Места за риболов около Трявна ?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Carlito Brigante
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:46 pm

Места за риболов около Трявна ?

Мнение от Carlito Brigante »

Здравейте, драги риболовци.
От доста време преглеждам форума, но чак сега реших да се регистрирам.
Ще помоля хората с по-голям опит да кажат къде мога да практикувам риболов около Трявна.
Благодаря предварително !
петко стоянов

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от петко стоянов »

На военния хотел става готин риболов.Таксата е 2 кинта.Местните ловят каракуди и шаранчета по 1-2 кила.Има и щуки ,но са само в камъшите и са трудни :wink:
Carlito Brigante
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:46 pm

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от Carlito Brigante »

Видях в интернет се споменава нещо за Тревненско езеро, но май е доста малко и не мога да намера много инфо за него, знаеш ли нещо по този въпрос и къде точно се намира този военен хотел? Благодаря :D
петко стоянов

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от петко стоянов »

Точно то е!Малко е,ама е много приятно за риболов.....Реката,която минава през града е ЗАБРАНЕНА!
solveiko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 10:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от solveiko »

Езерото е много хубаво но за пикник не и за риболов. Един чичка ще ти вземе по два лева на пръчка ще ти каже колко много риба има ще те пита от къде си и ще ти даде визитка, понеже има къща за гости.А капото ти е вързано :D :D
петко стоянов

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от петко стоянов »

:wink: Доста пъти вече почиваме в Трявна и досега капо съм нямал :idea: Риба наистина има,но и трволяка е много.Езерото е готино.
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от Jechev »

Право казвате г-н Стоянов........убаво и обрасло езеро е, но и рибка се намира.... поне с някое и друго кленче или костурче ще се запише колегата.....
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от MAESTROTO »

Миналата седмица ходихме там. На езерото риболовът е с билет,не събираха такси.Имало разнообразна риба.Най-много бяха кандидатите за щука.Стояхме 5-6 часа. Аз бях за мирни риби.Захраних с 2 кг захранка за шаран. Метнах плувката,торен червей,после бял и ..нищо.Само леки пипания от малки риби или най-вероятно от раците ,които са в изобилие. Имаше десетина рибари,единия ми се чудеше що захранвам.Видях само един да хване риба и тя беше слънчак.Но казват ,че излиза щука.Явно не е било ден за това.
Иначе съм доволен,много е приятно и малкия си поигра с един рак.Бяхме от страната на горичката.

http://maestroto1.snimka.bg/fishing/mae ... 4.14191032

http://maestroto1.snimka.bg/fishing/mae ... 4.14191033

http://maestroto1.snimka.bg/fishing/mae ... 4.14191099

http://maestroto1.snimka.bg/fishing/mae ... 4.14191101
Кефа цена няма!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от кирил великий »

Съвсем скоро ще съм на "Калина палас" - гр. Трявна пет дена - езерото съществува ли, дава ли нещо?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от svetlio80tm »

Аз в момента съм в трявна да почивам. Утре ще се разходя към езерото със спининга. То зависи какви риби търсиш,мирни или хищник?
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от кирил великий »

Ако има мирни - ще ловя мирни на бял червей. Ако няма - ще гледам да уловя три-четири слънчака (часовника) и ще хвърлям за щука на тапа. За друго няма да имам готовност като стръв и захранки. Ще чакам да пишеш утре вечер, че в четвъртък заминавам. Благодаря ти!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от баш_майстора »

На спининг дава хубави толупи там. Носете си цикади! :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от svetlio80tm »

Такаа, на спининг ако имаш късмет можеш да пернеш някоя маломерна щука. На тапа на рибка гледам местните ловят, единият беше хванал около килото щука, друг беше изтървал подобна. Носят се легенди за големи щуки на рибка. Мирна риба на бял и на царевица- червеноперка, таранка, шаран....Има и костур и. .вече зависи към какво се насочиш. Това за толупите е вярно, днес бях свидетел как един колега изкара такъв на блесна, не видях за къде го беше закачил. Друг е въпросът, че според мен съвсем целенасочено хвърляше. ..
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от кирил великий »

Ще взема поводи и куки за щука, малко пинки и бял къде 300 гр. и ще видя какво ще направя. Благодаря ти, колега Светльо и на Баш-Майстора също.

Таксата на кого се плаща или само с билет се лови?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Места за риболов около Трявна ?

Мнение от баш_майстора »

Мисля, че водоема и свободен. Вярно, бил съм само един път и то за 2-3 часа, но бях с едни местни младежи, които живеят до самия язовир и не споменаха нищо за такси. :roll:
п.п. Това, което знам е, че в язовира има щука, клен и костур и то риби под и около килото и точно за тях бяхме тръгнали, въдицата с която лових е 5-15 гр., а тя ква стана... :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”