Яз.Драгоево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

pavlin_r
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Яз.Драгоево

Мнение от pavlin_r »

patter написа:Днес минах,
много е хубаво язовирчето. Изглежда по-малко от Тръстиково. Имаше няколко човека, които ловиха, но без кой знае какъв успех. Приказката им беше "който е майстор ги лови, има едно момче от Варна всеки път вади по няколко шарана". Понеже мен не ме влекат шараните а хищниците - бялата риба не се обажда, пастърви никой не бил хващал още а който разбирал хващал кефал - врналия, който ги морял с мухарката.
Ми аз бях там до понтона,от петък до неделя.Резултатът беше 3 шарана -2кг ,1,5кг и 1кг и поне 5 изтървани(има доста камънак по дъното,пък и аз не бях постоянно при въдиците)По скоро бяхме на пикник,отново си изкарахме супер,времето беше много горещо и си изкарахме и един плаж.А колкото до хищниците,вечер след 8ч на рибка излиза сулка и трофейни кефали над 2кг(по инфо на едни колеги от шумен),иначе мятах малко булдо и хванах 4-5 кефалчета по 200гр.Снимки очаквайте по късно,че не е в мен фотоапарата.И ви препоръчвам ако ходите там само през седмицата,че като дойдат селяните събота и неделя и почнат с пружините и капаните става отврат.
mcvb
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 11:34 pm
Местоположение: Shumen
Обратна връзка:

Re: Яз.Драгоево

Мнение от mcvb »

Пичове аз ловя на язовира от 3 години имам над 100 излета там...хващал съм всичко каквото може да се хване там...това е наи хубавото място в северна България...само чакалите вечер са напористи и ако си на лагер до гората ти ядат от сака с храната хахаха :)тва е..а този пич дето е постнал тва го виях там една нощ, пич не знам дали си спомняш преди 2 седмици аз бях хванал няколко сулки през ноща както и да е:) айде ако имате въпроси мисля че ще мога да ви отговоря.
Аватар
tech-house
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 7:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Яз.Драгоево

Мнение от tech-house »

mcvb написа:Пичове аз ловя на язовира от 3 години имам над 100 излета там...хващал съм всичко каквото може да се хване там...това е наи хубавото място в северна България...само чакалите вечер са напористи и ако си на лагер до гората ти ядат от сака с храната хахаха :)тва е..а този пич дето е постнал тва го виях там една нощ, пич не знам дали си спомняш преди 2 седмици аз бях хванал няколко сулки през ноща както и да е:) айде ако имате въпроси мисля че ще мога да ви отговоря.
Ами колега ти си човека значи.Интересува ме как мога да запазя няколко бунгала защото аз и семейството ми и едни други познати да го поветим язовирчето.Интересуваме каква е таксата за бунгало,колко се плаща за риболова и колко за рибата,какво излиза и има ли го попринцип във водата.Благодаря ти предварително за оказаното съдеиствие
pavlin_r
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Яз.Драгоево

Мнение от pavlin_r »

Значи цялата информация която търсиш я има на предната страница
yaho0o0
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:24 pm

Re: Яз.Драгоево

Мнение от yaho0o0 »

Един приятел ходи тази седмица там (и аз и той сме 9 клас) и тай де хванал 3 шарана по 2 кг на плувка на стръв !!!ОСТРИЦА!!! :D смятам и аз да отида някой уикенд
Penev
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 11:29 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Penev »

Преди три седмици бяхме там компания за няколко дни.Изкарахме си страхотно.Малко жега вечер в бунгалата, но не е болка за умиране.Утре тръгваме пак.Резервация до петък на обед.Още се чудя на каква стръв да пробвам този път.Приготвил съм малко млечна и стара царевица, протеинови топчета и дай боже да намерим дребна рибка из магазините.
Единственото което мога да дам като съвет на колегите е да го посетят.Заслужава си.Невероятно местенце особенно през седмицата когато няма никой.120км е от Варна, но дори и 250 да е пак бих тръгнал за няколко дни.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Doncho69 »

Моля за актуална информация за 2010г. за риби,и условия за ползванена съоръженията.МЕРСИ
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Яз.Драгоево

Мнение от kosatkata »

Някаква по прясна информация за язовира може ли. Условията на бунгалата същите ли са и нещо относно популацията в язовира. Интересува ме само риболова на шаран на дъно. Ако някой сподели и актуална стръв и евентуално перспективни места. Може и на ЛС.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Чакала от Варна »

Преди седмица посетихме язовира.
Било каквото било !
Риба няма,но и никой не иска да се плаща,след като се наеме бунгало.
Сулка,таранки,уклей...
Условия за семеен отдих -мн. добри.
Красиво място !
Съвети към собственика:
-Изолация на бунгалата и боядисване в бяло.
- Зарибяване на язовира със щука -там и е мястото.
-
Морето обича хората,които го обожават !
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Яз.Драгоево

