Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Ако не ти е късно - реката е избистрила с леко повишено ниво от миналата седмица. Дочувам обаче, че рибата е сърдита, та чак кисела. Както казват македонците - кисела вóда :wink:
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от peshobg »

mrenka написа:Ако не ти е късно - реката е избистрила с леко повишено ниво от миналата седмица. Дочувам обаче, че рибата е сърдита, та чак кисела. Както казват македонците - кисела вóда :wink:
Вчера отидох да помятам за няколко часа и реката ми се стори леко мътна,но с добро ниво.Успяхме да излъжем по някоя рибка.
Прикачени файлове
IMG_1511.JPG
IMG_1511.JPG (194.75 KiB) Преглеждано 3638 пъти
IMG_1506.JPG
IMG_1504.JPG
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Браво, на такива рибки няма кой да откаже...
А аз в четъртък следобяд на връщане от Сандански за малко да се набутам в някакво задръстване между Симитли и Железница, та предпочетох да изчакам на реката под моста. С лек такъм на зеленки извадих десетина мишки ...
Изображение
... обаче на Илинден по реката човек не трябва да се размотава...
Изображение
Та тази "класика" извадих от реката - вързана торба, камъни, котка. Не съм кой знае какъв фен на животните, обаче ми дойде в повече - като изсипах котката в храстите, изпаднаха и котенцата. Няма държава, защото не сме народ, а не сме народ, защото не сме хора.
Извинявам се, ако на някой съм развалил настроението, но да го бях набарал като ги хвърля от моста, директно го мятах с главата надолу. Минимум
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от topsoft »

Кажи, че с въдица си го извадил...
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Чернееше в плиткото и влязох да я извадя, че при по - висока вода точно там ловувам с болото. Утре мисля целодневно да съм на зеленки, ако случайно излезе някоя мустаката баба - ще се похваля.
a3rll
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 8:53 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от a3rll »

Вчера и в петък вечерта бях на струма със спининга. Излизат малки до средни кленове и доста сомове, които знае къде да го търси. Тази седмица от струма има извадени над 20 мерни сома, на спининг и на харпун. Минавах покрай едни колеги и се заговорихме, при тях имаше мрени и скобари. Става въпрос за участъка между Благоевград и монца. Който знае местата прсви добър риболов.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Не можах да излъжа нито една от едрите, четири - пет 25 -сантиметрови, другите по - дребни. Реката е паднала с десетина сантиметра от четвъртък, напълно избистрила и мренките не бяха особено активни. Към два и половина ме напече жестоко и се покрих на сянка при едни упорити скобари. Съседите им надолу по течението се оказаха доста по - отизвчиви, та извадих няколко.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

mrenka написа:Не можах да излъжа нито една от едрите, четири - пет 25 -сантиметрови, другите по - дребни. Реката е паднала с десетина сантиметра от четвъртък, напълно избистрила и мренките не бяха особено активни. Към два и половина ме напече жестоко и се покрих на сянка при едни упорити скобари. Съседите им надолу по течението се оказаха доста по - отизвчиви, та извадих няколко.


Реката е малка и бистра, едрите се навъртат около каменисти участъци с подмоли и укрития. Миналата седмица хващах едри мрени на кус кус, но на определени места. Ударите са редки, но само едри.Пробвах и на тесто от спринцовка, да видя какво ще стане, а това беше най-резултатната стръв преди години, а сега само едно маломерно мренче, но пък кефала още го обича. Става въпрос за място дето предния ден ги побърках на троха. На троха се лови много повече, но ми беше безинтересно. Преди години в дебел бързей с голям подмол, на грозд зеленки, кълвяха само едри мрени. Но отдавна не съм ловил по този начин. Едри мрени и на рибка понякога удрят. На рибка в петък ми кълвяха добре, но кефали само около 400-500 гр. Над Бобошево към Вуков мост.
В момента си дава на всичко на актуалните видове стръв . А колегата по-горе ме заинтригува с тези сомове.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

