Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
viiksan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 7:33 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от viiksan »

Че то има ли втори бараж?
След наводненията преди няколко години ходих реката се беше променила,не минаваше вече през втори бараж,а зад него.
НЕ ИЗПОЛЗВАМ Facebook!!!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от emo vasilev »

Е то не прилича на бараж , ма аз тъй си му викам....
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Мернах реката днес следобяд от Конявски мост - видя ми се полуизпарена точно като миналата година след като спряха ВЕЦ-а.
JoeyBG
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 07, 2015 6:55 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от JoeyBG »

В събота бях в района на Бобошево,не ходя често на Струма и незнам какво е нормалното ниво за това време от годината,но съдейки по следите до къде е била водата и то скоро,ми се струва ниско нивото.Получи се някакъв риболов на червей много Пръскач и по малко Уклей,дребни Кленчета и много редки Мрени около педя.Лових на плувка,имаше колеги на фидер и леко дъно не видях да хванат нещо различно.И да попитам колегите,които са по в час с риболова по реката,в летните жеги струва ли си да търся Скобар целенасочено и при правилен подход дали бих могъл да си направя кеф с някоя и друга бройка за деня.Имам 3 излета за Скобар през пролетта и още не съм хванал нито едина бройка,пък видях че около Бобошево има едри екземпляри.Напреднах малко в този,оказал се труден за мен,пък и за други колеги риболов и ми се ще най-после да закача един скобар на болонезата. :)
П.С. Пръскачите и Уклеите са супер мезе за бирата след 2 часа чистене,а другите риби не ми представляват кулинарен интерес и си плуват живи и здрави.Това е от мен и наслука :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Разбира се, че имаш шанс. Просто трябва да го намериш къде е, постоянно да пробваш като основно кълве на троха, френско хлебче или бял червей, правилно подбран такъм в зависимост от течението на мястото, където ловиш и да усетиш как предпочита да му водиш плувката. Много е важно да не се отказваш. Най-добрият ми риболов, който никога няма да забравя е на място на, което цял ден го гледах пред мен, подскачаше си и толкоз. Около 18 часа нещо му стана и реши да кълве и така осмисли целият ми ден чакане. Тук има и колеги, които доста му разбират. Може и те да добавят нещо въпреки, че доста е писано.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

JoeyBG написа:В събота бях в района на Бобошево,не ходя често на Струма и незнам какво е нормалното ниво за това време от годината,но съдейки по следите до къде е била водата и то скоро,ми се струва ниско нивото.Получи се някакъв риболов на червей много Пръскач и по малко Уклей,дребни Кленчета и много редки Мрени около педя.Лових на плувка,имаше колеги на фидер и леко дъно не видях да хванат нещо различно.И да попитам колегите,които са по в час с риболова по реката,в летните жеги струва ли си да търся Скобар целенасочено и при правилен подход дали бих могъл да си направя кеф с някоя и друга бройка за деня.Имам 3 излета за Скобар през пролетта и още не съм хванал нито едина бройка,пък видях че около Бобошево има едри екземпляри.Напреднах малко в този,оказал се труден за мен,пък и за други колеги риболов и ми се ще най-после да закача един скобар на болонезата. :)
П.С. Пръскачите и Уклеите са супер мезе за бирата след 2 часа чистене,а другите риби не ми представляват кулинарен интерес и си плуват живи и здрави.Това е от мен и наслука :)
Да ,реката е малка, но риба се лови доволно и то за няколко часа само.Мрени и скобари бол, а също и кефали, ако се търсят. Първо трябва да познаваш местата. Да си водиш добре линията и да е правилно направена. Пълно е със скобарета по 200-400гр в района . Най-добре си взима на естествен хляб. Ти явно си ловил на песъчливо дъно, затова само пръскачи. На хубаво място, пръскачи няма!
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Колега явно не си запознат с нещата, за да се изказваш толкова категорично.Къде видя че пълно с скобари аз не знам, но все тая и това ако са скобари по 200гр оставете ги поне те да пораснат. :wink:
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

metoo написа:Колега явно не си запознат с нещата, за да се изказваш толкова категорично.Къде видя че пълно с скобари аз не знам, но все тая и това ако са скобари по 200гр оставете ги поне те да пораснат. :wink:

За разлика от теб, за мен реката отдавна е детска игра :) Рибите ги ловя точно в два квадрата :) Специално за района на Бобошево тази година има скобари, както подчертах , но са дребни, но не и маломерни, варират около 300-400гр. И нещо много важно, когато някой те учи, си трай, и второ не е казал , че ги унищожава. Не си бил с мен за риба, нито ме познаваш.
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Щом така мислиш ок, не ми се водят излишни спорове, лови си ги няма проблем. И до ученето от малко хора по тая река мога да се уча повярвай, пък и не знам, много хора който да познава местата по добре от мене.
JoeyBG
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 07, 2015 6:55 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от JoeyBG »

Прав е колегата Калин,мястото беше с песъкливо дъно в началото на един вир. Застанах там защото скобарското място с камъните в края на вира беше заето :) Голяма лудница,палатки лагери,жени деца и тн. След като се лови Скобара ще го потърся следващия излет целенасочено,знам няколко места,дано имам късмет. Благодаря за отговорите и се надявам да се похваля другия път с богат улов :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Баси живи ли сте бре легендии бат Марти има ли порене с нашия фр
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

JoeyBG написа:Прав е колегата Калин,мястото беше с песъкливо дъно в началото на един вир. Застанах там защото скобарското място с камъните в края на вира беше заето :) Голяма лудница,палатки лагери,жени деца и тн. След като се лови Скобара ще го потърся следващия излет целенасочено,знам няколко места,дано имам късмет. Благодаря за отговорите и се надявам да се похваля другия път с богат улов :)

Над Куклата си бил явно някъде :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Добре че са пръскачите и уклея, та човек винаги може да начеше крастата. Едно време по реката нямаше уклей, а пръскачи се ловяха само в притоците - Драговищица, Рилска и др. По Кюстендилско имаше и доста щипок, обаче и него го хвана вятъра на промяната. Още една седмица съм далеч от язовири и реки, пък после ще видим.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

prodigy666 написа:Баси живи ли сте бре легендии бат Марти има ли порене с нашия фр
Откак' хвърли гумите на Монцата, една риба няма у форума, айде студи бирите- идваме..
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

mrenka написа:Добре че са пръскачите и уклея, та човек винаги може да начеше крастата. Едно време по реката нямаше уклей, а пръскачи се ловяха само в притоците - Драговищица, Рилска и др. По Кюстендилско имаше и доста щипок, обаче и него го хвана вятъра на промяната. Още една седмица съм далеч от язовири и реки, пък после ще видим.

Риба си се лови, поне на Бобошево е така, който ме познава видя как добре се ловят събота и неделя. Скобари и мрени бол .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”