Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

mrenka написа:Човек като висне по реката, хич и не знае колко риби ще хване. А ако се раздвижат чак между 3 и 4 следобяд, не си ли заслужава да погониш Михаля? Днес е чуден ден, ако нямах работа вкъщи хич и нямаше да се замисля дали ще хвана, една, две или баба Вуна :)
И аз го мисля така вече
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Днес закрих годината подобаващо - баба Вуна :D
Като се замисля май така я и открих, запомнящо се. Реката при Благоевград на някакво мизерно августовско ниво, за капак безбожно бистра. Все едно ловиш след карстов извор. Някъде някой може и да е хванал, но аз риба не мернах нито в реката, нито в живарници. Колегите основно събираха и разгъваха болонезета и сменяха места.
Около 3 следобяд се заоблачи и дотам.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

mrenka написа:Днес закрих годината подобаващо - баба Вуна :D
Като се замисля май така я и открих, запомнящо се. Реката при Благоевград на някакво мизерно августовско ниво, за капак безбожно бистра. Все едно ловиш след карстов извор. Някъде някой може и да е хванал, но аз риба не мернах нито в реката, нито в живарници. Колегите основно събираха и разгъваха болонезета и сменяха места.
Около 3 следобяд се заоблачи и дотам.
Ех да му се невиди. От две седмици се каня и сега да вземе така да се оцъкли, но нищо - там ще съм.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

След две седмици чакане изобщо не се чуди, направо събирай багажа. Ако времето се задържи така, след 10 часа сутринта става слънчево и много приятно за декември месец. Просто отиди на по - дълбоки участъци, а капото не го мисли. Няма да страдам само аз, я :D
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Valio_ribata »

Вчера се разходих до Железница, реката много бистра и плитка, в дълбоката част на вира излизаха скобарчета по педя и по малки. Направи ми впечатление, че всеки ги прибира, никой не връща.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

mrenka написа:След две седмици чакане изобщо не се чуди, направо събирай багажа. Ако времето се задържи така, след 10 часа сутринта става слънчево и много приятно за декември месец. Просто отиди на по - дълбоки участъци, а капото не го мисли. Няма да страдам само аз, я :D
Споко, вече страдаме двама :D . Цял ден за две откачени риби. Капото го извъртях насред огромен пасаж риби. Стоят като талпи във водата, групирани и единственото разнообразие им беше да ми заобикалят такъма. Въртях поводи, куки, плувки - нИе и това е. Строших и новата болонеза, та така :D . Честит празник на всички!
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Честит празник
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Миро кво строши,дай инфо поне да стане интересно в тая заспала тема?
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

DJONI RINGO написа:Миро кво строши,дай инфо поне да стане интересно в тая заспала тема?
Строших си въдицата и то като най-големия бонак /то може и да съм си такъв, но до последно няма да си признавам :lol: /. Става въпрос за Тубертини 8406. Много ме кефи, но това няма нищо общо в случая. Закачих куката на върха на един храст до мен и дявола ли ме накара да реша, че с леко дръпване ще я откача, но не бях забелязал, че съм закачил и кордата между водачите на второто коляно и се получи дърпане в две точки, плувката удари във върха, а второто коляно е като отрязано. Звука е много гаден :D . И плувката е на парчета. Абе няма какво да се оправдавам. Сега да видим как ще я оправим .... Добре, че не си продадох добрата стара въдица и даже беше в калъфа. Иначе цял ден щях да си бъркам в носа. То не, че нещо друго правих де :D .
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Както казваш колега с това кълване на рибата значи имаш достатъчно време да я оправиш.
Аватар
dechev
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 10:06 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от dechev »

Миро,и аз я свърших като тебе в неделя на Железница.Само,че не я закачих на храста,а направо я настъпих,след като я бях оставил на стойката.Направете сметка ,какво е било кълването,щом като въдицата беше на стойка!
Нищо не ме размеква така,както твърдия алкохол!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Абе болонезите са си въдици да се ползват вътре в реката, нагазил във водата. "Творя" в момента една стойка за колан, но дали не се занимавам с глупости още не знам. В Италия много ги ползват, но някой им ги прави. Производителите не предлагат.
А като я настъпи къде не издържа?
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ionko_terziev »

Аватар
dechev
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 10:06 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от dechev »

Настъпих я малко над макародържача.Направих и някакъв ремонт с помощта на втулка,но още не съм я пробвал.
Нищо не ме размеква така,както твърдия алкохол!
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Valio_ribata »

Колеги има ли риболов по реката, или рибата е в почивка.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”