Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Кузмич »

bat_boiko_nikolov написа:, просто не си вадете карти и не ходете там за риба
Или не си вадете карти и идете там за риба, пък после пишете какво се е случило.
Щото във форума призиви всякъкви, ама никой не е написал "аз бях без билет там и ...".
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от chestarfield »

Кузмич написа:
bat_boiko_nikolov написа:, просто не си вадете карти и не ходете там за риба
Или не си вадете карти и идете там за риба, пък после пишете какво се е случило.
Щото във форума призиви всякъкви, ама никой не е написал "аз бях без билет там и ...".
Батка не ги слушай какво си говорят компетентните колеги всичко си е съвсем законно, тези членски карти важът за абсолютно всички водоеми стопанисвани от Л.Р..Дружиства.
С тази карта ходим да ловим на яз.Брацигово който се стопанисва от Пещерската ловна дружинка както и техните риболовци могат да идват на нашите водоеми.
И така н.т.
Можи и да не е правилно можи и да е , но доста дружиства не допускат риболовци от други градове на своите водоеми това си е лично техен избор.
Никой не можи да ги вини.Те си го стопанисват те си го пазат те решавт кой да пускат и кой не.
Това че не ни отърва на нас си е оделен въпрос. :wink:
Прост пример дупките"сепарацията" на Катуница- местната дружинка си го пази членската карта е 40 кинта и не пускат сульо и пуло да си вадат карти, ама никой не е тръгнал да реве за там, а за 40-извора ореваха орталъка, 10 кинта не им се дават ,цигани имало и тн.
АКО ИРА минат на проверка което граничи с фантастиката тогава показваш другата карта.
Просто на стопанисваните от дружинките водоеми трябва да имаш два билета, както беше едно време вадихме един от горското за реките и един от Л.Р.Д. за язовирите.
Просто сега всички са под шапката на ИРАТА.
Много дупки и пробиви има в закона за лова и риболова и за това стават разминавания.
Ние спорим и се караме пък кервана си върви и така.
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

Много вятър днес и ако влезем с лодка и ни грабне вятъра и ще ни изпрати направо на Мулдавския :D ,за утре остава проверката колко шарана и амура са останали в гьола,за 4 -то сома няма да говорим :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от chestarfield »

Don4o_62 написа:Много вятър днес и ако влезем с лодка и ни грабне вятъра и ще ни изпрати направо на Мулдавския :D ,за утре остава проверката колко шарана и амура са останали в гьола,за 4 -то сома няма да говорим :D
Майсторе след проверката със сонара те моля да искоментираш в темата компетентото си мнение по въпроса имали риба или няма в 40-извора. :wink:
Понеже аз видях с очите си и знам одговора.
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от dobrin_dinev »

Колеги "40-те извора" е страхотен язовир! :D Аз тази година си закупих въпросния билет на Сокол и редовно го посещавам! :D Да,дадох 16 лв.,но изобщо не съжалявам за това!Този водоем си заслужава всяка стотинка дадена за него!Близко е до Пловдив и във всеки свободен миг мога да отскоча да похвърлям въдиците малко на спокойствие!Къде ли не сме дали въпросните пари?!Нека не изпадаме в дребнави спорове!Риболовът не е създаден с цел да се караме в безсмислени спорове,а да си правим кефа! :idea: След като е казано,че е стопанисван от Сокол,нека не се правим на велики,а да спазваме определените порядки! :!:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

chestarfield написа:
Don4o_62 написа:Много вятър днес и ако влезем с лодка и ни грабне вятъра и ще ни изпрати направо на Мулдавския :D ,за утре остава проверката колко шарана и амура са останали в гьола,за 4 -то сома няма да говорим :D
Майсторе след проверката със сонара те моля да искоментираш в темата компетентото си мнение по въпроса имали риба или няма в 40-извора. :wink:
Понеже аз видях с очите си и знам одговора.
Утре ще дойда, но с моя сонар искам да ги видя,виж там нещо за няколко живи каракуди да ми хванеш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Красимир Кюрпеков

