Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
dovizioso
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 7:05 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от dovizioso »

d.stoyanov написа:Миналата седмица бяхме до стената. На снимките по - горе е първия полуостров ( поне така мисля, може и да бъркам), ние бяхме на втория. Пътя до там е перфектен и за джип и за лека кола. Непосредствено преди да се влезе към Аглика Палас има отбивка в ляво, която води до язовира. В ляво се стига до първия полуостров, в дясно до втория .. и те така. Водата сравнително висока и кристално чиста. От 6 до 18:00 на VDE Classic Bream и меласа около 7-8 кг платики ( от 500 - 800 гр ), няколко морунажа и много червеноперка.
Колега за това място ли говориш. И по кой път от двата се минава
Изображение

Също ме интересува долу горе колко е дълбочината. Лови ли се хищник на това място. Сом, Смадок, Щука и костур
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от ПламенМ »

dovizioso написа:[Колега за това място ли говориш. И по кой път от двата се минава
Изображение

Също ме интересува долу горе колко е дълбочината. Лови ли се хищник на това място. Сом, Смадок, Щука и костур
Слизаш по по-късия път/ точно преди хотела/ и се ориентираш към северния залив- под комплекса, там се търси хищник....Дано намериш място.. :)
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Жребчево

Мнение от jazi »

Здравейте колеги,

В събота бях на жребеца до ресторанта жребчето. За пръв път хващам морски попчета в живота си на язовир. В момента риболова на плувка е направа немислим плагодарение на тези малки рибки. Докато пуснеш стъвтта и те са я налапали или накълвали. Някой от вас до сега улавял ли е такива малки разбойници.
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Този добитък се нарича Маришко попче и го има навсякъде по този край,но е рядко улавян на въдица -обикновено расте до 5 см. и се заравя по дъното.
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Здравейте,малко информация за "Римския мост " от вчера-с един приятел бяхме там още по тъмно,преди 5.00 часа,като дори и в този ранен час имаше едва 2-3 останали свободни места.Десетина минути след нас дойдоха още няколко коли-от Сливен,Стара Загора,Велико Търново и Пловдив.Нивото на водата е високо през цялото лято,за сметка на язовира,и достъпните места за риболов са ограничени.Намерихме си две,между шаварите,на 4-5 метра едно от друго.Моят приятел щеше да търси само върхар (уклей),докато аз-каракуда и червеноперка.Захраних с няколко шепи пелети за шаранови риби,в комбинация с варено,ароматизирано на ванилия жито и малко бели червеи.Докато сработи захранката извадих 3-4 върхара,като след 30тина минути определено се събра риба.Мястото за риболов е ограничено,поради обилната водна растителност през това лято,като може да се лови единствено на близка дистанция.Каракудата и червеноперката взимаха в непосредствена близост до растителността.Такъм-едно малко,3 метрово директно телескопче,с малка кука и лека плувка,с което лових точно до шавара,и къса мачова пръчка на 3,30м,на която монтирах стационарна плувка 1гр.,повод 0.14 и кука 10 номер,като застопорих влакното на клипса на макарата,което ми позволи да замятам на едно и също място ,на 20-30 см пред водните закачки.Дълбочина-към 1.70 метра.Стръв-вареното жито,варена млечна царевица и бял;регулярно дохранване през 10тина минути с по една малка шепа пелети,жито и червеи.Резултатът от 6 до 11 часа-общо към 3 килограма риба-каракуда (от 100 до 350 грама),червеноперки(като имаше 3-4 доста едри ) и няколко върхара,като имам и 2 изтървани риби,вероятно каракуди над 600-700гр,които директно забиха към дъното и към водната растителност и се откачиха.Моят приятел се отчете с 30-40 върхара.
https://imgur.com/a/8Hf1Z9e
Това ни е 5ти излет за лятото на "Римския мост"-с променлив успех,резултатът там много зависи от конкретното място.Рибата,която преобладава в последно време,са върхарът и червеноперката,каракудата дава в близост до шавари или друга растителност.Хваща се и морунаж.Костур-на рибка,предпочита да е от водоема.Имам и две извадени шаранчета на бял червей,на плувка.Тъкмо се бях зарадвал,че от ИАРА са зарибили с шаран,и после чух,че рибите са избягали от рибарниците,които са в близост.
Още нещо-има много комари,които дори хапят през дългите дрехи и чорапите рано сутрин,докато не напече слънцето,и определено е неприятно.
Навръщане минахме покрай язовира,след Паничерево-имаше много хора,повечето ловяха на мач с ваглер и на фидер,вероятно търсеха платика,но не видях да вадят риба,но и времето беше вече доста горещо.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »



