яз Ивайловград-мре шарана

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от lusienn »

:( Току що разбрах от комшията-има място и роднини там,шарана не му достига въздух и е от горе-иарата го пазят :?
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
creativ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 775
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 11:12 pm
Местоположение: София/Сливен/Крумовград

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от creativ »

Някой има ли обяснение или по подробна информация. На този голям язовир да не достига кислород на малкото
риби, които останаха звучи ми много странно. Като се замисля замърсителите са над Студен Кладенец а водорасли в язовира почти няма (да гният), та каква ли може да е причината?
Риболова е удоволствие, а не начин за препитание !!!!!!
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от assv »

Ами може би има някакви газове които изригват в язовира :idea: :idea:
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от ceco65 »

creativ написа: каква ли може да е причината?
Отговора може би ще е като за Лобош миналата година :cry:
Боката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 412
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:45 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от Боката »

Сеизмична зона?? :roll:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от krokibg »

Имам няколко неща които ми идват на акъла.Едното е,че всяка година го има това нещо на един или друг язовир.Може би,рибите които са готови да хвърлят хайвера,имат проблем с хвърлянето му.Повечето умрели риби са майки :idea: Другото което е,в някой райони,взеха че направиха много големи градини и всичко това се пръска с разни отрови които след дъждовете,всичко влиза в водоемите и може да оказва негативно влияние на бременните риби или в съприкосновение с водата да става нещо и да неотрализира кислорода или нещо от този род.Всяка пролет е така и даже при мен се забелязват през година такива аномалий.Нещо от този род ще да е :roll: :roll: :roll: Чудя се обаче,как една институция дето трябва веднага да намерят источника на тази смърт,изобщо не си мърдат пръста за тази работа.Това ако е навън,още на другия ден ще се вземат риби и ще се направят необходимите иследвания.Е,все пок сме в България :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
IARA_HASKOVO
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 1:01 pm

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от IARA_HASKOVO »

Здравейте от ИАРА ХАСКОВО! Във връзка с Вашите притеснения за яз"Ивайловград" Ви отговаряме следното.
На 03.05.2009 беше първата констатация на умряла риба в язовира. На 04.05.2009г заедно с доктор от РВМС гр.Хасково се взеха проби и бяха изпратени за изследване в гр.София и гр.Пловдив.От 07.05.2009г до този момент няма вече умряла риба. Може все още да излизат единични бройки които са умрели от началото на месеца.За в момента нямаме подаден сигнал от нашите служители които са денонощно на яз"Ивайловград" на предварително направен стационарен бивак. Периодично се извършват проверки с моторна лодка по целия язовир.Все още нямаме резултата от Лабораторията в гр.София. От гледна точка на инспекторите и ветеринарите предполагаме, че е нормално явление по време на размножителния период минималко количество риба да измират поради отслабване на имунната система и под влиянието на метеорологичните условия.Но точен отговор ще имаме след получаване на резултатите от лабораторията в гр.София. И ще ви уведомим своевременно. Надяваме се, че сме отговорили на вашите въпроси.
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от toshko »

:smt023 :smt023 :smt023
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
Бай Гого- Сиромаха
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:32 am
Местоположение: България-гр.София

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от Бай Гого- Сиромаха »

IARA_HASKOVO написа:Здравейте от ИАРА ХАСКОВО!
Изображение Изображение Изображение
Nedeltcho Delev

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от Nedeltcho Delev »

IARA_HASKOVO написа:, че е нормално явление по време на размножителния период минималко количество риба да измират поради отслабване на имунната система .
Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:Имам няколко неща които ми идват на акъла.Едното е,че всяка година го има това нещо на един или друг язовир.Може би,рибите които са готови да хвърлят хайвера,имат проблем с хвърлянето му.Повечето умрели риби са майки :idea:
Похвала за ИАРА,май Любо ще познае за явлението,виждам две еднакви мнения!
Аватар
niklas
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 11:34 am

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от niklas »

Нямам думи! Отговор с такова темпо! Браво ИАРА Хс. Помна за 3 седмици 3 пъти ме проверихте, преди мисля 2 г., когато имаше зарибяване с шаранчета. Дерзайте, момчета! Надеждата ни е във вас. Тази прелест, природата българска, не трябва да загине мърцина. Браво за активността и натиснете още. Бракониерите - на суджук!!!
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от YordanDanev »

Ако има прав рак в язовира и е изпусната някаква отрова то той първи ще измре до бройката, ако не причината е друга
Изображениеима ли комат кучета много
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от krokibg »

Nedeltcho Delev написа:
IARA_HASKOVO написа:, че е нормално явление по време на размножителния период минималко количество риба да измират поради отслабване на имунната система .
Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:Имам няколко неща които ми идват на акъла.Едното е,че всяка година го има това нещо на един или друг язовир.Може би,рибите които са готови да хвърлят хайвера,имат проблем с хвърлянето му.Повечето умрели риби са майки :idea:
Похвала за ИАРА,май Любо ще познае за явлението,виждам две еднакви мнения!
Неделчо,13та година се разправям с язовири и риби :shock: :shock: :shock:

IARA_HASKOVO написа:Здравейте от ИАРА ХАСКОВО!За в момента нямаме подаден сигнал от нашите служители които са денонощно на яз"Ивайловград" на предварително направен стационарен бивак. Периодично се извършват проверки с моторна лодка по целия язовир.
Ами,караванката аз ви я пратих да има къде да спите и на новия бивак :lol: :lol: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от lusienn »

:D Нема да се дразните :oops: шарана днес го ядох от мрежа :oops: :o :roll: Глад :roll:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: яз Ивайловград-мре шарана

Мнение от achocarp »

А случайно някой да е чувал за ония идиоти с ток :evil: Доказано е, че при шока на рибата от ток тя след време се възтановява но за нещастие и се увреждат половите органи за винаги и на пролет щом дойде момента за мръстене се получават възпалителни процеси и тя умира. Друг вариан е някои да отрови рибата, но тогава ня да плуват само големи шарани, а шще има тотален мор. Затова смятам, че варианта с енергитиците е по-разумен. За съжаление,доколкото съм запознат със тази просташка машина е доста трудно по някакав начен, да се усаществява контрол над тези идиоти и смятам, че всеки който забележи някакви по-странни действия от"колеги" с лодки незабавно трябва да алармира ИАРА.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”