Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от stelco »

Аз пък чух ,че от 02.04 ще е разрешен за риболов.
phunk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 24, 2015 9:06 pm

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от phunk »

Отворен е. 10 лева такса и каквото си хванеш. Не вярвам да има риба, просто няма от къде да дойде. В края на миналата година го източиха до дупка, отарашиха, че чак и багери работеха по дъното.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

Нещо, някой около асеновград? Шаранчета да излизат някъде? Или нещо на спининг?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

Някой да е бил на 40то скоро?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

Аз :lol: направо не е за вярване колко се е напълнил :roll: ,още малко ще прелее, добре че се напълни да остане хайвера на все още останалите каракуди, ако са успели да го хвърлят :wink: или отидоха в циганските кенефи :mrgreen: добре че накрая сложиха някакъв контрол,че циганите ги гребяха с кепчета по тревите и пълнеха чували,не чанти
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

Don4o_62 написа:Аз :lol: направо не е за вярване колко се е напълнил :roll: ,още малко ще прелее, добре че се напълни да остане хайвера на все още останалите каракуди, ако са успели да го хвърлят :wink: или отидоха в циганските кенефи :mrgreen: добре че накрая сложиха някакъв контрол,че циганите ги гребяха с кепчета по тревите и пълнеха чували,не чанти
A риба хвана ли? :D
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
phunk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 24, 2015 9:06 pm

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от phunk »

Колега ако времето позволи, утре или в неделя тръгвам по реката да гоня пастърви на спининг. Ще пиша какъв е резултата, както казах само времето да позволи, че го дават много дъжд.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

phunk написа:Колега ако времето позволи, утре или в неделя тръгвам по реката да гоня пастърви на спининг. Ще пиша какъв е резултата, както казах само времето да позволи, че го дават много дъжд.
За неделя и аз се готвя да ходя на спининг. Я ще ти драсна на ЛС да не спамиме тука.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

isavkov написа:
Don4o_62 написа:Аз :lol: направо не е за вярване колко се е напълнил :roll: ,още малко ще прелее, добре че се напълни да остане хайвера на все още останалите каракуди, ако са успели да го хвърлят :wink: или отидоха в циганските кенефи :mrgreen: добре че накрая сложиха някакъв контрол,че циганите ги гребяха с кепчета по тревите и пълнеха чували,не чанти
A риба хвана ли? :D
Риба не хващах понеже е още малко забранена :lol: чудех се да пофърлям за бяла на силикон,ама впредвид нивото се отказах
пп. с тия спининги по Чая при тая забрана,без значение за пъстърва ли си,може да има актове,та по добре се консултирайте,аз се бях консултирал една година и казаха че трябвало да е пъстървова зона а такава била над с. Хвойна,сега не знам кое как го водят вече
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Juniur86 »

Колеги, някой да е ходил през последните 2 дни по реката. Малко инфо как е водата, активност на рибата ?
Изображение
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

Аз днес бях на гьола на Долно Воден. Втори път нема да стъпя там. Риба - няма. Мърсотия - до ушите. Айде не...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Invader
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 7:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Invader »

Ако някой не е виждал какво е търмъчене, на "40-те извора" след 17 часа може да се нагледа на спокойствие :axe:
И така, под звуците на ранната софи маринова, чуващи се в далечината, поливайки я обилно с ракия братята си търмъчеха, а аз за три часа направих около 2-3 кг мерни каракуди и червеноперки на устието. Стръв бял червей с малко евтина захранка.
Но няколко интересни неща ми направиха впечеление. Първо-един ром закачи едно шаранче, около 1 кг, и за мое най-голямо учудване си го върна обратно. Второ-на устието видях видра или по-скоро нутрия (не можах добре да я видя с бинокъла). Циганите я помислиха за толстолоб и юруш....На единият толкова му се вдигна адреналина, че направо прехвърли язовира :lol: По едно време друг се извика: "това е мишка бе, плъх, голям голям" :lol: Ако е видра-лошо за рибната популация. Трето-половината каракуди бяха нахапани и с половин перки, няй-вероятно от бялата риба, която пък след 8 часа направо полудя от игра. Явно й идват големи и не може да ги кльопне. За сметка на това обаче, бялата риба е обрала слънчака :twisted:
:fishing6:
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от isavkov »

Invader написа:Ако някой не е виждал какво е търмъчене, на "40-те извора" след 17 часа може да се нагледа на спокойствие :axe:
И така, под звуците на ранната софи маринова, чуващи се в далечината, поливайки я обилно с ракия братята си търмъчеха, а аз за три часа направих около 2-3 кг мерни каракуди и червеноперки на устието. Стръв бял червей с малко евтина захранка.
Но няколко интересни неща ми направиха впечеление. Първо-един ром закачи едно шаранче, около 1 кг, и за мое най-голямо учудване си го върна обратно. Второ-на устието видях видра или по-скоро нутрия (не можах добре да я видя с бинокъла). Циганите я помислиха за толстолоб и юруш....На единият толкова му се вдигна адреналина, че направо прехвърли язовира :lol: По едно време друг се извика: "това е мишка бе, плъх, голям голям" :lol: Ако е видра-лошо за рибната популация. Трето-половината каракуди бяха нахапани и с половин перки, няй-вероятно от бялата риба, която пък след 8 часа направо полудя от игра. Явно й идват големи и не може да ги кльопне. За сметка на това обаче, бялата риба е обрала слънчака :twisted:
брей, имало движение на 40то...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от chestarfield »

Как е платената любов из региона има ли няма ли.?
Целия град е на Кочово за риба пък никой нищо не казва?
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
konty
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 7:39 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от konty »

Днес разходих фидерите на Кочовския.
Такса 15 лв и до 3 риби шаран, амур , сом. Останалата риба е фрии.
Язовира е пълен с едра каракуда 300-500 грама и дребен костур.
На торен червей с фидера положението е гол след гол.
Търсих и шарана на метод фидер хранилка със стръв царевица но и там удраха молко по едри каракуди но пък по рядко.
Колегите около мен шаран или амур не бяха хванали, аз също.
Като цяло лично за мен не си залужава 15 те лева.
ЖИВОТА Е КРАТЪК, ИГРАЙ ТВЪРДО!!!
Ако не знаеш - ще те научим, ако не можеш – ще ти покажем, ако не искаш - ще те принудим!
Не живей за мечтите си, Живей заради делата си!!!
Помнете, че понякога когато не получавате това, което искате, това е голям късмет. - Далай Лама
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”