Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

miro253 написа:За два часа - това граничи с перфектния риболов. Браво!
Прав си , но застанах буквално върху рибите - и на 4-5 изтичания имах кълване - иначе имам снимки по отделно на рибките ( включително и на пускането ) , но откакто бъгнаха Фотобъкета - гледам да не се тормозя излишно , с качването им тук :wink:

Още един жокер - в момента , рибите не реагират на каквато и да е захранка ( дори и със суха троха в нея)................................. просто трябва да са си там........... :roll:

п.п. Имам навика , да меря рибките в главата на кепа ( тези които заслужават) с ел. кантарче -- затова знам точното тегло на всяка..........

И понеже човек се учи докато е жив - един гуру в речния риболов ............... ми отвори очите за подходящите куки, .................Guru Feeder Special LWGF - нека названието "фидер" не ви заблуждава , достатъчно е тънка и лека , със специфична извивка .............няма прошка :idea:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Абе според мен трябва и да са в настроение. Заставал съм им точно отгоре и цял ден ги гледам как ми заобикалят такъма. Що се отнася до захранката винаги съм се съмнявал работи ли или не. Специално визирам струмския скобар. Това е животно - проклето. На мен ми е като "Елинор" за Никълас Кеидж във филма "Да изчезнеш за 60 секунди"
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Не са чак толкова проклети - поне веднага се разбира дали ще я бъде работата или не. Освен това целогодишно са подложени на геноцид, все някакви защитни механизми поне към риболов трябва да развият.
Днес на Невестино имаше доста колеги, погледах ги 10 - тина минути от кадин мост. Даже видях да се вади скобар при шавара от страната на младежкия дом.
Зимно време ако виждаш къде са, не чакай успех с болонезе, такива са ми наблюденията. При ниска и бистра вода с фидер може и да реализираш взятка, обаче да ловиш скобар по тоя начин е почти жива скука.
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

pampasa написа: ........... застанах буквално върху рибите - и на 4-5 изтичания имах кълване - иначе имам снимки по отделно на рибките...........
Колега, вземи включи малко мисълта в действие, че току виж си задръстил раздела "Бисери от форума".
Зимният сезон рибите се групират по вировете и в по-бавната вода едно изтичане с линията не надвишава 30 секунди като времетраене. Простата математика казва, че на всеки 2 минути си реализирал кълване. Общият ти престой на реката е бил 120 минути. Беше написал, че имаш уловени и няколко риби. Заедно с времето за подмяната на стръвта и изваждането на рибите да ти намалим реализираните кълванета до 40 при условие, че не ползваш никаква захранка. Ами много ниско ти е КПД-то. Осем риби за 40 кълванета си е пълна катастрофа. Не знам дали все още си вярваш на написаното, но не е никак коректно към четящите. Най-трудно се мамят рибите с тегло над 1.5кг. За всеки е любопитно да разбере, как успяваш да реализираш 40 кълванета за 2часа на риби 1.5 - 2кг. без наличието на захранка.
pampasa написа: Още един жокер - в момента , рибите не реагират на каквато и да е захранка ( дори и със суха троха в нея)................................. просто трябва да са си там...........
Тоя ти "жокер" си го прибери в някой джоб на топло и го зашии, така че никой да не го чете. Някой начинаещ колега може и да ти се върже, но тези които са наясно със струмския риболов, просто ще ти се надсмеят. Съвсем различно щеше да се възприеме, ако беше написал: " В този сезон рибите не реагират на захранката, която аз ползвам на река Струма".
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

icenceto2005 написа: ...........току виж си задръстил раздела "Бисери от форума".
Зимният сезон рибите се групират по вировете и в по-бавната вода едно изтичане с линията не надвишава 30 секунди като времетраене. Простата математика казва, че на всеки 2 минути си реализирал кълване. Общият ти престой на реката е бил 120 минути. Беше написал, че имаш уловени и няколко риби. Заедно с времето за подмяната на стръвта и изваждането на рибите да ти намалим реализираните кълванета до 40 при условие, че не ползваш никаква захранка. Ами много ниско ти е КПД-то. Осем риби за 40 кълванета си е пълна катастрофа. Не знам дали все още си вярваш на написаното, но не е никак коректно към четящите. Най-трудно се мамят рибите с тегло над 1.5кг. За всеки е любопитно да разбере, как успяваш да реализираш 40 кълванета за 2часа на риби 1.5 - 2кг. без наличието на захранка.
Без да влизам в излишни полемики , да изложа фактите : лових 110 минути / времето ,ми е изключително скъпо / , имах едва 10 кълванета /написах го по-горе / , от които реализирах 8 риби.

