам риболов от 20.11 неделя. Всички риби са пуснати без 2, които ги взех за дядото и бабата. Общо 14 риби и сигурно толкова откачени, хванати в района на Благоевград. Не казвам нарочно къде са хванати, защото ми писна от рибари, които пишат тук, че пускат рибите, а на реката от 30 рибари се пускат само от 2-3 рибари най-много. Масово се прибираха живарници с по 30-40 риби, което е жалко. После като отидат другата седмица пак ще искат да ловят, ама дръжки. Снимките са правени с Нокиа, но се вижда през живарника, беше тъмно за видео. Ловяхме двама човека от 9 часа сутринта до 5. Стръв - троха. Захранка - хляб. Рибата не се влияеше от хранене. Надявам се като застудее да се групира рибата и да кълве както си трябва. Рапорт - даден!
Снимки:
Изображение
Изображение
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

pojara28 написа:В реката рибата се е издавила. Не знам причината но поне времето е хубаво. Пет дни две риби. Реката е перфектна. Вятър никакъв . На реката е пълно с рибари но на вир са максимум 10 скобара за деня. Рибата не се влияе от хляб. Днес обиколих от Благоевград до Симитли. Като смея да твърдя че само на Железница нещата клоняха към риболов.
Мен някъде си ме пропуснал, жива душа не видях :) Но пък и бях настрани от разните му топ места.
Изображение
Реката не ми се вижда съвсем перфектна, предпочитам по - високо ниво и да не е толкова бистра. Днес беше облачно и рибата малко по - активна.
Колега гарантекс, всеки е минал през месарството. Едни са го преболедували, други - не, трети са в лек шпагат и взимат по някоя риба за баба и дядо :wink: Направили сте много добър риболов в неделята, рибата беше доста анемична. Няма накъде да кълве по - добре.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Днес нещо ги беше захлупило дебело - топлото време, фазата на Луната или атмосферното налягане. За скара беше чудесно, така че който се усетил.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Вчера на Железница риболова беше от труден по-труден ,най-много с по 3,4 риби на риболовец
krasin
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 4:25 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от krasin »

А вчера още по-труден ... :)
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

mrenka написа:Днес нещо ги беше захлупило дебело - топлото време, фазата на Луната или атмосферното налягане. За скара беше чудесно, така че който се усетил.
Който им разбира на рибите ги е ловил и в неделя. Топ риболовци от Мастерфишинг са дърпали доволно литровки под Благоевград.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от topsoft »

доволно по 1 -2 риби. Мастърфишинг.....
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Спокойно бе момчета, ако сега не ги ловите лятото ше ги ловите. :D :fishing6:
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

icenceto2005 написа: Който им разбира на рибите ги е ловил и в неделя. Топ риболовци от Мастерфишинг са дърпали доволно литровки под Благоевград.
Майсторите по това се познават - ловят доволно и в най - смутните дни, при това без да се афишират. А други ловиме по риба и половина, че и гордо го показваме :D Всъщност снимки с под 10 риби май само аз пускам, някои и с единични екземпляри.
Ето още една такава ...
Изображение
Това ми е най - едрия за тази година, някъде от началото на октомври. Имам още един тумбест от друг излет, но с по - тънка опашка.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pojara28 »

topsoft написа:доволно по 1 -2 риби. Мастърфишинг.....
За състезания да. за места където са "гъсти" риби да.
Но имам мнение за състезателите. Мнооого често са зрители.
скобара е риба проклета
Изображение
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

topsoft написа:доволно по 1 -2 риби. Мастърфишинг.....


Колега topsoft, не се правя на майстор, но за една две риби няма да седя никога цял ден, пък не знам какви професоналисти са тия. :roll: :roll:
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от topsoft »

Ами...не знам, скобара е проклета риба :)
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Човек като висне по реката, хич и не знае колко риби ще хване. А ако се раздвижат чак между 3 и 4 следобяд, не си ли заслужава да погониш Михаля? Днес е чуден ден, ако нямах работа вкъщи хич и нямаше да се замисля дали ще хвана, една, две или баба Вуна :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”