Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от chokoboy »

Тая година не съм стъпвал на реката по ред прични/основно засиленото копаене на златарите и преследването на бели мрени по други реки/.В събота мисла да откривам и ще се радвам на инфо.По благоев ко става,за бобошево чувам ,че излиза по некой скобар!
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

chokoboy написа:Тая година не съм стъпвал на реката по ред прични/основно засиленото копаене на златарите и преследването на бели мрени по други реки/.В събота мисла да откривам и ще се радвам на инфо.По благоев ко става,за бобошево чувам ,че излиза по некой скобар!

Риби се ловят, лани ги лових в 10см вода. Даже местните се чудеха какво става. Точно вътре в Бобошево на прага. Гледаха от пътя, а риба нямаше, но на мен ми кълвеше :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Наско бири има и гуми има .... кой ходи да се зареди с куки че мн късат ;) само моабети се въртат нещо май тука колко ги ловим божа работа :D
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

prodigy666 написа:Наско бири има и гуми има .... кой ходи да се зареди с куки че мн късат ;) само моабети се въртат нещо май тука колко ги ловим божа работа :D


Явно си се капотирал няколко пъти, не си мисли, че и другите са така !!! :D :D
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Не виждам риби нещо по постовете ... мен не ме мисли за риболова аз си ги вада гумите и си цъкам до сега карахме офроуд тепърва се завръщам тук за голямо съжаление на мнозина :D
lebi_losh
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 10:18 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от lebi_losh »

Само хвалебствия от някои, от други голата истина!!! Реката много се промени последните 20 годинки, къде рибата се изпедерасти , къде хората и промениха коритото, вярно на Бобошево има останали торпеда , но коритото е изменено , та не знам в една локва късмет ли е майсторство ли е божа работа . Много здраве на всички и по малко хвалби , че капото е тренирано даже и за мастерите във форума!!!
Изображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

:D Бях забравил колко "пиперлива" беше тази тема.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

Чак пък капо едва ли. И на плувка и на фидер си се лови риба по Струма
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

Има ли риболов на Струма.......за един приятел питам :lol: :lol: :lol:
Mursalevo.png
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Капо в момента няма как да станеш, дори и при тая ниска вода. Пръскачи, уклей, дребни мренки и кленчета, особено на бели не отказват. Ако държиш да го спасяваш със скобар, е тогава първо да ги намериш, после да чакаш да им дойде настроение, да се пържиш на слънце, и четвърто, и пето ...
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

Тук е място да се дава инфо за реката ,ниво, наличие на риба, активност,места и т.н. Много хора има по реката с различни интереси. Не всеки отива непременно да хваща само скобари :) и то на едно , две места. Полезна е информацията , когато е за цялата дължина на Струма. Ехидните и смехотворни снимки даже отблъскват :) То затова никой не ще да пише тук. Тази тема придоби статут на надцакване, а не нещо човешко и най-вече полезно ! Предпочитам да съм на хубаво място , да има шарен риболов. А не да ме пече жегата, да чувам шума на камиони и прахоляци и да си мисля , че съм на излет с надеждата да побъркам скобара.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Много добре казано.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Изображение
Такава беше реката днес следобяд над Бобошево, бистра, зеленикава и на доста ниско ниво. Първо малко спининг, колко да видя кое къде е. При вуковски мост пълно с народ, биваци, каравани, палатки, красота... В крайна сметка 2 кленчета, 20 - тина мренки и 6 риби :wink:
Изображение
Ако утре ми остане време, ще стигна и по- на юг.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

По обяд ми се обадиха, че Джерман е мътен, Рилска - плътна боза, при Бело поле - мътна и не става. Ще почакаме по - добри времена.
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от peshobg »

Привет колеги
Някой да има инфо от днес за цвета и нивото на реката?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”