Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератори: sapuna, Митев

viiksan
ще става разбирач
ще става разбирач

Re: Инфо за р. Струма!

Мнениеот viiksan » чет юни 29, 2017 8:17 am

Че то има ли втори бараж?
След наводненията преди няколко години ходих реката се беше променила,не минаваше вече през втори бараж,а зад него.
НЕ ИЗПОЛЗВАМ Facebook!!!

Реклама

Потребителски аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот emo vasilev » чет юни 29, 2017 8:21 pm

Е то не прилича на бараж , ма аз тъй си му викам....

Потребителски аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот mrenka » чет юни 29, 2017 10:19 pm

Мернах реката днес следобяд от Конявски мост - видя ми се полуизпарена точно като миналата година след като спряха ВЕЦ-а.

JoeyBG
новобранец
новобранец

Мнениеот JoeyBG » нед юли 02, 2017 9:37 pm

В събота бях в района на Бобошево,не ходя често на Струма и незнам какво е нормалното ниво за това време от годината,но съдейки по следите до къде е била водата и то скоро,ми се струва ниско нивото.Получи се някакъв риболов на червей много Пръскач и по малко Уклей,дребни Кленчета и много редки Мрени около педя.Лових на плувка,имаше колеги на фидер и леко дъно не видях да хванат нещо различно.И да попитам колегите,които са по в час с риболова по реката,в летните жеги струва ли си да търся Скобар целенасочено и при правилен подход дали бих могъл да си направя кеф с някоя и друга бройка за деня.Имам 3 излета за Скобар през пролетта и още не съм хванал нито едина бройка,пък видях че около Бобошево има едри екземпляри.Напреднах малко в този,оказал се труден за мен,пък и за други колеги риболов и ми се ще най-после да закача един скобар на болонезата. :)
П.С. Пръскачите и Уклеите са супер мезе за бирата след 2 часа чистене,а другите риби не ми представляват кулинарен интерес и си плуват живи и здрави.Това е от мен и наслука :)

miro253
фен клуб-скобар

Мнениеот miro253 » пон юли 03, 2017 8:44 am

Разбира се, че имаш шанс. Просто трябва да го намериш къде е, постоянно да пробваш като основно кълве на троха, френско хлебче или бял червей, правилно подбран такъм в зависимост от течението на мястото, където ловиш и да усетиш как предпочита да му водиш плувката. Много е важно да не се отказваш. Най-добрият ми риболов, който никога няма да забравя е на място на, което цял ден го гледах пред мен, подскачаше си и толкоз. Около 18 часа нещо му стана и реши да кълве и така осмисли целият ми ден чакане. Тук има и колеги, които доста му разбират. Може и те да добавят нещо въпреки, че доста е писано.

Потребителски аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот калин кацаров » чет юли 06, 2017 3:08 pm

JoeyBG написа:В събота бях в района на Бобошево,не ходя често на Струма и незнам какво е нормалното ниво за това време от годината,но съдейки по следите до къде е била водата и то скоро,ми се струва ниско нивото.Получи се някакъв риболов на червей много Пръскач и по малко Уклей,дребни Кленчета и много редки Мрени около педя.Лових на плувка,имаше колеги на фидер и леко дъно не видях да хванат нещо различно.И да попитам колегите,които са по в час с риболова по реката,в летните жеги струва ли си да търся Скобар целенасочено и при правилен подход дали бих могъл да си направя кеф с някоя и друга бройка за деня.Имам 3 излета за Скобар през пролетта и още не съм хванал нито едина бройка,пък видях че около Бобошево има едри екземпляри.Напреднах малко в този,оказал се труден за мен,пък и за други колеги риболов и ми се ще най-после да закача един скобар на болонезата. :)
П.С. Пръскачите и Уклеите са супер мезе за бирата след 2 часа чистене,а другите риби не ми представляват кулинарен интерес и си плуват живи и здрави.Това е от мен и наслука :)

Да ,реката е малка, но риба се лови доволно и то за няколко часа само.Мрени и скобари бол, а също и кефали, ако се търсят. Първо трябва да познаваш местата. Да си водиш добре линията и да е правилно направена. Пълно е със скобарета по 200-400гр в района . Най-добре си взима на естествен хляб. Ти явно си ловил на песъчливо дъно, затова само пръскачи. На хубаво място, пръскачи няма!