Мнение от delio-haidutin »

Чакала от Варна написа:Преди седмица посетихме язовира.
Било каквото било !
Риба няма,но и никой не иска да се плаща,след като се наеме бунгало.
Сулка,таранки,уклей...
Условия за семеен отдих -мн. добри.
Красиво място !
Съвети към собственика:
-Изолация на бунгалата и боядисване в бяло.
- Зарибяване на язовира със щука -там и е мястото.
-
За каква щука говориш.искаш да унищожи всичко ли.И риба има зависи къде и как я търсиш :idea: :idea: ако искаш снимки от миналата седмица -кефали и едри каракуди.там шарана и амура е труден а сулката я търсиш под боровете.хвърляте на плидкажа под върбите търсите сянката и бунгалата да са ви до гъза после нямало риба :lol:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Чакала от Варна »

delio-haidutin написа:
Чакала от Варна написа:Преди седмица посетихме язовира.
Било каквото било !
Риба няма,но и никой не иска да се плаща,след като се наеме бунгало.
Сулка,таранки,уклей...
Условия за семеен отдих -мн. добри.
Красиво място !
Съвети към собственика:
-Изолация на бунгалата и боядисване в бяло.
- Зарибяване на язовира със щука -там и е мястото.
-
За каква щука говориш.искаш да унищожи всичко ли.И риба има зависи къде и как я търсиш :idea: :idea: ако искаш снимки от миналата седмица -кефали и едри каракуди.там шарана и амура е труден а сулката я търсиш под боровете.хвърляте на плидкажа под върбите търсите сянката и бунгалата да са ви до гъза после нямало риба :lol:
Нищо няма да унищожи !
Анализа на водата и температурата показва идеални условия за създаване на щукарски водоем по подобие на Здравец преди години...
Кефала не го коментирам!
В целия водоем имаше струпване на риби единствено на южната страна в заливчето до боруна.
10-15 големи риби и толкова .
Термометъра показва, защо шарана и амура са трудни!
Температурата, влияе и на популацията и нарастването на рибите от семейството,нали ?
Отсреща/не под върбите и не пред бунгалата взехме една сулка 4,5 кг.,другото беше писалки...
Препоръката е към собственика,защото мисля,че ако си направи собствени проучвания за условията във водоема,може да създаде най-посещаваното щукарско място в тази част на България.
Лично на мен ми липсва Здравец ,а този язовир може да го бие !
Ако не греша ,бяха пуснали пъстърва там ?!
И ако е така,как мислиш,ще се развъди ли ?
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Fishing_Fan »

Аз съм съгласен че Щуката не унищожава рибите,а рибната популация винаги е била унищожавана и намалявана от простия рибар (този които не разбира,няма и да разбере,защото му куца манталитета и прибира всичко от малко до едро и в големи количества извън допустимото от закона,също и от бракониерите,от замърсителите ,те са проблема ) а колегата Дельо Хайдутин,с твоите изказвания не искам да те нападам,но ако мисленето ти е такова,по добре вземи се промени и стани културен рибар и да запазим рибите за в бъдеще,Аз риба също ловя,но в допустимите размери ,бебета и малки размери винаги ги връщам обратно,да има бъдеще за всички .
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Чакала от Варна »

Колега ,делю,
За първи път бях там ,като зрител,преди месец и нещо.Мои познати беха на почивка ,та отидох да ги видя.
Видях да се прибират рибета в ембрионален стадий на развитие - сулки,кленове,едно две шаранчета,няколко таранки...
Видях и друго- рибар с 20 пръчки !!!
И ти колега ,,делю" си го виждал това,нали ???
На този прекрасен водоем ресурса му е изчерпан ,именно по причините ,които споменава колегата по-горе.
Било каквото било...
Контрола на водоема е никакъв и се набляга на семейния отдих и купона,това е .
Такива са му и парите...10 лв. ,,олинклузив'' !?
........................................................
Винаги съм се чудил ,защо прибират тези кленчета,за какво ги ползват ?!?!?!
Заставам зад думите си - всички условия за създаване на щукарски водоем ,на това място са налице !!!
А този ,който ти е казал,че щуката унищожава всичко,явно просто си е търсил слушатели...
Просто си бил наблизо...
Морето обича хората,които го обожават !
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Яз.Драгоево

Мнение от delio-haidutin »

Чакала от Варна написа:В целия водоем имаше струпване на риби единствено на южната страна в заливчето до боруна.
10-15 големи риби и толкова .
ако става въпрос за високия бурун от дясната му страна,там по принцип се въртят толстолоби.гледал съм ги от високото.а тази щука като я развъдиш със какво мислиш ще се храни?има достатъчно теми :idea: където е показано нагледно със снимков материал със какви рибоци се храни.едрата каракуда и малките шаранчета ще са и първото меню.
преди години бяха пускали пъстърва ,но от блатната.една част измряла ,друга част сулката я измезила ,а останалата са я изловили на бял.

