Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Има писано даже много за скобарите, особено след лятото на 2013г. Големите кофи, пълни живарници, разни мивки и легени в бани и кенефи са снимани някъде след тоя период. Който не е споделил нещо конкретно, той не се е опарил от прикрити месари / не визирам колегата bubsa/, така че вече се крият даже и местата.
В тихото над барището с 5 метра директен не могат да се очакват чудеса. Колегата да се пусне между Бело поле и Крупник, скобари по реката останаха само в тоя участък. Види ли ги някой слънчев следобяд да се блескат, там да се пробва.
Ей, това двамата с клиповете пак прекалихте това лято, от вас реката отесня :) Надявам се в скоро време брекзитанчето да литне обратно и пак да си ловя на спокойствие :lol: А на колегата можеше поне ботушите от снимката /дето я изтрихте/ да му предложите, доста риба са измъкнали :wink:
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Хаха мн тегави ботуши не ги оставям на 10 години са мога да уредя :D
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

50116

50117


Скобарско време от 06.09 :) Риби много, яки чукове. 30 бр.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Браво! Ей такива новини обичам да виждам.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Браво, Калине!
Ниското ниво това лято ме върна към шнура и мухата, получава се много добре. А и като се сменят методи, удоволствието от риболова е пълно. Обиколих доста райони и със задоволство мога да кажа, че реката от Бобошево надолу / та чак до любимата на Велеката метанстанция/ е пълна с дребен скобар. Де къде има изтичало - цялото свети в сребърно. Лошото е, че масово ги прибират, особено ловящите на хранилка хляб с кус - кус. А за мен лошото е, че прогонват кленчетата и ми увеличават пешеходния километраж :wink:
И места с едри доста набелязах, като се вдигне нивото ще извадя болото.
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

калин кацаров написа:50116

50117


Скобарско време от 06.09 :) Риби много, яки чукове. 30 бр.
калин кацаров написа:Тук е място да се дава инфо за реката ,ниво, наличие на риба, активност,места и т.н. ..... Ехидните и смехотворни снимки даже отблъскват :) То затова никой не ще да пише тук. Тази тема придоби статут на надцакване, а не нещо човешко и най-вече полезно ! Предпочитам да съм на хубаво място , да има шарен риболов. А не да ме пече жегата, да чувам шума на камиони и прахоляци и да си мисля , че съм на излет с надеждата да побъркам скобара.

Опссс...... изглежда някой е изпаднал в неловко противоречие :lol: Коментарите са излишни :lol:
Иначе напълно си заслужи поздравленията за риболова, но 30 тупана идват малко в повечко :) Няма такава кофа, която ще събере 30 риби, като тези с които си се снимал :)
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

mrenka написа:Браво, Калине!
Ниското ниво това лято ме върна към шнура и мухата, получава се много добре. А и като се сменят методи, удоволствието от риболова е пълно. Обиколих доста райони и със задоволство мога да кажа, че реката от Бобошево надолу / та чак до любимата на Велеката метанстанция/ е пълна с дребен скобар. Де къде има изтичало - цялото свети в сребърно. Лошото е, че масово ги прибират, особено ловящите на хранилка хляб с кус - кус. А за мен лошото е, че прогонват кленчетата и ми увеличават пешеходния километраж :wink:
И места с едри доста набелязах, като се вдигне нивото ще извадя болото.
Ти колко си долен :D :D :D Като се вдигне водата,като не духа вятър,като.... катоо:))))
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Долен, горен, среден, все тая :D
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Еии кви сте значи калинчо веднъж хвана и тои иска да се похвали хаха нека бее ама тва ако са тупалки с бат марти значи сме ловили амури хаха
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

:fishing2: И аз така - напиша нещо, пък размисля и трия ... Който прочел, прочел.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

mrenka написа::fishing2: И аз така - напиша нещо, пък размисля и трия ... Който прочел, прочел.
Много си хитър :))))) Палавник;)Или кой видял,видял.....Мренчо,сладкиш
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Добре де, в понеделник следобяд прескочих до реката, ветрище гадно, противно. Корекомски осмици с грам плувки литват в тополите при амурите и там остават :wink: . Хванах риби с доста упорство и борба с вятъра и два пъти повече откачих. Под Благоевград има ли вятър, риболова не е удоволствие, а направо мъчение. Миналите лято и есен бях свободна птичка, но сега ме чака гараж за довършване и покрив за ремонт.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Тополи мополи-ама требват и джипове иначе гниек;)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:Тополи мополи-ама требват и джипове иначе гниек;)
аре бе дал си 100 лева за въдица и са тука 1 час вадиш тая риба хаха корекомски ааа :lol: мренка и аз съм аут до другото лето ... добре че нащраках снимки от различни ъгли и са мога ка качвам още 2 години от 2 излета :D :D :D :D
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Мренка,гледам че не си в час за риболова с директна осмица и говориш некакви смехории с нажмиквания.Искаш ли някой път да отидеме заедно и да разбереш що е риболов на скобар с директен телескоп? Контрол на линията,точност на замятане,ЖИЛО,бързина презареждане на стръвта(трохата)....и още ,и още предимства пред това да моташ летно време като гламав с макарата,а от страна на тръпка при ваденето на рибите най доброто!!!!!!!Айде да не си говориме много на тая тема щот шанса ти спада драстично!Литват в тополите ама пухчетата.Няма да ми хулите осмацитв я :))))))
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”