Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »


Вчера бях на мантинелата - заливчето преди нея, откъдето виждам понякога да спускат лодки. Язовирът е паднал с повече от метър от предната седмица и е по-удобно за риболов.
Вадиха се платики и червеноперки но кълванетата са почти през половин час.
Опитах се да захраня на плиткото (около 1,5-1,7м дълбочина) но на плувка нищо не хванах. На фидер само 1 кълване, на пружина хем пружината пропадаше в тревите но там беше най-резултатно. Два пъти рибата се заряваше в тревите и я изтървах като само скубах трева.
saiman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 11:21 pm
Местоположение: София

Re: Жребчево

Мнение от saiman »

Здравейте колеги, някой с инфо от тези дни за нивото на язовира, дали е спаднал или е все така висок!?
"Никога не спори с тъпак,хората може да не забележат разликата."
vieweg
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 8:54 am

Re: Жребчево

Мнение от vieweg »

В сравнение преди 20 дена, паднал е с поне 2метра.
saiman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 11:21 pm
Местоположение: София

Re: Жребчево

Мнение от saiman »

Това е добре, те сега ще започнат да го изпускат за поливане явно..
"Никога не спори с тъпак,хората може да не забележат разликата."
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

Утре отивам пак на Жребеца, този път в района на червената пръст на един хубав къмпинг, като се върна ще дам информация. Разбрах че южния бряг е по-удобен за плувкаджийстване и за това ще тествам района. Ако има някой със съвет за тактика на това място би било многп полезно.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
riboko771
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 3:04 pm

Re: Жребчево

Мнение от riboko771 »

Колега надявам се да дадеш малко инфо да ни насочил къде точно да варим , че другата седмица братовчеда се прибира от Англия, и иска да го заведа някаде :)
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

riboko771 написа:Колега надявам се да дадеш малко инфо да ни насочил къде точно да варим , че другата седмица братовчеда се прибира от Англия, и иска да го заведа някаде :)
Ами има много хубави места на язовира, бях на къмпинг емануил, там е много хубаво , собствениците са симпатяги, има места за риболов, но там се държи на тишина и спокойствие. Така че вие си решете дали е подходящо за вас, риба има, на плувка стръв царевица хванах доста бабушкета, няколко платики. Жената извади една бяла на синьо воблерче. Хората предлгат и лодка под наем, ако имате желание. Не ти препоръчвам местността с църквата , останах разочарован там. Силен риболов става в местността боклуците. Абе общо взето този язовир си заслужава. Наслука, живи и здрави!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
maikall
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 5:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от maikall »

И аз да се включа в неделята бяхме с приятел до местноста Брезите ловихме на щека .Излязоха много бабушки червеноперки и с участието на някоя платика и каракуда .Стръвта беше бял пробвахме и други но най резултатно си остана белият червей.Това е от мен поздрави и успехи.
xpu161
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 3:01 pm

Re: Жребчево

Мнение от xpu161 »

Колеги, предлагам да се обособят плажни зони на язовира, забранени за риболовци. В събота не бяхме допуснати да ловим в залива след Паметника, посока Паничерево. „Колеги“ го бяха блокирали с навита корда върху дезодорантени флакони, инсталирани през няколко метра и така и двата бряга. Обясниха, че са 5 коли и мястото е заето. Наистина, колите станаха 5, само че през целия ден купонсваха под шатрата, а децата се плацикаха в язовира. Риба никой не лови!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

Чок язовир бе батко, има място за 100 000 човека, заеби ги тия нека си простеят , свиркай си и тва е :) като правят такива простотии звънкай на органите на реда , казваш че са пияни и не си наглеждат децата , които се къпят във водата , и са поставили незаконни капани за дивеч(кордата с дезодоранта) и така :D
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Peshkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:07 pm

Re: Жребчево

Мнение от Peshkata »

Здравейте колеги,
Някой посещавал ли е язовира и по - точно "Боклуците"? Ако някой има информация, моля да сподели. Ще ловя на мач. Не съм бил на риболов там от миналата година и всякаква информация, ще ми е от полза.
Поздрави,
Петър!
CATCH AND RELEASE
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от grandal_331 »

Вчера се върнах след двудневен риболов!Бях на Конарския залив,вляво от боклука.Панаира е голям и от последното ми ходене там язовира е дръпнал с около три метра воден стълб и продължава да пада! Излиза среден калибър платика и по някоя баба на бял и торен!Сутринта извадих мерна бяла риба на рибка и това беше! Страшна жега .....
Аватар
Peshkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:07 pm

Re: Жребчево

Мнение от Peshkata »

Благодаря колега grandal_331. Не звучи обнадеждаващо, но вече съм се настроил. Живот и здраве, ще споделя какво съм направил другата седмица.
Успех на всички!
CATCH AND RELEASE
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Вчера малко преди местността боклуците - много силен вятър излезна малко преди обяд и се задържа така няколко часа. Добре, че е вятърът че слънцето яко жули.
Риболов почти никакъв - не кълвеше на плувка до брега и преди да излезне силния вятър. С ваглер пробвах на 15-20м от брега, плитко е, само 1 червеноперка. На пружина 2 платики, едната избега преди да я поема с кепа. Това от 8 и нещо сутринта до 3 и нещо следобед - с този вятър и вълни нямаше смисъл да стоя повече.
Ето кратък клип:
http://vbox7.com/play:ccf10b2773
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от Риболовец Гб »

Korekom написа:Вчера малко преди местността боклуците
Колега това място не е ли с една нива засята с пшеница зад гърба ти, която предполагам вече е ожъната де? Пътя за там тръгва точно след една асфалтова отбивка.
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”