Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
maikall
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 5:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от maikall »

Днес ходих до Римския мост имаше 4-ма ентусиасти.Наричам ги така, защото от рано сутринта са разпънали щекичките и освен няколко уклейки нищо друго.Това е от мен
stanimir sabev
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 1:23 pm

Re: Жребчево

Мнение от stanimir sabev »

Днес посетих римския мост - няма никакъв риболов. Имаше около 100 човека имаха общо количество около 2 морунажа. Пробвах на боклуците, на мач, имам една бабушка за 4 часа. Това е инфото от днес.
pavlov
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 2:00 pm

Re: Жребчево

Мнение от pavlov »

стана свреме за забрана а още няма риба , кога ще тръгва тая пущина не знам , много труден риболов с тия наводнения и тази година
Аватар
w201
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 8:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от w201 »

Вчера минах покрай жребеца по подбалканския път и видях доста коли и въдичари от брега и 10-тина лодки вътре във водата. Смятам, че има нещо щом са там. Чудя се и какво правят лодките вътре или Жребчево е сред разрешените за хищник през забраната?
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Сома е рарешен колега.
Аватар
w201
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 8:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от w201 »

Krasi-ribata написа:Сома е рарешен колега.
Да, мина ми през ума, но който никога не се е занимавал с такава риба не знае подробности :) все пак го смятах под общ знаменател с другите хищници :D
След 2-ри април излизам 10 дена почивка и атакувам (привърженик съм на дребна и средна мирна риба, щека, директен, платформа и т.н., всичко изпипано като по филмите). Дано и времето се оправи вече...
Ако има колеги практикуващи същия вид риболов и ако желаят нека се свържат с мен, за да обменяме инфо и опит, излети и т.н.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Жребчево

Мнение от maranzika »

Krasi-ribata написа:Сома е рарешен колега.
И кой точно лови СОМ в момента?Аре стига сме се лъгали.Всички лодки са там заради бялата риба.Даже има и такива които директно си ловят на силикони.Няма оправия с тоя български глад.Ненаяло се племе .Жалкото е че повечето които ловят и крият смадоците по колите си са хора с възможности и могат да си позволят да си купят риба.Но неее..Те са там да пълнят и пълнят ,и пълнят...,.. :cry:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Жребчево

Мнение от Vid »

:D Много си прав, човек колкото повече пари има, толкоз по алчен става... Оне със скъпите лодки и оборудване си прибират маломерките, при положение, че за много по малко пари могат да си напазаруват рибата от Кауфланд примерно...
Това знаеш ли как се нарича по български? Избиване на комплекси, или тарикатщина на дребно- "Я съм дал пари да си купа лодка и такъми и пари съм дал, че трябва да ги избия..."

Нашият проблем е само в гадния ни манталитет, който в някой хубав слънчев ден ще ни убие въобще като нация..., а риболова ни е най малкия проблем..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Не всички са такива важен е адреналина да си за Риба стига само за месарство сме мислили.Наслука ако така продължава времето до дни Сома ще излеле
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Жребчево

Мнение от maranzika »

В неделя е имало 3 лодки които са ловили целенасочено бели риби на силикони.Това ако не е месарство,не знам!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от bobopeli »

Имало е и доста"любители на адреналина" от брега, малоумна история.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: Жребчево

Мнение от borislav58 »

http://agroplovdiv.bg/35890/%D0%BF%D1%8 ... %BC%D0%B5/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Така ще е и за напред .Вижте какво се заформя в ИАРА
Всичко заебавам и за риба заминавам!
jamix
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 621
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 6:38 pm
Местоположение: st.zagora

Re: Жребчево

Мнение от jamix »

maranzika написа:В неделя е имало 3 лодки които са ловили целенасочено бели риби на силикони.Това ако не е месарство,не знам!
Малко повече от три бяха, но за радост не са има ли слука. Интересно като влизах към устието имаше двама, трима със силикони, а на плувка не ми се виждаха да хващат колегите.
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Жребчево

Мнение от Krasi-ribata »

Това за джига си е живо Бракониерството. ПРАВ СИ С ТЕЗИ НОВИ СТРУКТРИ СТАВА СТРАШНО.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Жребчево

Мнение от maranzika »

jamix написа: Малко повече от три бяха, но за радост не са имали слука.
Абе не е баш тъй..Ама стига с тях.Просто не им прави чест по време на забрана да ходят за смадок...Да са живи и здрави да си я ядат тази риба.Има кой да ги гледа отгоре и да ги види кви ги вършат.Ние не сме им съдници!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”