Реклама

metoo
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот metoo » чет юли 06, 2017 9:19 pm

Колега явно не си запознат с нещата, за да се изказваш толкова категорично.Къде видя че пълно с скобари аз не знам, но все тая и това ако са скобари по 200гр оставете ги поне те да пораснат. :wink:

Потребителски аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот калин кацаров » пет юли 07, 2017 8:26 am

metoo написа:Колега явно не си запознат с нещата, за да се изказваш толкова категорично.Къде видя че пълно с скобари аз не знам, но все тая и това ако са скобари по 200гр оставете ги поне те да пораснат. :wink:

За разлика от теб, за мен реката отдавна е детска игра :) Рибите ги ловя точно в два квадрата :) Специално за района на Бобошево тази година има скобари, както подчертах , но са дребни, но не и маломерни, варират около 300-400гр. И нещо много важно, когато някой те учи, си трай, и второ не е казал , че ги унищожава. Не си бил с мен за риба, нито ме познаваш.

metoo
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот metoo » пет юли 07, 2017 1:08 pm

Щом така мислиш ок, не ми се водят излишни спорове, лови си ги няма проблем. И до ученето от малко хора по тая река мога да се уча повярвай, пък и не знам, много хора който да познава местата по добре от мене.

JoeyBG
новобранец
новобранец

Мнениеот JoeyBG » пет юли 07, 2017 8:44 pm

Прав е колегата Калин,мястото беше с песъкливо дъно в началото на един вир. Застанах там защото скобарското място с камъните в края на вира беше заето :) Голяма лудница,палатки лагери,жени деца и тн. След като се лови Скобара ще го потърся следващия излет целенасочено,знам няколко места,дано имам късмет. Благодаря за отговорите и се надявам да се похваля другия път с богат улов :)

Потребителски аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот prodigy666 » съб юли 08, 2017 2:59 pm

Баси живи ли сте бре легендии бат Марти има ли порене с нашия фр

Реклама

Потребителски аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот калин кацаров » пон юли 10, 2017 8:31 am

JoeyBG написа:Прав е колегата Калин,мястото беше с песъкливо дъно в началото на един вир. Застанах там защото скобарското място с камъните в края на вира беше заето :) Голяма лудница,палатки лагери,жени деца и тн. След като се лови Скобара ще го потърся следващия излет целенасочено,знам няколко места,дано имам късмет. Благодаря за отговорите и се надявам да се похваля другия път с богат улов :)

Над Куклата си бил явно някъде :)

Потребителски аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот mrenka » пон юли 10, 2017 10:25 pm

Добре че са пръскачите и уклея, та човек винаги може да начеше крастата. Едно време по реката нямаше уклей, а пръскачи се ловяха само в притоците - Драговищица, Рилска и др. По Кюстендилско имаше и доста щипок, обаче и него го хвана вятъра на промяната. Още една седмица съм далеч от язовири и реки, пък после ще видим.

Потребителски аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот naskobo » вт юли 11, 2017 8:02 am

prodigy666 написа:Баси живи ли сте бре легендии бат Марти има ли порене с нашия фр

Откак' хвърли гумите на Монцата, една риба няма у форума, айде студи бирите- идваме..
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн

Потребителски аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот калин кацаров » вт юли 11, 2017 8:14 am

mrenka написа:Добре че са пръскачите и уклея, та човек винаги може да начеше крастата. Едно време по реката нямаше уклей, а пръскачи се ловяха само в притоците - Драговищица, Рилска и др. По Кюстендилско имаше и доста щипок, обаче и него го хвана вятъра на промяната. Още една седмица съм далеч от язовири и реки, пък после ще видим.

Риба си се лови, поне на Бобошево е така, който ме познава видя как добре се ловят събота и неделя. Скобари и мрени бол .

Още от naRiba.com

Върни се в “Водоеми и реки”