Язовир Йовковци

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Абсолютно вярно...Пълна трагедия е вече почти месец
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Язовир Йовковци

Мнение от jean11 »

Според мен е пълна трагедия от няколко години...
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
MiTKo_Fisher
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 5:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Йовковци

Мнение от MiTKo_Fisher »

Привет колеги утре се отправям към любимия ми язовир :) Дайте малко инфо какво е положението !
Не тръгвай с голяма кошница за гъби
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Ами освен вас знам за поне още 10-тина бивака вече... :lol: :lol: :lol: Значи вода има много и ще е достатъчна за всичката навалица там по празника.Но..риба няма..Чакам някой да ме опровергае ама нанайси.Водорасли в изобилие,дребни червеноперки и каракудки,еденични костурчета на рибка и това за цял ден.Не съм Ванга,ама ще позная ...Дано ме опровергаеш като се върнеш и пишеш.. :wink:
Аватар
MiTKo_Fisher
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 5:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Йовковци

Мнение от MiTKo_Fisher »

Поради високото ниво на язовира се насочихме към Жребчево и там положението не беше съвсем розово :) Но все пак извадихме по някоя друга рибка :)
Не тръгвай с голяма кошница за гъби
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Ами на Йовковци за 3 дена аз имам две бели рибки и 1 костур.И тва при положение че знам язовира наизуст.Повечето ми познати са капо с дни там.Вадят се единични каракудки по педя и дребни червеноперки от плувкаджиите.И това е...Хората знаят че говоря истината и риболов в момента няма. :!:
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Язовир Йовковци

Мнение от BaMnup »

maranzika написа:Вадят се единични каракудки по педя и дребни червеноперки от плувкаджиите.И това е...Хората знаят че говоря истината и риболов в момента няма. :!:
Един комшия в четвъртък е бил там от обяд до тъмно- каракуди и червеноперки на царевица и една хубава щука на тапа с каракуда. Това е на някакво място - Еко пътеката, който го знае да обади къде е явно, че там се дава рибата.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

:lol: :lol: :lol: :lol: Твоя комшия да не кара Рено Сценик?
Ако е той ,то тази риба я е хванал за 2 дена.Това е точно до моста от страната на Гърдевци.Мястото е едно и винаги е заето.Но каракудките са по педя и само нощно време излизат едри.Друго там няма...Ааа има..страшно много водорасли има на това място . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Язовир Йовковци

Мнение от eroucma »

Айде кажете нещо положително за хищниците по язовира де, че ми се ходи за риба, а само кефалчета по реката дърпам.
Има ли някаква причина за това безрибие, да не е наплашена рибата. Да не е научила вече примамките или мрежарите я изгребаха, няма причина така рязко да спре да кълве и то не за ден, два, седмица ами май вече 2-3 месеца само капота се въртят там.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Ще ти дам мнение на приятел от другия форум:
На ЙоХковци риболов нема :!: За 4 дена 4 човека хванахме това. :shock: Т.е. аз хванах това, а другите малко по-малко. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Който не вярва да заповяда.Това с каракудките и перките вече е ясно.Има страшно много дребни червеноперки по един пръст,които явно са храна за хищниците.За какво им е да се мъчат с нашите железа.По-добре да стоят навътре във водораслите и да си хапват преминаващите наблизо рибки.
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Язовир Йовковци

Мнение от майсторчето страхил »

Бе още малко, да се скрие дребосъка :wink:
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Язовир Йовковци

Мнение от BaMnup »

maranzika написа::lol: :lol: :lol: :lol: Твоя комшия да не кара Рено Сценик?
Черен джип Хонда кара ВТ 1068 му е номера и от следобед до вечерта по тъмно е ловил ( и малко в тъмното на светеща плувка) каза че и сомчета излизали освен щуките и каракудите.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Сомчетата са по кило-кило и половина и се ловят САМО НОЩЕМ.Едрите каракуди също.
Мястото ти казах къде е.Ще се ориентираш по многото спрели коли вдясно преди моста.Наслука и пиши ако ходиш че ми е интересно как ги ловят тия риби там и никъде другаде по язовира. :wink:
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Язовир Йовковци

Мнение от eroucma »

Някаква информация за евентуални хищнически изяви на язовира, че се чудя дали да ида да закрия на него риболова за тази година?
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Пламене,току-що се прибрах от там.Класическо КАПО.. :lol: :lol: Имах едно бутване само на 13см. силикон с 17гр. глава на 15м. дълбочина..Пробвах и на бленси ама НЪЦ... :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”