Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kikovachev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 12:41 pm

Re: Жребчево

Мнение от kikovachev »

Коя част от язовира е подходяща за палатка и риболов на дъно? Не съм бил там до сега, но на картата ми се струва, че при църквата е добре. Търся място с повече дървета, но пък колата ми е ниска и не знам как ще е пътят.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

За двамата последно питащи за палатка и пикник на сянка - най-подходящо ми се вижда мястото по пътя от Гурково към Римския мост:
Изображение
Има черен път (в червено съм го нарисувал) след моста над реката. Водата е спаднала доста но там е дълбоко и пак излизат риби - предимно платика, миналата година там гонихме хищник на змийорки. Гората е наблизо и си е сянка и прохлада слънцето винаги е зад вас в гората, брегът е много стръмен, ще ви е нужен дълъг кеп но става за риболов. От последните обикаляния прецених и се насочих към това място, утре в жегата ще го и пробвам!
Ето снимка отпреди дни:
Изображение
Тогава го подцених и подминах и се лъснах на адското слънце на друго място! Едвам издържах до 13:00 часа и вече нямах сили да разпъвам наново такъми на горното място!
Успех и наслука!
kikovachev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 12:41 pm

Re: Жребчево

Мнение от kikovachev »

Перфектно! Мерси много, приятел!
kikovachev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 12:41 pm

Re: Жребчево

Мнение от kikovachev »

Според теб там шаран излиза ли?
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Като минах навръщане от излета си покрай мястото говорих с колеги които ловяха/си тръгваха - предимно платика 200-300гр чат пат малки морунажи бяха хванали. На доста спадналото ниво на язовира ми се струва че пак е успех. Дори ме очуди, че течението беше срещу реката - просто от Римския мост постъпва малко вода и течението все едно е от вътрешността на язовира! За шарани никой не спомена а и не знам това място да се слави като шаранджийско.
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Жребчево

Мнение от sara2 »

Korekom написа:За двамата последно питащи за палатка и пикник на сянка - най-подходящо ми се вижда мястото по пътя от Гурково към Римския мост:
Изображение
Има черен път (в червено съм го нарисувал) след моста над реката. Водата е спаднала доста но там е дълбоко и пак излизат риби - предимно платика, миналата година там гонихме хищник на змийорки. Гората е наблизо и си е сянка и прохлада слънцето винаги е зад вас в гората, брегът е много стръмен, ще ви е нужен дълъг кеп но става за риболов. От последните обикаляния прецених и се насочих към това място, утре в жегата ще го и пробвам!
Ето снимка отпреди дни:
Изображение
Тогава го подцених и подминах и се лъснах на адското слънце на друго място! Едвам издържах до 13:00 часа и вече нямах сили да разпъвам наново такъми на горното място!
Успех и наслука!
Колега, според мен към момента там май само ще е реката. Язовира спада много бързо.
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от S.Koychev »

На Дартанелите няма ли риболов ?
Ribarche
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от kevlar »

Здравейте колеги.Някой има ли информация за Жребчево,къдe е водата,има ли риба?
Успех и наслука!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Жребчево

Мнение от nkolev66 »

kevlar написа:Здравейте колеги.Някой има ли информация за Жребчево,къдe е водата,има ли риба?
Успех и наслука!
Инфо от събота и неделя - водата е с около 2,5 до 3,0 метра по-ниска от преди три седмици (явно го изпускат още). Видях да улавят една бяла ~ 1,300 на рибка на дъно над вечер. Аз обикалях на тролинг въпреки пълнолунието само за сом и в неделя (в събота нищо) имам две сомчета - 2,400 и 4,550 кг., но в плиткача към църквата (на около 5 метра дълбочина и за кратко - един тегел) ми удари дребна бяла ~ 600 гр., но не ми се занимаваше с тях (белите).
Аватар
qwerty_84
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 9:55 am

Re: Жребчево

Мнение от qwerty_84 »

а мирните риби как са?
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от kevlar »

nkolev66 написа:
kevlar написа:Здравейте колеги.Някой има ли информация за Жребчево,къдe е водата,има ли риба?
Успех и наслука!
Инфо от събота и неделя - водата е с около 2,5 до 3,0 метра по-ниска от преди три седмици (явно го изпускат още). Видях да улавят една бяла ~ 1,300 на рибка на дъно над вечер. Аз обикалях на тролинг въпреки пълнолунието само за сом и в неделя (в събота нищо) имам две сомчета - 2,400 и 4,550 кг., но в плиткача към църквата (на около 5 метра дълбочина и за кратко - един тегел) ми удари дребна бяла ~ 600 гр., но не ми се занимаваше с тях (белите).

Благодаря ти за инфото,колега,но не разбрах къде е водата?Уточнил си че е с около 2,5 до 3,0 метра по-ниска от преди три седмици,но аз не знам къде е била преди тези 3 седмици :)
Може ли да ми дадеш някакъв ориентир(например,може ли да се отиде на острова пешком или има вода)
Благодаря ти предварително и наслука на всички колеги
Поздрави
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Жребчево

Мнение от nkolev66 »

На острова още не може да се ходи по суша, защото има доста вода. Миналата година имаше само едно тясно каналче, но сега още не е толкова ниско.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Жребчево

Мнение от kevlar »

Благодаря колега и наслука
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от bobopeli »

На плувка разнокалибрени бабошки,перки и тук та-ме дребни платички.На фидер по едри платички.
Вечерният заход на хищника в събота и сутрешният в неделя по камънака между ракетните и садките
не се състоя-редки дребни и злояди костури (на джиг) :D


Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
AzAzEl
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:17 pm
Местоположение: София

Re: Жребчево

Мнение от AzAzEl »

Колеги, мисля в четвъртък да направя един 24 часов риболов. Ще търся от брега бяла риба, някакви препоръки за място? Благодаря предварително. :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”