А и гледам си на място където камъните са покрити с тиня, мрената ги избягва подобни места. Сега търси проточна, дебела и с едри камъни и модмоли места, с храсти и надвиснали дървета Там е едрата мрена.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

В момента и по изтичалата, особено дебелите, има доста мренки. Между тях, макар и редки, има нелоши екземпляри, виждат се като газиш нагоре - надолу. А аз най - едрите си мрени съм ловил в дълбоки бързеи на дъно на царевица - 40+см. Но това преди десетилетия ...
Изображение
Това от понеделник, около 20 са. И аз си правех експерименти - 3 часа безуспешно досаждах на една упорита група. Преместих се 2 км нагоре и хоп - свеж полъх. Затова се крият места, особено при ниско ниво на реката - скобарите приемат стръвта на точно определени и то отделни участъци. И други неща са важни, но това е основното - да намериш сговорчиви риби. Без промени в такъм, захранка и стръв, на едното място греда, на другото - мрежа.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Инфо от днес, ако някой се интересува. Реката е на доста мизерно ниво, дори и под Благоевград, с леко мътна жилка от Джерман. От някой язовир са пуснали малко свеж приток, защото водата е доста студена. Лових до обяд, мренките що годе бяха активни. Закачих само един скобар, но за сметка на това с него поставих личен рекорд :wink: Снимката нещо не мога да я кача, но е колкото среден уклей.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

От Бобошево нагоре е малка и бистра. Рибата е предпазлива. Вчера помятах малко на варницата. На троха излизат мрени, но не са много едри. Скобари закачих два,но не можах да ги извадя. Взима само до големи камъни и по-дълбоки места. Там стоят едрите скобари в момента. Храна не носех, но пак се хващат риби.
Рибите са предпазливи, едри мрена да се търси в по-дълбока вода, задължително с укрития и камъни, скобара също. За кефала е ясно, на плитко и осветено от слънцето място , не го търсете през деня. Сутрин и привечер взима добре на рибка.
Всичко зависи и от мястото. Но да се има впредвид маловодието, по-прецизно да се подхожда.
По жегите и маловодието ми беше любимо да търся рибите в дълбоките бавни вирове и сенчести места. Но на много места достъпа е ограничен с кола, много храсти и треви, непроходимо, а и се затлачиха хубави места. Скоро не съм бил по местата от Вуков мост до Пастух и ми е любопитно какво е поведението на рибата по тези места.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

Реката от събота и неделя! Участъка над Бобошево е маловодна и бистра. Рибата търси укритията. Само сутрин и привечер става риболов. Местата при такава вода са огранчени. Вчера ги лових с 5 м уип, но само мрени . С тънък ластик и удоволствието е голямо. Но само на определени места става близо до брега. Едрите скобари стоят на по -защитени места и са плашливи.С Боло може да се изтича на подобни места. Стоят в по-бързо течение близо до брега, където брега е недостъпен. Реката е малка и доста по-специфичен риболов трябва да се прави.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Минах днес следобяд до Бобошево - наистина маловодна и бистра като сълза. Всъщност толкова ниско ниво не съм виждал от м.август 2007г., когато при вуковски мост беше локва и не се удържах да я щракна за спомен.
Изображение
А иначе под Шарков чифлик реката горе - долу бива, Джерман вкарва вода и лека мътна жилка, Рилска добавя още малко приток. Вятър, гръмотевици и лек дъждец пораздвижиха скобарите и успях да извадя двайсетина, 6 по - едри и другите около педя. Не можах да ги придърпам със захранката, стоят в средата и блескат. За капак две шуби с бели потници ме полазиха и ми отровиха риболова, така че се получи доста шарен излет.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от kozbi »

Здравейте!

Искам да попитам , има ли смисъл да се търсят мрени около Земен , или пък другия край на земенския пролом , или има само мренки :) .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”