Язовир Йовковци

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Йовковци

Мнение от RAAZIEL »

duimin написа:Здравейте, искам да попитам как е нивото на язовира, че като гледам много язовири в цялата страна са останали без вода.Да отбележа ,че никога не съм бил на язовира ,но мисля тази седмица да го посетя със спининга за щука и костур.Благодаря.
Преди две седмици,нивото бе много ниско и продължаваше да пада...Представям си сега какво е...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
duimin
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 11:32 am

Re: Язовир Йовковци

Мнение от duimin »

Благодаря за бързия отговор. Явно ще сменя дестинацията с Жребчево или Стамболийски
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Язовир Йовковци

Мнение от desi »

Снимката на язовира е от този месец. Както виждате има и диви животни, отлично съчетание на флора и фауна. Но вижте как "изниква" ограда в началото на залива!!! Някакъв идиот е започнал да прегражда залива и брега около него от към с. Средни колиби, като го е обявил за частна собственост. Нали язовира е вододайна зона и такива частни инициативи трябва да са на съответното разстояние от него. Сега е времето и мястото на всички еколози и зелени организации да се намесят решително и да попречат на това варварство и безнаказаност.
20170413_200106.jpg
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

desi написа:Снимката на язовира е от този месец. Както виждате има и диви животни, отлично съчетание на флора и фауна. Но вижте как "изниква" ограда в началото на залива!!! Някакъв идиот е започнал да прегражда залива и брега около него от към с. Средни колиби, като го е обявил за частна собственост. Нали язовира е вододайна зона и такива частни инициативи трябва да са на съответното разстояние от него. Сега е времето и мястото на всички еколози и зелени организации да се намесят решително и да попречат на това варварство и безнаказаност.
20170413_200106.jpg
Привет.Може ли малко повече подробности.Така на снимката не се вижда точно.Струва ми се че това не е ограда.Ако има и други снимки моля да ми ги изпратите.Благодаря.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Язовир Йовковци

Мнение от desi »

За съжаление нямам други снимки, същата е направена заради лисицата. Но тази дървена ограда е от тази година, през двете дерета на залива е минавала верижна машина за изравнянане на терена и са сечени дърветата около брега. Това лесно може да се провери като се слезе в залива от страната на с. Средни колиби или още по лесно от с. Раевци - първата отбивка за язовира /по пътеката на около 60- 70 м/.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Проучихме въпроса.. :lol: :lol: Румен се казва човека и се занимава с животновъдство там.Гледа овце и крави.Оградата е заради тях за да не влизат в селото защото ги оставя цял ден на поляната сами.Поне така ми казаха познати.Но хората би трябвало да могат без проблем да минават от там...
Ако има нещо пиши ,ще се радвам да помагаме с каквото можем макар и от голямо разстояние вече.. :(
Имаме и група в ФБ ако решиш да се включиш.. :wink:
https://www.facebook.com/groups/1279357 ... 9/?fref=nf
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци

Мнение от alekst »

Здравейте , няколко дни ще съм в с. Средни колиби и се чудех от тази страна на Йовковци удобно ли е за риболов от брега на спининг . Не съм ходил до сега на Йовковци и всяка информация би ми била полезна. Четох тук ,че има забранени за риболов места и да не се набия точно на такова място. Всичката риба ,която евентуално ще хвана ще се върне обратно във водата.
Благодаря.
as-lures.com
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Не знам дали не закъснявам с отговора...
Под Ср.Колиби всичко е разрешено.Места за спининг бол.Слизаш пеш до язовира и по ръкавите мяташ.Сутрин рано и вечер късно може да пробваш на джиг за бяла и костур.Иначе през деня на клатушки и въртележки и щуки излизат.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци

Мнение от alekst »

Да , върнах се вече от там , но благодаря все пак.
Успях да се откъсна един следобед и помятах 2 часа. Отидох на моста в посока гр Елена и беше пълно с народ и за това потърсих следващите места в близост до това място.
Успях да хвана една малка щука.
20170905_174209.jpg
20170905_174224.jpg
as-lures.com
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: Язовир Йовковци

Мнение от sodata »

Здравейте, другата седмица ще бъдем гости в Яковци, моля за информация каква е ситуацията на язовира(ниво на водата, водорасли), мисля да опитам с фидер и мач за таранка на Вълчовския ръкав
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Привет.Язовира е пълен до горе.Водорасли бол.Можеш да пробваш на фидер и на Вълчевци и на Яковци но по в средата на ръкавите където дъното е сравнително чисто.Но по края има страшно много водорасли и ваденето на по-едра риба ще е изкуство
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: Язовир Йовковци

Мнение от sodata »

Благодаря за информацията, за три дена престой се надявам да намеря по-удобно място. А като се знам какъв съм изкуствовед едрата риба ще е само във фантазиите ми по пътя за там :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”