Накъде около Плевен?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Angmar »

Е това е страхотна новина ако е вярно. НО, сигурно терикатите са омрежили сичко преди да ги изгонят.
deqn88
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 11:09 am

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от deqn88 »

Здравейте колеги. Едно вапросче :) на картата гледах къде точно се намира язовира Липите и видях че от другата страна на пътя ( за Ловеч ) има друг язовир. Някой има ли инфо свободен ли е,платен ли е , или е под аренда.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Bigmarlin »

В момента е празен,няма водичка Но има още един,малко по навътре в полето ,Печеняка,които си беше бат баят преди години,но нямам инфо Преди имаше път към него,от Ловешкият път,около отбивката за Липите
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от chema154 »

Bigmarlin написа:В момента е празен,няма водичка Но има още един,малко по навътре в полето ,Печеняка,които си беше бат баят преди години,но нямам инфо Преди имаше път към него,от Ловешкият път,около отбивката за Липите
до миналата година се използваше за напояване и имаше пазач тази не знам как е но едва ли е по различно.Последно минавах от там пролетта нямаше нито един рибар и язовира беше много обрасъл.Само пазача си стоеше но несъм говорил с него
заимало са е едно немане
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Bigmarlin »

Открих и аз днес на Горен Дъбник,в смисъл извадих си карта :)

Е имаше и рибоци де Няколко хубави костури на дъно на рибе,извадени барабар със салатата :o На директен не съм ловил,но си пипаше добре Яза подържа все още доста високо ниво и е пълно с водорасли и закачки Около малката дига чистите места за риболов на дъно са кът,но дават

На Траповете също чух,че е заляло тревата чак и пак местата са кът Едни мои хора са били там за 3 дни и имат една извадена бяла риба около 2 кила Имаше доста лодки,предполагам,че при тях нещата са по добре

За Телишката дига и Писаровски ръкав нямам инфо,но и там сигурно е Саргасово море

Вита беше леко мътен и средно висок
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от gergi762 »

Вита го пробвах днес,вярно леко мътен и средно висок,риби(клендаци)йок.Тъкмо беше взела да се оправя реката и пак дъжд.Ще форсирам Дъбника,че таа година не съм стъпвал там,срам голям.
Остави само стъпки
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от sandy »

Здравейте!
Някой ходил ли е на яз. Горни Дъбник?
Главно ме интересува костура и бялата, местата по малката дига.
Риболов от брега на дъно и плувка, за стръв малка рибка?
Благодаря!
Ъ-ъ-ъ кой каза, че кълве?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Bigmarlin »

Вчера ходих,от 7 до 12 Трябваше по раншко,ама с тия мачове и бири :) Малко преди началото на ръкава на малката дига Хвърляхме към чашата на яза Сутринта при лек до умерен ветрец на директните преобладаващо дребни до средни платички,бабушки,костурчета почти гол след гол на кокален Интересно,че закачих едно малко рибе,за което почти единодушно с колегата решихме че е распер 8) Явно е влезнало от Вита Не съм чувал досега някой да е ловил распер на Дъбник
Към 9,30 вятъра утихна и кълването рязко намаля Имахме една пръчка на плувка на рибе ,нямаше удар На дъно 1 хубав костур До нас един колега го видях че и той се записа с подобен Общо взето слабо Според мен на плувка,близо до дъното е по удачен монтаж и с засичането да не се закъснява и се вади бързо, щото е пълно с закачки Около 12 вдигнахме чукалата и се оттеглихме на Кърджаб на сянка и салатка
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от sandy »

Много благодаря за информацията.
Монтажа на леко, ще е с подвижна плувка, заметната колкото се може по-навътре и близо до дъното.
Ъ-ъ-ъ кой каза, че кълве?
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Angmar »

Някой да е ходил по Дъбник скоро?

Интересува ме къде може да се иде на палатка за една вечер?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Bigmarlin »

Не съм ходил от последният ми пост в темата Чух ,че била паднала водата и малката дига се е открила цялата,но не съм го видял лично На Траповете е идеално за разпъване на палатка, но за да стане добре за риболов/тежко/ трябва още доста да падне водата ,пък и там пътя и излизането е в зависимост от дъждовете На този етап според мен някъде около малката дига ,ей тука накъде,в момента чакъла е под вода Изображение
на самата малка дига,или около двата носа преди голямата стена от страната на гребната база.
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Angmar »

И аз се чудя между тези 2 места:
dubnik.JPG
dubnik.JPG (48.78 KiB) Преглеждано 2082 пъти
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Bigmarlin »

Място №2 да,№1 не ми е познато ,аз по принцип го подминавам и стигам почти до началато на камъните на голямата дига,където като спадне се виждат основи на къщи и две носчета
Последно промяна от Bigmarlin на Вто Юли 19, 2016 2:46 pm, променено общо 1 път.
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от Angmar »

Мерси колега. Квот стане ще е :)
lubotrifonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:02 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

ВRe: Накъде около Плевен?

Мнение от lubotrifonov »

Вчера голямо обикаляне на на Дъбника в търсене на костури и най на края ги напипах къде са и :fishing1: :fishing1: :fishing1:
Примамки силикони всякакви модели в зелени разцветки. Размери над 8 см. Един силикон издържаше до 5-10 риби и аут.
Имах пет късания които не можах да спра. Хванах три костура по над кило иначе другите са от доста приличните.
Извинявам се за снимката но докато се натоварих и то се стъмни :)

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”