Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Снимка0594.jpg
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Реших да отида на риби вчера;) Този,,неграмотник ,,Продъджито реши да ми прави компания:) Реката е малка,изтормозена,но успехът се криеше в нетрадиционната стръв ,а именно качамак;) Грамажът на плувката също беше от значение 0,75 грама.Влакно 0,08 флуорокарбон! Успех на всички колеги! Бях решил да не пиша в тази тема,но много замря-та да я раздвижиме.Успех.Асене нема такъв качамак-Бог си брат ми:)
Прикачени файлове
IMG_4401.JPG
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

И защо мълчахте толкова време за качамака?
Изображение
Час и половина се мъчих как точно да го слагам на куката и да захранвам, но след това нещата потръгнаха. Както обикновено бяха близо до отсрещния бряг и ако не беше гадния ветрец, щях да ги изтрепя :fishing1:
Реката отново е на ниско ниво и е избистрила, тръбата на Агромах за късмет не мяташе лайна.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:Реших да отида на риби вчера;) Този,,неграмотник ,,Продъджито реши да ми прави компания:) Реката е малка,изтормозена,но успехът се криеше в нетрадиционната стръв ,а именно качамак;) Грамажът на плувката също беше от значение 0,75 грама.Влакно 0,08 флуорокарбон! Успех на всички колеги! Бях решил да не пиша в тази тема,но много замря-та да я раздвижиме.Успех.Асене нема такъв качамак-Бог си брат ми:)
На края на сезона да очаквайте клипа с поздрави за всички наши любими колеги от форума и ваденето на трофеен скобар с 8м гега и влакно за уклеи :D
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Колега Трите сикса, че то сезона има ли край :wink:
Дай някаква ориентировъчна дата.
Мернах реката при Симитли, паднала е още малко. Толкова ниско ниво не помня да съм виждал.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

mrenka написа:Колега Трите сикса, че то сезона има ли край :wink:
...
Сезона може да няма край, ама всяко място си има сезон :idea:

На 31 авг. Агромакс започва да строи отсечката Благоевград-Крупник, така че,,,,
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

така че...отиваме на Невестино, или на Земен :lol:
Вчера спрях за кафе на Газпром под Благоевград и се загледах към Мощанец - дърветата по хълмовете са изрязани. Тъкмо се чудех каква е тая санитарна сеч, а то магистралата ... Даже приятел ми разправяше, че са разширили и оправили черния път покрай бистрака, но кой да повярва.
По реката и при тая ниска вода продължава масово да се прибира риба, независимо от размерите. Така че малко принудителна пауза може и да е от полза.
Аватар
fishingman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 5:26 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от fishingman »

При тези критично ниски нива на реката, май е по-добре да посещаваме язовири. Много бракониери се навъдили по реката от Ръждавица до Вуковски мост, влизат в подмолите и вадят всичко и прибират.
Не съм ходил за риба от месец и май ще се пробвам на язовир, а такъв риболов не съм практикувал от години.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

:D
Последно промяна от DJONI RINGO на Съб Авг 26, 2017 4:10 am, променено общо 1 път.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Браво, браво, добре сте ги тупнали! А тия позасъхнали кекави върбички май са ми познати :wink:
И така е с директните тояги, когато скобарите не искат да мърдат - слагаш ботуши и газиш.
Пък аз каубойче, днес бях из твойте райони - уж само за бързо кафе на бензиностанцията при Конявски мост, оттам малко снимки, много спомени и лек спининг ...
Изображение
Това е реката стотина метра под моста, широка е 3 - 4 метра, направо трагедия. Водата беше доста хладна и сива от златарите при Копиловци.
Изображение
Това е десния ръкав под моста, тук едно време се плацикаха хиляди скобари. Ама свърши тая, амин.
(bubsa)
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 2:06 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от (bubsa) »

Здравейте.Не съм много по речния риболов,но нещо ме удари съчмата и си купих един директен 5м да се пробвам днес по Струма.Ходих до Невестино,на разклона за Катрище и си намерих едно местенце при едни тополи.От брега се виждаха много скобари и си мислех,че ще има гол след гол....но се оказа друг мача :lol:
За стръв имах бели,торни и хляб.Мятах буквално пред скобарите,но така и не клъвна нито един :shock: За 7-8 часа риболов имам 15-тина мренки,3 кленчета и не съм броил колко кубинки :( Всичко си плува обратно във водата(дори не си нося живарник с мен)Но ми е много интересно къде сгреших та не пожела и един скобар да клъвне.
Основното влакно беше 0.14,плувка 1гр и 1.5гр и повод 0.10 с кука 18 и 16 номер.Буквално си минаваха покрай стръвта и нищо :roll:

Ако просветлите малко един новобранец в този риболов щв съм ви много благодарен :prayer:
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

кажете на човека къде бърка нали темата е за тва да споделяме аз като невежа няма какво да кажа само едно качамака е велик и поздрави за групата на скобарджииите ималиииии ... а мренке къв три сикса хаха няма поздрави за теб в споменатия клип но ще те споменем :D :D :D
(bubsa)
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 2:06 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от (bubsa) »

Абе сериозни пичове сте тука.
Освен заяждане и мерене на пишки,друго няма...
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Има,има-върни назад! Колко сме изписали за тоя риболов няколко човека.:) Ама все бяхме криви ;)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”