Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Бай Иван »

ACTEPA написа:
Бай Иван написа:Как е нивото и цвета към днешна дата? Моля за инфо.
Нивото се покачи и реката се замъти от падналите дъждове. Предполагам, че ще става за риболов чак през почивните дни в края на седмицата.
Мерси.
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от garantex »

Понеже темата е на път да умре, дайте да я съживя малко с прясно инфо от днес в района на Благоевград (не давам точното мястото, защото последно време се оказа, че на вид "примерни" колеги, когато разберат дадено място на реката и пълнят багажниците), та по темата. Акостирахме на струмския бряг с групата към 07:30 и се започна едно нечовешко замятане в тишаци, бързаци, средно течение, по близо до брега, къде ли не. Основно за стръв до обяд троха, следобед бял червей като през 10-15 мин. стреляхме по 2-3 прашки и основно хранене с хляб с мозайка. Изглежда, че мряната още не си е легнала и имаше днес добри попадения, когато слънцето едва пробиваше през облаците. Относно скобара положението не беше трагично, като съответно цялата ни група хвана общо 8 скобара с размери около 400-500г. Интересното е, че кълвяха в рамките на 20 минути и след това така отрязаха, че не клъвнаха повече. Относно мрените 10-15, като имаше доста добри попадения за ноември месец. Относно морунажа, няколко броя с приличен размер в тихата и спокойна вода на бял червей, влачейки се по дъното. Относно кефала, няколко броя като преобладаваха маломерните отново на бял червей. Всичката риба е отново в реката! Прилагам снимки и видео. Респект за колегата, че почисти боклука около него и го събра в 3-4 торби (дано има за напред повече такива рибари), който, ако чете тук ще се сети за какво говоря, респект и за майсторското ловене на директен телескоп! :)

Относно риболова на Струма, труден, но все още може с много настояване да се извадят добри риби, които са много наплашени за жалост!

Изображение ИзображениеИзображение

Видео

Рапорт даден!
:fishing11:
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

Мили хора ,някой ходил ли е - лови ли се нещо.............

Места не ме интересуват , по скоро цвят и ниво на водата................

:wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от garantex »

pampasa написа:Мили хора ,някой ходил ли е - лови ли се нещо.............

Места не ме интересуват , по скоро цвят и ниво на водата................

:wink:
Ако прочетеш постта ми подробно, може би ще разбереш.
:fishing12:
bigbfg
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 9:08 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bigbfg »

В неделя бях около Благоевград нивото беше нормално а водата съвсем леко замътена.Риболова много труден.До обяд един скобар един откачен и два клена всички на троха.Следобеда вятъра се усили и почнахме обикалянето.На докрай похвърляхме на художника където ни се стори по слаб вятъра там имаме една мрена .Доста хора имаше по реката.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Темата...... Агонията на една красива река!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Sanderson
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 7:33 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Sanderson »

Колеги как е реката надолу по Благоевградско?В Кюстендилско се е прибрала и цвета е идеален за риболов.Има ли някакъв риболов на скобар и горе долу къде,защото мисля да направя един излет в сряда?
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Изображение

Невестино, днес на обяд. Погледах малко от новия мост, не видях някой да вади риба. Точат се зъби за митичните невестински скобари, обаче вече наистина са митични :wink: Реката не съвсем бистра, но с някакъв неприятен синкав десен. Обаче за десетина минути не видях една топка захранка да се хвърли, а само на спомени няма как да се лови.
Sanderson
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 7:33 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Sanderson »

В сряда бях на Железница.Народ колко искаш,а риба никаква.Не действа нито захранка,нито хляб,нито нищо.Бях още в 6 на място.Стоях до 10 и половина и нямах кълване!Ядосан си тръгнах ,но в четвъртък си отидех на светлянска река хванах си некое и друго дребно кефалче и си направих кефа.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

Някой , ще се престраши ли да драсне два реда - пътувайки покрай реката , се виждат стотици риболовци - но никой нищо не споделя...............

п.п. Аз не съм ловил ,просто често минавам оттам...................... :roll: :roll:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Темата е умряла. Всички пишат във фейсбук, но без особени подробности. Така като гледам има някакъв риболов на Бело поле, но и аз не съм ходил от октомври, че до скоро бях с гипс.
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Atanas_82 »

Предимно на бяло поле но зависи от ден ,и колко е качила водата но и там не липсват тройкаджи
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

Понеже съм готин ,та да драсна два реда - днес откраднах два часа и лових в района на Благоевград - имах десетина удара - съответно улових 8 рибки / от 1.6 до 2.1 кг. /

Реката беше с леко замътен цвят , хора нямаше никакви , лових на троха , рибките плуват отново в реката / живарник НЕ нося /...............

Дотук с добрите неща ......... в района на Симитли / около мостовете / и Крупник , има милиарди дребни Скобарчета / преко сили до 300 гр./ - абсолютно всичко се прибира в найлонови пликове............... а за оставените боклуци по бреговете ,въобще не ми се пише.............

п.п. Мръсен и гладен народ сме.....................
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

За два часа - това граничи с перфектния риболов. Браво!
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от garantex »

Понеже виждам, че темата се раздвижи малко от Агонията, реших да споделя и аз какво хванах последните два излета в района на Благоевград (не ми са дава точното място, защото ми писна от колегите, които уж познавам да пълнят багажниците). За мое щастие виждам, че е останала някаква риба, като хванах и добри попадения. На автостоп закачих основно влакно и какво да видя на него 6-грамова плувка с тройка и скобар на нея. Рибката вече си плува свободно. Прикачвам ви видео и снимки на ПУСНАТАТА риба. Относно боклуците както каза колегата горе, няма смисъл, чистя, прибирам 3-4 чувала в багажника и на следващата седмица е пак същото. Мръсен народ сме си и това е. Стръв - троха с болонеза за цял ден от тъмно до тъмно.

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Първо видео на пускане на рибата
Второ видео на пускане на рибата

Наслука!
:fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”