Малка разходка до Римския мост.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

Че то почти не останала вода.
Няма ли кой да изкорени дънерите ?
Много кукички остават по тях когато са под вода. :fishing1:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Днес,от 6 до 12.30 на Римския мост-доста студено време,ледена вода,много слаба активност на рибата.Носехме си рибки за стръв (горчивки) от града,като щяхме да търсим само хищна риба на плувка,на изтичане.Застанахме точно до моста,където течението е силно заради отворените шлюзове.Есента имахме единдобър и резултатен излет там - на костур и бяла риба,но днес,вероятно заради ледената вода,почти никакъв успех.Извадих два кефала,един към 300 гр,и един около 500-600 гр.Имам и една изтървана бяла риба (малка,около половинката),която се откачи на метър от брега; още 3-4 пропуснати засичания,и няколко изправени и скъсани куки по каманите.
Интересно,че моят колега реши да се разходи надолу,след моста и шлюзовете,където течението е много бързо и за голяма изненада е извадил едно малко шаранче,което му е взело на рибката.Може би е било закачено отстрани за устата,защото съм чел за уловени шарани на рибка,но на големи риби.
Иначе,до обяд се понапълни с хора,вадеха единствено върхари на директни телескопи.Не видях да се хваща друга риба.

Кефалите и шаранчето плуват обратно във водата.

2-3 снимки - https://imgur.com/a/QP6j5SH
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от garfield_90 »

Е по-добре е от нищо :)
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Неделята, 10.02., беше направо лудница на Римския мост. От двата бряга пълно с коли и риболовци, имаше доста хора и след клапите на силното течение. Бях там към 10 часа и все още имаше места но си беше тъпканица и глъч и реших ме с колегата да проверим на други места става ли за риболов. Мотахме се до 2 часа, язовирът е празен и на много "пролетни" места няма вода та да стане риболов.
Като се върнахме към 12 часа - места имаше само в кишето откъм пътя до рибарниците. Хващаше се само дребосък червеноперки и ситен уклей но едвам и пипкаво кълвеше. Пробвахме с колегата и 2 тапи и 1 дънна на стръв уклей но нямахме слука, само имаше няколко придърпвания и толкова.
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Да,наистина,и на мен ми направи впечатление,че нивото на язовира е доста ниско.В събота отскочихме за 5-10 минути и до ръкава,след "Жребчето"- не очаквах да е така празен-голи скали и камъни.Не се виждаха и никакви риболовци.В устието,след Римския мост,водата е също доста плитка,и много бърза,заради отворените шлюзове.Миналата година,март-април месец имаше много силен риболов на морунаж и едри върхари там,но беше много по-дълбоко,а течението-слабо.Тази зима беше сравнително суха,без почти никакъв сняг в този регион на страната.Дано има повече дъждове през пролетта,защото ми се струва,че като започне и напоителният сезон,нивото пак ще спадне драстично.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от ianimar »

зд.колеги да питам има ли риболов под съоражението на римския мост,смятам да се разходя а са доста километри ако може инфо
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от ianimar »

имам човек в Гурково който ме информираше предните години ,но сега е в чужбина и нямам инфо
valentin22m
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 4:20 pm

Re: Жребчево

Мнение от valentin22m »

Информация няма да ти дадат колега.Пали колата и на място ще разбереш.
Аватар
maikall
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 5:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от maikall »

Здравейте колеги изминалата седмица на 24.03 бях с един мой приятел на язо.Жребчево и по точно местността Конарското д о Боклуците. Риболова беше много слаб и на всичкото одгоре забравихме една въдица точно там. Въдицата е мачова с макара и комплекта е с не малка сума около 200 лв.. Та ако някой я е намерил ще бъда много благодарен. Мисля, че все още има добри хора сред риболовци те. Благодаря префварително
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”