Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

Всяка година ги чакам тия 2-3 седмици преди забраната :evil: В този период става най якия риболов на устието.Само класни и трофейни риби и то по много,не знаеш какво може да ти удари.Кефа е на макс,като изключим , че е трудното (почти невъзможно) да си намериш място ако не отидеш рано или отидеш през почивните дни(събота и неделя е ад).
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Жребчево

Мнение от IVKOPIVKO »

Вчера към 17.30 минах през въпросния Римски мост и надолу. Много ама много слаб риболов. Каракуди никъде не видях, тук-таме морунажи по 300 грама и перки. Повечето колеги вече се разотиваха. Деня изкарахме на боклуците като през деня беше слабичко. Десетина морунажа по половинка и 3-4 килограмови каракуди уловихме аз и колегата с мен общо. Дразнеше ме факта, че през деня в залива беснееха лодки на всякакви изроди. Софиянци, пловдивчани , сливналии... Рев на мощни мотори раздираше водата а според колегите от брега бели риби се прибирали масово и в момента бялата много вървяла! Склонен съм да вярвам, че е истина след като една бяла около 2 килограма се извади от брега на пружина. Вечерта след като лодките чуствително понамаляха и мирната риба започна да се обажда по интензивно.
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

IVKOPIVKO написа:Вчера към 17.30 минах през въпросния Римски мост и надолу. Много ама много слаб риболов. Каракуди никъде не видях, тук-таме морунажи по 300 грама и перки. Повечето колеги вече се разотиваха. Деня изкарахме на боклуците като през деня беше слабичко. Десетина морунажа по половинка и 3-4 килограмови каракуди уловихме аз и колегата с мен общо. Дразнеше ме факта, че през деня в залива беснееха лодки на всякакви изроди. Софиянци, пловдивчани , сливналии... Рев на мощни мотори раздираше водата а според колегите от брега бели риби се прибирали масово и в момента бялата много вървяла! Склонен съм да вярвам, че е истина след като една бяла около 2 килограма се извади от брега на пружина. Вечерта след като лодките чуствително понамаляха и мирната риба започна да се обажда по интензивно.
За бялата риба си много прав.В момента има забрана за улова и ама само на приказки.Повечето безобразници хич не ги интересува.Ако ги питаш всички са за сом,а трюмчетата и торбите им пълни със сулки.
Тъпанарска работа, само това мога да кажа.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
orka1
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 4:12 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Жребчево

Мнение от orka1 »

Винаги е било така,за съжаление. Мисля,че няма оправия.Като всичко останало.
Риболовен магазин "ORCA - Риболовни принадлежности на едро и дребно.
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА ДО ОФИС НА ЕКОНТ!!!
http://orca-bg.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Жребчево

Мнение от IVKOPIVKO »

Ако ще забраняват хищната риба нека да я забранят изцяло! Не виждам смисъла така...
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

:))))
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от nedyalko1 »

Според мен не само трябва да е пълна забраната за хищна риба през този период, но трябва да има забрана и за тези с лодките изобщо да ги пускат в язовирите, каква работа ще имат там тогава??? Малко повече мисъл и строги правила и въпроса е решен ама кой да се стресне малко...
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Жребчево

Мнение от IVKOPIVKO »

Мечтая си го от много години но уви. ...Няма шанс да стане засега!
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Не всички с лодки са неразумни така че съм против такива забрани все пак и ние сме рибари и имаме нужда да извършваме риболов.Въпроса е да спазваме правилата:((((
iid
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 4:19 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от iid »

IVKOPIVKO написа:Ако ще забраняват хищната риба нека да я забранят изцяло! Не виждам смисъла така...
Напълно си прав и аз съм "ЗА"
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

:(((((
vieweg
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 8:54 am

Re: Жребчево

Мнение от vieweg »

Колеги как е положението по другите места на Жребчево? Стига вече с този Римски мост,това е ненормална работа.
xpu161
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 3:01 pm

Re: Жребчево

Мнение от xpu161 »

Най-точна информация, колега има на сайта на ИАРА.
Там пише къде, колко риба е имало в мрежите.
Притеснява ме обаче не колко мрежи хващат(явно са се активизирали нещо),
а това, че на "Мантинелата" в 300 метра мрежа е нямало нищо хванато!
vieweg
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 8:54 am

Re: Жребчево

Мнение от vieweg »

Благодаря на колегата xpu161, цялата държава е такава- опоскана.Интересно е друго,колко риболовни билета има издадени в цялата страна? Каква част от тези средства (от риболовните билети) отиват за зарибяване?
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Жребчево

Мнение от IVKOPIVKO »

Панаира тези дни на Жребчево е тотален. Люти лагери са блокирали бреговете. Палатки, каравани, шатри и всякакъв тип сергии. Вечер се чува люта чалга, а рано сутрин див рев на пияни кочове. "Колеги" разпъват въдици на 300 метра плавайки с лодките си върху въдиците на останалите рибари и завземайки място за 20-30 въдици. Всеки лагер разполага минимум с по 2 лодки, а има и такива всеки рибар със собствена. Летят олова, косми, захранки , сухи царевици влачат се всякакви примамки от типа воблери и блесни с всевъзможни лодки и лодчици. Бръмченето и шума са непоносими. Крещенето от лодките е брутално. Разбира се няма как да се обажда и риба в целия този абсурд. От брега се ловят инцидентни каракуди и някое морунажче предимно рано сутрин и привечер когато лодките понамалеят. Рибата се е дръпнала много навътре и стои неподвижна вцепенена от страх. Мила родна картинка просто. Аз вече закрих на останалите желая успех и огромно търпение.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”