Язовир Йовковци

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
muso
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:21 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Язовир Йовковци

Мнение от muso »

Колеги, утре мисля да прескоча до Йовковци за първи път тази година. Някой може ли да сподели някаква прясна информация за активноста на рибата там. :roll:
Чете ли се или да увелича малко ?
Аватар
muso
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:21 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци

Мнение от muso »

:( :( :(
Ситуацията е ясна, колеги. "Благодаря за информацията".
Моля модераторите за ключ на темата/монолога/.
Чете ли се или да увелича малко ?
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Язовир Йовковци

Мнение от daniel_g »

Ти пук искаш за един час да се напълни темата и хората да се преварват кой първи да ти каже. Ми чакай да се върнат и да споделят. Значи уклей и червеноперки почти навсякъде след малко захранка. Каракуди - само майсторите ;)
Аватар
muso
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:21 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци

Мнение от muso »

Вчера ходих, не че кой знае какво, но има какво да напиша. Само, че по-късно защото нещо не мога да кача снимки. Дали има праблем в сървъра или проблема е в моя телевизор още не знам :( .
Чете ли се или да увелича малко ?
Аватар
muso
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:21 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци

Мнение от muso »

В неделя все пак отидох до култовия яз.Йовковци. Най-сетне успях да открия спининговия риболов за годината с рибка. След доста въртене и газене се закачи крокодилче. Бях решил да въртя за бяла риба, но бързо се отказах /кога ли съм ловил пък аз бяла :oops: /. Силиконите бързо ми омръзнаха и почнах блесните и воблери. Всичко на всичко само един удар, доста ленив все едно закачка във водорасли , но се оказа че е това щукле.
Изображение
Образцова проява на канибализъм :? . Воблера не знам какъв модел е, но е идеално копие на щука.
Чете ли се или да увелича малко ?
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Айде и от мен малко от тази седмица.Значи почти всеки ден от изминалата седмица бях на язовира(отпуска ).Имам 3 щуки на спининг-2 на силикон и една на воблер.Видях доста каракуда докато газех в тревите и храсталаците.НО какво още видях-ИЗРОДИ. :twisted: :twisted: Със срекмета,с кепове,а тази сутрин един над бариерата за Гео Дундаров беше с харпун! :twisted: :twisted: :twisted: Пазачите на няколко пъти ме гонят от Шилковци,и след като се скрия ги виждам как опъват мрежите зад острова.Не знам вече как я мисли този народ.Хора с джипове за по 100-тина бона нарамили кеповете и газят из тревите да хващат каракудите. :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: Умрели от глад.Няма оправия.Просто толкова се отвратих от всичко по Йовковци тази седмица ,че вече се чудя дали си струва да ходя там.Сигурен съм че и след забраната тези боклуци пак ще обикалят из драки и треви да търсят рибите.Изроди! :twisted:
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Язовир Йовковци

Мнение от майсторчето страхил »

Браво момчета :smt023 !
П.П.Колкото до браконерите :smt102 ,няма оправия в нашия край :? .
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Язовир Йовковци

Мнение от dilval »

maranzika написа:Айде и от мен малко от тази седмица.Значи почти всеки ден от изминалата седмица бях на язовира(отпуска ).Имам 3 щуки на спининг-2 на силикон и една на воблер.Видях доста каракуда докато газех в тревите и храсталаците.НО какво още видях-ИЗРОДИ. :twisted: :twisted: Със срекмета,с кепове,а тази сутрин един над бариерата за Гео Дундаров беше с харпун! :twisted: :twisted: :twisted: Пазачите на няколко пъти ме гонят от Шилковци,и след като се скрия ги виждам как опъват мрежите зад острова.Не знам вече как я мисли този народ.Хора с джипове за по 100-тина бона нарамили кеповете и газят из тревите да хващат каракудите. :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: Умрели от глад.Няма оправия.Просто толкова се отвратих от всичко по Йовковци тази седмица ,че вече се чудя дали си струва да ходя там.Сигурен съм че и след забраната тези боклуци пак ще обикалят из драки и треви да търсят рибите.Изроди! :twisted:

Като се върна към Горна в началото на май с теб и Данчо - по 1 РПГ от воен. завод и ще ги целим по задниците и по джиповете, ще си взема и камерата да поснимам, па да ги пуснем по новините, па да видим как ще реагира държавата!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Диляне,това ти ли си бре човек?Айде идвай си да те водя да си хванеш малко риба(ама не на Йовковци). :lol: :lol: :lol:
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Язовир Йовковци

Мнение от dilval »

Да,аз съм! Ама по-рано от 2 май не мога да си дойда!
Reo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 10:43 am
Местоположение: Търговище

Re: Язовир Йовковци

Мнение от Reo »

Колеги като стана дума да ви питам, има ли телефон на който могат да се докладват браконери.Не е за Йовковци думата, а за Тича, но съм направо бесен.4 полицаи с патрулка дойдоха на язовира под село Маломир и нахвърляха 5-6 бомби почти върху въдиците ни, все едно че ни нямаше там.Изплува сума ти риба, събраха само десетина по-едри и си заминаха.Ние си събрахме такъмите и също си заминахме.Рибата обърнала корем я отнесе вятъра из язовира.Просто нямам думи ...
Изображение
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Язовир Йовковци

Мнение от ROSEN_GB »

Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
dachi_vt
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 1:11 pm

Re: Язовир Йовковци

Мнение от dachi_vt »

Колеги, да се включа и аз, че като гледам скоро не е писано по тази тема!! Тази неделя бях на язовира. От сутринта някъде към 6,30 часа до към 10,00-10,30 една бяла риба около 2 кг. и един костур-всичко това на спининг-а. Едни колеги извадиха щука към 5-6 кг. на тапа и това е за цял ден!!!

Наслука от мен и успехи!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Язовир Йовковци

Мнение от maranzika »

Ехааа....Обнадеждаваща информация от любимият язовир.Тва за щуката истина ли е ,щото аз щука над 4 кг. на язовира извадена все още наживо не съм виждал,а само слушам за такива.
Дай малко подробности ако обичаш за примамките и местата в които си обикалял(не с подробности де) :wink:
щуков дунавски
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Язовир Йовковци

Мнение от щуков дунавски »

Ще съм благодарен за максимално песна инф.относно активноста на рибата на язовира тъй като от 20.10 ще ходим за три дни.Точно преди месец положението не бе добро.Епизодични костурчета на малък слънчак,едно маломерно(върнато)щуче.На шаранджийските пръчки-нищо.На блесните -нищо.Бяхме в западния край на язовира.Приемам съвети и инфо.Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”