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Красимир Кюрпеков »

То едно стопанисване :mrgreen: . На Копринка ври от дребни шаранчета, каракудки, дребни сулки, че даже и сомче хванах. Червеноперките са по педя и никой не им се радва :wink: . 40-те благодарение на дългогодишното "стопанисване" гъмжи от раци и слънчаци. Айде повече не коментирам прекрасния язовир и скапаняците :drinkers:
Carp_Master
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 3:19 pm

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Carp_Master »

я кажете има ли инфо за нови/или забравени/ интересни водоеми
стига с тоя спам за 40те :D
Последно промяна от Carp_Master на Пет Сеп 21, 2012 6:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от chestarfield »

Красимир Кюрпеков написа:То едно стопанисване :mrgreen: . На Копринка ври от дребни шаранчета, каракудки, дребни сулки, че даже и сомче хванах. Червеноперките са по педя и никой не им се радва :wink: . 40-те благодарение на дългогодишното "стопанисване" гъмжи от раци и слънчаци. Айде повече не коментирам прекрасния язовир и скапаняците :drinkers:
Абе аланкольо как можи да сравняваш Копринка с 40-извора, като единия влиза в другия 30 пъти ако ли не и повиче. :rolleyes:колко е популацията не единия колко на другия.
За първи път отиде там преди един месец , можи и да не го видиш повиче, като ти знам риболовите,колко ти са чести особено тези на 100 километра от Асеновград :finga:
Има ли смисъл да пишеш глупости ми кажи ,като цяла зима пак ще кличиш на 40-извора. :butthead:
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

Утре с чаша в ръка на брега и взор към въдиците,дали ще удари или не ще го оправите проблема :D ,това загубено време развали всичко,иначе можеше тая вечер да спретнем нещо :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Красимир Кюрпеков

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Красимир Кюрпеков »

chestarfield написа:За първи път отиде там преди един месец , можи и да не го видиш повиче, като ти знам риболовите,колко ти са чести особено тези на 100 километра от Асеновград
Предпочитам да ида на Копринка един път , отколкото на 40-те десет пъти. Защо?По-добре да ида 10 пъти там и да си направя кефа.Отколкото да ида но 40-те 100 пъти и да вися за 10-20 червеноперчици. Все пак аз съм любител и не мога да хващам по 3-4-5 кила риба за 2-3 часа на 40-те. :mrgreen:
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от CrossFire »

Малко да ви отклоня от лошите мисли... :)
Миналата седмица приятел е ходил на стоевския и е застанал на стената. Каза, че се е прибрал валат, а на стената било черно от толстолоб, който се вихрил на десетина метра от брега.
Точно там смятам да отда в неделя. Вече в сака имам 20 кг. смески за толупи, надявам се да успея да направя красиво сефтосване на новата щека.
Някой ако иска, да заповяда.
Изображение
Красимир Кюрпеков

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Красимир Кюрпеков »

Мите, аз в неделя сефтосах болото с един толуп 4.300 , ама на яз. Скалар. Голям кеф. Бая борба падна.
Аватар
technolog
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 7:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от technolog »

Здравейте колеги, да ви питам какво е положението на Езерово и Бодрово към момента, че в неделя смятам да направя един риболовен излет. Благодаря предврително. ;)
Да живее България!!!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Асеновград-регион<реки,язовири,езера,блата>

Мнение от Don4o_62 »

Вчера бях при Асен и Здравко,екстра си са те,дебела сянка,гледка прекрасна отпред :D ,ракията с мезето и приказката си върви :drinkers:и най важното риба си дава доволно шаран и едри каракуди,Здравко отиде да оправи живарника и като го дигна :roll: ,вътре нахакан от шарани и каракуди,ама те си знаят тактиката :D ,че бая хора имаше но освен да :drinkers: и да надуват музики,друго нямаше а наште от всичко :D ,снимки за който не вярва по късно ще пусна и най много за Красьо вика Асен :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”