Накъде около Плевен?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от didiod »

trepachoo написа:
didiod написа:Брат ми е на искъра тази вечер,каза че се обадило сом на плувка на грозд червеи,тръгна набързо и не можа да се подготви с пиявица и попово прасе,така че утре ще пиша какъв ще е резултата,но наистина искъра е една добра идея 8) :drinkers:
200 или 600 грама е този сом...? :lol: не се заяждам,а просто питам :wink:
сомето е било малко колега,пуснал го е както и още няколко малки мренки..другия път с кантара колега и ше казвам точен грамаж :lol: ;)
Аватар
kluna_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 2:17 pm
Местоположение: Pleven

Мнение от kluna_ »

сега се връщам от Г.Дъбник - Пълна скръб (няколко таранки и една платика) и по-лошото е че не само аз, а и повечето хора нищо не хванаха. С хищника незнам как стоят нещата ама като гледам и смадокчиите бяха увесили нос. Абе незнам какво става ама този язовир ми се струва доста капризен относно времето - трудно можеш да уцелиш точния момент, а залежи от риба има все още това е факт.
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от didiod »

риба няма колега не е виновно времето :idea:
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от sandy »

didiod написа:риба няма колега не е виновно времето :idea:
Абе риба има и да искат няма как да я изловят толкова бързо!
Проблема според мен е, че рибата е бая наплашена и се е дръпнала доста навътре.
Наплашена е.............мисля, че всеки би се сетил вече от какво.
Иначе вчера един колега е бил там и е хванал някоя и друга бабушка + 1 шаранче към кило, това за почти цял ден, което си е слабо.
Ъ-ъ-ъ кой каза, че кълве?
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от trepachoo »

didiod написа:
trepachoo написа:
didiod написа:Брат ми е на искъра тази вечер,каза че се обадило сом на плувка на грозд червеи,тръгна набързо и не можа да се подготви с пиявица и попово прасе,така че утре ще пиша какъв ще е резултата,но наистина искъра е една добра идея 8) :drinkers:
200 или 600 грама е този сом...? :lol: не се заяждам,а просто питам :wink:
сомето е било малко колега,пуснал го е както и още няколко малки мренки..другия път с кантара колега и ше казвам точен грамаж :lol: ;)
aми все дребни са сометата в района ни и вече май само за шарко ще хвърлям :roll:
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от sandy »

trepachoo написа:
aми все дребни са сометата в района ни и вече май само за шарко ще хвърлям :roll:
Колега в кои райони ги търсите шараните по р. Искър?
Такова животно в тази река от преди 2 години не съм виждал!
Не искам да ми казваш места, а райони..........примерно покрай кои села?
Мерси.
Ъ-ъ-ъ кой каза, че кълве?
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от trepachoo »

sandy написа:
trepachoo написа:
aми все дребни са сометата в района ни и вече май само за шарко ще хвърлям :roll:
Колега в кои райони ги търсите шараните по р. Искър?
Такова животно в тази река от преди 2 години не съм виждал!
Не искам да ми казваш места, а райони..........примерно покрай кои села?
Мерси.

ставерци и староселци.също и от крушовене до устието.имам познати от долни луковит , които също са шаранджии и доста снимки с шарани ми показаха...,но и там е пълно с токаджии!!!както по всичките изброени места :evil:
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от trepachoo »

мисля от петък до неделя някъде там да ида.дано да не са минавали лайнарите с ток,че да мога и аз да се похвала с нещо в този форум :evil:
Аватар
sandy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 340
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 10:16 am
Местоположение: Плевен

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от sandy »

Това е така за шибаните токаджии. Лошото е, че през седмицата яко тарашат и като дойде петък и ние рибoловците речем да идем................ и риба нанайци.
Да за Ставерци и Староселци и аз съм чувал и ловил, но както казах преди 2 години.
Тази година направих няколко поредни излета и бях се насочил за тази риба, но от нея и люспа не видях. :(

Както и да е, почнах да се ядосвам.

Благодаря ти за информацията.
Ъ-ъ-ъ кой каза, че кълве?
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от didiod »

В нашия регион трудно да хванем нещо свястно то от тия лайнари с тока и бомбите :axe:(тва да го хванеш да го пуснеш в реката и да пуснеш тока) освен на платено да идем :roll: съсипаха хубавите язовири в околността,такаче или на платено или ще тичаме по други места :wink:
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от trepachoo »

didiod написа:В нашия регион трудно да хванем нещо свястно то от тия лайнари с тока и бомбите :axe:(тва да го хванеш да го пуснеш в реката и да пуснеш тока) освен на платено да идем :roll: съсипаха хубавите язовири в околността,такаче или на платено или ще тичаме по други места :wink:
къде има свестно платено около плевен ,дето да може по-як шарко да удари..?
навсякъде са до две кила :evil:
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от didiod »

trepachoo написа:
didiod написа:В нашия регион трудно да хванем нещо свястно то от тия лайнари с тока и бомбите :axe:(тва да го хванеш да го пуснеш в реката и да пуснеш тока) освен на платено да идем :roll: съсипаха хубавите язовири в околността,такаче или на платено или ще тичаме по други места :wink:
къде има свестно платено около плевен ,дето да може по-як шарко да удари..?
навсякъде са до две кила :evil:
чух за язовира до с.Градина мой братовчед са ходили крайно неподготвени и са извадили шаран към 9 кг :rolleyes: ...колко е истина незнам,не съм видял,но мисля да пробвам през август там 8)
Аватар
kluna_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 2:17 pm
Местоположение: Pleven

Мнение от kluna_ »

То този водоем ако до Витските блата, аз лично не съм чувал добри отзиви за него ама то кадето и да идеш гаранция, че по-големи екземпляри от по 1, 2 или 3 кила макс. няма да видиш, защото в България има един празник Никулден, на който много риба измира внезапно и много гьолове пресъхват до дъно. Никъде не знам аз поне да има водоем, който е само за спортен риболов и рибите в него да са трофейни, а собствениците да не са с "никулденски" интереси. :D
Аватар
trepachoo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 4:27 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от trepachoo »

бааа,ама само 3-4 човека се включихме от плевен на тая тема,а има и доста други дето имат полезно инфо,ама мълчат кат мишоци и само четат кво пишем!!!поне да напишат къде Не кълве :idea:
както и да е...за градина е добра идеята...аз също чух различни мнения 50:50 ! значи има смисъл да се пробва,въпреки,че тва си е блато.
bisqo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 1:42 pm
Местоположение: пловдив

Re: Накъде около Плевен?

Мнение от bisqo »

колега на платеното язовирче на Гривица под басейна.преди беше 2лв и всичко си плащаш.Излизаха прилични шаранчета по 1-2кг( веднъж един извади малко над 5кг дивак) амур пак при същите размери, веднъж едно мом4е извади малко над 5кг сом на грозд червей, има и добра карадкуда.шарана взимаше на кюспе.това беше преди година, сега незнам как е
Изображение
Незнанието не е извинение.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”