Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от indzaghi »

В тия дни,скучни откъм риболовни събития,прочетох интересна информация за колега от Благоевград ако не греша,който е хванал 32кг.сом,за което браво.Съобщава се,че с приятели са го хапнали по живо,по здраво.Това,което е притеснителното в случая, е датата на съобщението-27 април.Ако и улова е станал тия дни след Великден-не е добре.Понеже това не е уточнено,ако е преди това,без капка завист-евала.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Тая новина е за друга тема :wink: Никой ли не разпознава тия тополи?
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Има ли скобари, кажете ловите ли ги, или само зимата :D
ivtodo
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:31 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivtodo »

Реката от Кресна до Струмяни и надолу е напълно унищожена от строителството на магистралата. Коритото е променено, местено няколко пъти и върви надолу по права линия като канал. В целия този участък риболова е безсмислен.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Реката я мернах в неделя от магистралата - мътна та мътна. Напоследък нямам време за риболов и това й състояние напълно ме урежда :wink:
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

То че те урежда, не ознавача че хората не ловят.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от indzaghi »

Абсолютно вярно!
roamer
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 9:46 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от roamer »

ivtodo написа:Реката от Кресна до Струмяни и надолу е напълно унищожена от строителството на магистралата. Коритото е променено, местено няколко пъти и върви надолу по права линия като канал. В целия този участък риболова е безсмислен.
Колега, принципно си абсолютно прав, с едно малко уточнение: просто ще трябва да мине време /разбирай година-две-три след пускането на магистралата/ и рибата пак ще си "гнезди" и там. Природата е адаптивна, до известна степен. Наблюденията ми показват, че всяка година рибата си мигрира и има различни любими места, в зависимост от промените свързани с реката - ниво, замърсяване, дебит, по-топла или по-студена година, с повече снеготопене или по-малко и т.н., Това всичко влияе наред с "човешката намеса". Мен много, много, ама много повече ме притесняват кормораните, които от година на година стават все повече и повече и мигрират от Гърция насам много категорично и другото е - Орките, които гледат на реката, като на средство за препитание и себедоказване.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Ама нека си ловят, не ми пречат. Ако беше сура щеше да ме е яд, че нямам време да похвърлям един - два часа, това имах предвид.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Най - накрая видях какво и колко ловят ...
Днес привечер помятах два часа под Благоевград. Реката на юлско ниво, топла и с приятен цвят. Скобарите ми счупиха плувката от скокове, но в традиционно възкисело настроение - за час и половина никаква реакция. Покрай тях рипаха дребни мренки, но и те пас. Над мен двама колеги с 5 - 6 фидера извадиха десетина мишки по пръст и с радост ги прибраха. Добре че носех и спининг, та регистрирах няколко удара. Ако утре намеря време, взимам само воблери и спинери.
Аватар
ACTEPA
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:28 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ACTEPA »

mrenka написа:Най - накрая видях какво и колко ловят ...
Днес привечер помятах два часа под Благоевград. Реката на юлско ниво, топла и с приятен цвят. Скобарите ми счупиха плувката от скокове, но в традиционно възкисело настроение - за час и половина никаква реакция. Покрай тях рипаха дребни мренки, но и те пас. Над мен двама колеги с 5 - 6 фидера извадиха десетина мишки по пръст и с радост ги прибраха. Добре че носех и спининг, та регистрирах няколко удара. Ако утре намеря време, взимам само воблери и спинери.
Шегаджия :) Много добър си е риболовът под Благоевград за този период от годината.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Написах каквото видях, не пускам фишеци.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pojara28 »

Хайде и аз да се похваля от неделя. Както се казва разсипах ги. Скобари не лових защото не ми се търсят а и ми е рано за тях . Но хванах към една кофа морунаж. Не че нещо но морунажа ме по кефи от скобара, особено ако е голям. В случая лових такива около педя. Реката за сезона е добре даже е с повечко вода на цвят бе супер за морунаж леко мътна.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от emo vasilev »

На втори бараж върви приличен риболов на мряна ,клен и морунаж . Лових на директна седмица , плувка 1.25 гр. кука 14 , стръв - бял.Рибите са както казва колегата около педя .Преди това пробвах на бистрака , ма само дребни перки .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”