Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Ти за вятър пръв ме повдигна, аз се наех леко ... Предпочитам да го няма, а иначе всеки лови така, както му е най - на сърце. Ако говорим за контрол и точност, щеката няма конкуренция. Но да ловиш с щека скобари по Струма е повече от противоестествено, сещаш се защо - няма жило :wink:
Това лято колко късания имаш?
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Малко късания имам-много малко! Пръчката с която работя в момента,обира всички удари и поради строя си свежда до минимум късанията и откачките:)Щека и тая плитка вода е меко казано неприятно,първо че изпадат в ужас като им се надвеси върха над главите ! Иначе ако има достатъчно вода и дълбочина щеката също прави жестоки погроми:)За мен лично обаче директен и болонеза са точния подбор в този риболов!Имам точно два риболова в отпуската си (много ангажименти,мързел,умора),нямах право на откачания Мренке,ти видя снимката,която премахнах впоследствие!Неприятното е че реката погрознява с всяка изминала година,местата стават голи,бавни и затлачени,веца тормози температурата и нивото( нощно време реката качва и става студена водата).Няма я природата.Мренка жив и здрав.p.s Това,че щеката няма жило е без никакво значение-можеш да си ловиш абсолютно всичко,имаш си ластик!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

колко и да къса аз ги връзвам преди да се усетеш
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

DJONI RINGO написа: Пръчката с която работя в момента,обира всички удари и поради строя си свежда до минимум късанията и откачките:)
А как се справя при ветровито време, замяташ ли смело срещу вятъра? Питам, защото миналия месец след такова замятане видях счупване на директен точно на 3 места.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

При силен вятър,ме хваща нервата,изчаквам порива и много плавно замятам.Това е при вятър,който що годе позволява мъката да продължи,при много силен свалям въдицата и си давам почивка:)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

mrenka написа:
DJONI RINGO написа: Пръчката с която работя в момента,обира всички удари и поради строя си свежда до минимум късанията и откачките:)
А как се справя при ветровито време, замяташ ли смело срещу вятъра? Питам, защото миналия месец след такова замятане видях счупване на директен точно на 3 места.


малко по-тежка плувка и замяташ странично или само буташ плувката напред
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Без напрежение, морунажи са около 20кг за четири часа време един клен 2,400 всичко на бял, скобари нямаше за това снимкате са в живарници :D :D
Прикачени файлове
IMG_20170912_170326.jpg
IMG_20170912_170148.jpg
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Мето,Мето срамота е с тея кафези-мислех че си почнал да вдеваш. И какво като не са скобари-всичко се пуска.А за 20 те кила нема да казвам нищо :D
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Е, поне при силен вятър бюджетното китанезе няма конкуренция :D
И глейте са ко става - понеделник при доста оцветена река и силни пориви рибата активна, а днес на същото място при чудесен зеленикав цвят и лек ветрец - полугреда :wink:
kiret0
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 5:02 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от kiret0 »

Как е нивото колеги в неделя беше традиционно доста ниско, но беше сравнително мътна спрямо предната седмица... на обяд се качи за известно време и кълвеше добре!
bounce
фен клуб-скобар
Мнения: 213
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bounce »

здравейте колеги. дайте инфо за реката под Благоевград , цвят , ниво , активност :) мерси
Georgi777
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 6:52 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Georgi777 »

Вчера бях за малко на разучаване след дълга пауза. За нивото не знам, струва ми се малко вдигнала, но не бях ходил скоро. Цвета ми се струваше идеален, леко мътна (сура). Риба според мен се лови стабилно, но се и прибира стабилно. Видях едни колеги да хващат доста и едри риби, но за съжаление всичко замина по торбите, като дори част от рибата беше разпорена още до реката. Тъжна картинка! След малко може да отида да ги пробвам и ако стане ще драсна два реда довечера.
Georgi777
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 6:52 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Georgi777 »

Вчера (вторник) в късния следобед отскочих до реката за 3-4 часа и що годе се получи риболов. Реката си беше с ниско ниво и горе-долу бистра. Направи ми впечатление, че един колега си пусна част от рибата. Не видях колко задържа, но все пак респект, защото много рядко виждам такова нещо (не че ходя често напоследък). Другите естествено - всичко по торбите и кой от къде е. Надявам се и някой друг колега да сподели някой и друг ред, ако иска без места разбира се, че любимата ми тема умря. Наслука!
IMAG3071.jpg
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Не съм бил по реката от началото на септември, при това последните два излета само мятах воблерите на Къцата. Гаража ми разказа играта, почти нямам време за риба - до някой близък гьол да лъжа костурета на силикон и толкова. За това лято имам един умрял скобар и за сефте от много години не го подарих на колеги по реката. Престоя няколко седмици във фризера и накрая го опържих на филии. Кой каквото ще да ми разправя - тая риба не става за ядене, дори дърта замразена скумрия е класи нагоре. Ама ставала вкусна консерва с кисели краставички, грах и още не знам какво, бля бля ...Че то и лайно да приготвиш по тоя начин, пак ще е вкусно. Не мога да им се начудя по реката, прибират скобари като озверели. Един левент го гледам в края на юли - скобаретата в найлонка на слънце. И след час се чуди - я, они се процревили. А не бе :lol:
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Мренка,попитай чичо Кърцата,как Джони Ринго направи представление на един остров :D :D :D
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”