Fishing_Fan написа: а колегата Дельо Хайдутин,с твоите изказвания не искам да те нападам,но ако мисленето ти е такова,по добре вземи се промени и стани културен рибар и да запазим рибите за в бъдеще,Аз риба също ловя,но в допустимите размери ,бебета и малки размери винаги ги връщам обратно,да има бъдеще за всички .
и къде във изказванията ми видя че съм вземал маломерни риби :shock: :?: даже за твое инфо мога да ти кажа че от последния излет ,при 18 кефала и 6-7 каракуди съм си взел 4 каракуди и 1 кефал.маломерните сулки още при откачането ги пускам ,но не всички се оправят.даже много пъти съм коментирал със собственика ,да залепи табела всичко дребно да се пуска ,особенно шаранчетата.пролетта бях хванал около 300 г ,не бях виждал такова от няколко години и изобщо не съм го задържал в живарника.така че може да спиш спокойно.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Яз.Драгоево

Мнение от Чакала от Варна »

delio-haidutin написа:
Чакала от Варна написа:В целия водоем имаше струпване на риби единствено на южната страна в заливчето до боруна.
10-15 големи риби и толкова .
ако става въпрос за високия бурун от дясната му страна,там по принцип се въртят толстолоби.гледал съм ги от високото.а тази щука като я развъдиш със какво мислиш ще се храни?има достатъчно теми :idea: където е показано нагледно със снимков материал със какви рибоци се храни.едрата каракуда и малките шаранчета ще са и първото меню.
преди години бяха пускали пъстърва ,но от блатната.една част измряла ,друга част сулката я измезила ,а останалата са я изловили на бял.

Fishing_Fan написа: а колегата Дельо Хайдутин,с твоите изказвания не искам да те нападам,но ако мисленето ти е такова,по добре вземи се промени и стани културен рибар и да запазим рибите за в бъдеще,Аз риба също ловя,но в допустимите размери ,бебета и малки размери винаги ги връщам обратно,да има бъдеще за всички .
и къде във изказванията ми видя че съм вземал маломерни риби :shock: :?: даже за твое инфо мога да ти кажа че от последния излет ,при 18 кефала и 6-7 каракуди съм си взел 4 каракуди и 1 кефал.маломерните сулки още при откачането ги пускам ,но не всички се оправят.даже много пъти съм коментирал със собственика ,да залепи табела всичко дребно да се пуска ,особенно шаранчетата.пролетта бях хванал около 300 г ,не бях виждал такова от няколко години и изобщо не съм го задържал в живарника.така че може да спиш спокойно.
Колега ,дельо,
Сам потвърждаваш тезата ,че язовира не се пази,дори табела не са сложили след съвета ти...
За броя въдици нищо не казваш !?
За щуката в такъв малък и затворен водоем,нещата стоят по-различно от писаното там ,където казваш...
За шаранчетата,дето ги споменаваш - те са обречени и в тази действителност ,ако искаш питай някой от АПК/ТКЗС от далечното минало .../за пръв път се къпах в този язовир преди 45 години !!!/ Водоема не е шаранжииски !!! Въпреки ,че хранеха със ЗИЛ-овете...
Това трябва да разбереш ! Има шаран ,но отглеждането му е Нерентабилно там! Ще си позволя да ти дам един съвет- следи за шаранжииските условия по ... раците - те казват !!!
За клена- няма да се повлияе кой знае колко от щуката,той и сега нанася щети на ,,новоизлюпените'' /ако въобще ги има ?!/...
За таранките - жалиш ли ги или си мислиш,че щуката може да смогне да изяде цялата популация ?!
А ,що се отнася до собственика,кажи му да си направи проучване и да реши каква ще бъде цената на посещение при наличие на щука ?!!?
Аз бих плащал 20 лв. и нагоре само за риболов,отделно другото,а покрай мен има поне 30 колеги ,които няма да се замислят по въпроса...
За боруна - същото място е и държи някоя и друга риба и какво от това ,остатъци са ?!
За пъстървата - в тези температурни диапазони...нито ще се храни ,както трябва,нито ще се развъжда !?!?!?!
С една дума на шарана му е студено,а на пъстървата и е топло...нещо такова :wink:
Наслука!
пп
Всяка дума написана от мен е добронамерена и с единствената цел ,ако може да се промени нещо на по- добро ,на този прекрасен водоем,с който ме свързват спомени от детството !
Морето обича хората,които го обожават !
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”