Всяка топка хвърлена захранка , има КПД -то на речен камък :wink: в моя случай 2 кг. Мило Каведано + 3 настъргани на сухо хляба / да , количеството не е голямо , но и излета беше сравнително кратък /.

Реално при пристигането /на обяд / риби не се виждаха ,много рядко някоя проиграваше отгоре - след три уловени рибета ,започнах да подавам по малко захранка и буквално си отрязах главата / следващите 40 мин. бях само зрител /.

Според мен ,въобще не е трудно да се ловят риби над 1.5 кг. - реално , във въпросния пасаж , нямаше по-малки.

Ако нещо друго те интересува , пиши ....................... примерно .................... какво хлебче съм използвал.... :)
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Бай Иван »

icenceto2005 написа:
pampasa написа: ........... застанах буквално върху рибите - и на 4-5 изтичания имах кълване - иначе имам снимки по отделно на рибките...........
Колега, вземи включи малко мисълта в действие, че току виж си задръстил раздела "Бисери от форума".
Зимният сезон рибите се групират по вировете и в по-бавната вода едно изтичане с линията не надвишава 30 секунди като времетраене. Простата математика казва, че на всеки 2 минути си реализирал кълване. Общият ти престой на реката е бил 120 минути. Беше написал, че имаш уловени и няколко риби. Заедно с времето за подмяната на стръвта и изваждането на рибите да ти намалим реализираните кълванета до 40 при условие, че не ползваш никаква захранка. Ами много ниско ти е КПД-то. Осем риби за 40 кълванета си е пълна катастрофа. Не знам дали все още си вярваш на написаното, но не е никак коректно към четящите. Най-трудно се мамят рибите с тегло над 1.5кг. За всеки е любопитно да разбере, как успяваш да реализираш 40 кълванета за 2часа на риби 1.5 - 2кг. без наличието на захранка.
pampasa написа: Още един жокер - в момента , рибите не реагират на каквато и да е захранка ( дори и със суха троха в нея)................................. просто трябва да са си там...........
Тоя ти "жокер" си го прибери в някой джоб на топло и го зашии, така че никой да не го чете. Някой начинаещ колега може и да ти се върже, но тези които са наясно със струмския риболов, просто ще ти се надсмеят. Съвсем различно щеше да се възприеме, ако беше написал: " В този сезон рибите не реагират на захранката, която аз ползвам на река Струма".
Поредният капацитет ненаписал и 1 смислено изречение, и не представил 1 излет, но смело плюещ по съфорумник, който не веджъж ни е правил съпричастни с излетите си. Браво! Получаваш титла "ганьовец" с пореден номер 1231298738. Не бях засичал такива, като теб скоро във форума.
Белким почнеш да обменях инфо или поне да даваш насоки, кое е сгрешено и предложения за откорегиране, а не само да стреляш с лайномета.
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

Бай Иван написа:
Поредният капацитет ненаписал и 1 смислено изречение, и не представил 1 излет, но смело плюещ по съфорумник, който не веджъж ни е правил съпричастни с излетите си..........
Нямам претенции да съм риболовен капацитет, но не съм и наивник като теб!
Много хора ловят риби и не споделят, други предимно наблягат на клавиатурата, а трети послъгват.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Бай Иван »

icenceto2005 написа:
Бай Иван написа:
Поредният капацитет ненаписал и 1 смислено изречение, и не представил 1 излет, но смело плюещ по съфорумник, който не веджъж ни е правил съпричастни с излетите си..........
Нямам претенции да съм риболовен капацитет, но не съм и наивник като теб!
Много хора ловят риби и не споделят, други предимно наблягат на клавиатурата, а трети послъгват.
Pampasa има 1349 мнения във форума. Да беше прочел 1/10 от тях щеше да придобиеш представа що за човек е. Ма не, за какво да го правиш, като можеш директнода се изходиш, че е по-лесно.
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

Бай Иван написа:
Pampasa има 1349 мнения във форума. Да беше прочел 1/10 от тях щеше да придобиеш представа що за човек е. Ма не, за какво да го правиш, като можеш директнода се изходиш, че е по-лесно.
Броят написани коментари по форумите не могат да бъдат никакъв критерии. И твоите не са малко, но не ставаш за адвокат. Не ми е необходимо да прочета хиляди мнения, за да отсея достоверното от фантасмагориите.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от KOSIO669 »

icenceto2005 написа:
Бай Иван написа:
Pampasa има 1349 мнения във форума. Да беше прочел 1/10 от тях щеше да придобиеш представа що за човек е. Ма не, за какво да го правиш, като можеш директнода се изходиш, че е по-лесно.
Броят написани коментари по форумите не могат да бъдат никакъв критерии. И твоите не са малко, но не ставаш за адвокат. Не ми е необходимо да прочета хиляди мнения, за да отсея достоверното от фантасмагориите.
Напротив, необходимо ти е.Заради такива "разбирачи" като теб никой вече не иска да пише и споделя.Адвокати на човек с толкова мнения и споделени излети не му трябват, ти имаш нужда от такива!
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

KOSIO669 написа: Напротив, необходимо ти е.Заради такива "разбирачи" като теб никой вече не иска да пише и споделя.Адвокати на човек с толкова мнения и споделени излети не му трябват, ти имаш нужда от такива!
Ето чети и се посмей!
pampasa написа:Понеже съм готин ,та да драсна два реда - днес откраднах два часа и лових в района на Благоевград - имах десетина удара - съответно улових 8 рибки / от 1.6 до 2.1 кг. /
pampasa написа:
п.п. Имам навика , да меря рибките в главата на кепа ( тези които заслужават) с ел. кантарче -- затова знам точното тегло на всяка..........
pampasa написа:
....... застанах буквално върху рибите - и на 4-5 изтичания имах кълване .....
pampasa написа:
Още един жокер - в момента , рибите не реагират на каквато и да е захранка ( дори и със суха троха в нея)...........................
На мен не ми трябват адвокати, докато ви чета глупотевините.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pampasa »

На кое точно трябва да се посмеем :roll: за да напиша , че в момента не реагират на захранка - значи първо съм го изпробвал , ативния риболов беше около час - като при всяка рибка освен ваденето ,има снимане ,мерене и последващо пускане / тоест губи се известно време /.

Извинявам се , ако не съм покрил твоите високи изисквания , към по-високи резултати в риболова ................... но времето беше силно ограничено ................. а и Аз толкова си мога.............

Относно големината на рибите , ДА действително премерих всички до една / правя го когато ми се виждат прилични / и ДА бяха в този диапазон / най-голямата 2.1 кг./

Признавам ,че стажа ми по Струма е едва 25 години ....... и все още не ги разбирам добре нещата :idea:

п.п. Продължавай да пишеш - искрено се забавлявам...........
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Бай Иван »

Местя. :mrgreen:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

[quote="icenceto2005]На мен не ми трябват адвокати, докато ви чета глупотевините.[/quote]

Колега, успокой се малко и не изпадай в толкова подробности. За мен е важно, че е имало риболов на добри риби на Струма и не се смятам за заблуден в това. Колегите ти казаха защо.

Не знам защо в тази тема винаги се стига до някакво безсмислено джавкане, което обикновено води да три месеца никакво писане в нея.
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Petar Naydenov »

Здравейте Колеги ,
малко инфо от вчера , бях на вира под железопътния мост след Монца , успях да хвана 4 риби между 500 гр и 1 кг.
и откачих поне 5-6 . Отначало започнах с щека в средата на вира , следобед рибата се премести на изтичалото и продължих с болонеза . Рибите вземаха на бял , троха и сланина . От местен риболовец разбрах че нивото на реката спрямо събота е спаднало с около 15-20 см. , иначе на вира беше пълно с хора и почти всички успяха да хванат по няколко риби , имаше и колеги с по над 10 риби . На обед дойдоха колеги който бяха ловили на Бело Поле , но без успех .

Пп Не видях никой да лови на тройки което е похвално .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”