Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

Хубаво , питаш и чакаш отговор ,но и ти дай малко насока-къде мислите да идете, каква риба ще търсите ? Язовира е голям ,места много ,риба всякаква. Разгледайте картата ,изберете си място и.......късмет.Похвали се после какво сте направили. На слука. :fishing1:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от petko5 »

Да...много сте прав...
Честно да Ви кажа, нямам идея каква риба излиза в този язовир. Предполагам че има всякаква.....като всеки язовир
Ще си пробваме късмета за всичко...
Ще хвърляме на дъно шаран (ако има) и мисля да ползвам комбайн с качамак и царевица на косъм, съответно и за каракуда (таранка), платика, червеноперка, оклей, хищник - щука, костур, бяла риба - на жива рибка, съответно на дъно и плувка, и въдица на ваглер със стръв бял и торен червей, пък ако излезнат и раци....цена няма да има....
Ще ползваме захранка за шаран, варено жито, кюспе, царевица.....това е като се позамисля.....
Ако имате и други идеи, споделете.
Гледах на Чичо Гугъл пътищата към язовира.
След разсклона за с.Паничерево в посока Сливен има три отбивки по които може да се стигне до язовира...и гледам че е чисто и има добри места, друг е въпроса че не знам каква е дълбочината, има ли много водорасли и дали е разрешено да се лови в този район и .т.н
След разклона в посока с.Паничерево също има няколко отбивки, две се виждат преди селото, едната е ясно очертана и след селото, също ясно очертана има отбивка към острова .
След селото на завоя има много къщи, предполагам че е вилно селище и нещата там ще са сложни за новаци като нас.

Ще се радвам да споделите и да дадете някакви идеи....
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Жребчево

Мнение от jazi »

Здравей колега. Главно на сладка царевица я търси рибата. Излизат прелични платики и бабушки. На блесна излиза някоя друга щука и костур. Но ти трябва значително количество захранка, на този язовир рибата е много потвластна на захранката. Аз съм имал доста успехи на по - светла, жълтеникава захранка. Бял червей и вердевас също е добре да имаш. (за риболов на плувка говоря). За място е почти без значение в предвит тази дъждовна и студена седмица. Рибата ще е изцяло на късмет според мен.

Надявам се да съм бил полезен и ако имаш някакви въпроси съм насреща.

П.С. Аз също смятам да посетя язовира този уикенд.
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от petko5 »

jazi написа:Здравей колега. Главно на сладка царевица я търси рибата. Излизат прелични платики и бабушки. На блесна излиза някоя друга щука и костур. Но ти трябва значително количество захранка, на този язовир рибата е много потвластна на захранката. Аз съм имал доста успехи на по - светла, жълтеникава захранка. Бял червей и вердевас също е добре да имаш. (за риболов на плувка говоря). За място е почти без значение в предвит тази дъждовна и студена седмица. Рибата ще е изцяло на късмет според мен.

Надявам се да съм бил полезен и ако имаш някакви въпроси съм насреща.

П.С. Аз също смятам да посетя язовира този уикенд.
Благодаря Колега, беше повече от изчерпателен :wink:
Малко ме изненада с тази стръв "вердевас", но ти благодаря от сърце :)
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Жребчево

Мнение от jazi »

Радвам се, че съм бил полезен. Платиката обожава вердеваса и кастери. Закачаш вердевас да виси и 2 бели и си ти.
Ако можеш си направи кастери в захранката ама е важно и да ги провериш предварително да не плуват.
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от petko5 »

Има ли смисъл от качамак ?
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Кратко клипче от завчера преди да завали якият дъжд:

Толкова вода от години не е имало (дано не го урочасам и пак да почнат да го изпускат!). Пътят до островчето под Паничерево е под вода.
На брега гони дребен костур и както се вижда - водата беше бистра. Не успях да изкарам плувката обаче да проверя дали нещо се хваща.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Жребчево

Мнение от d.stoyanov »

Здравейте,
някой може ли да препоръча къща за гости / бунгала или хотел близо до Жребчево, където може да съчетаем почивка с приятелско семейство и малко риболов?
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Жребчево

Мнение от Gocev »

Белият дом до стената, Аглика Палас, по-луксозен, също до стената.Имс и добър риболов в района.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Мантинелата:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Много вятър вчера.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Жребчево

Мнение от d.stoyanov »

Благодаря за информацията, Белият Дом ще е ;)
dovizioso
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 7:05 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от dovizioso »

Здравейте, Другата събота и неделя с приятели мислим да ходим на жребеца за два дни, но така като не сме запознати много с язовира ме интересува информация на кои места може да се отиде до язовиза с нормална кола. Не е висока.
Също и да кажете как е риболомва на спининг от брега. Сом на кои места може да се хване на спининг и хубави смадоци
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Жребчево

Мнение от indzaghi »

Колега,подвуумих се дали да отговоря на поста ти,защото имаш регистрация от 2004г.,но имаш много малко
писния и не мога да се ориентирам до колко следиш информациите.Ако четеш по-редовно,ще ти е направило впечатление,че все по-малко хора дават информация за места край водоемите и как се стига до там.Съвета ми е да се качиш на колата и там където можеш да минеш,да си намериш място.Във форума има и карта с местностите на язовира,само трябва да се потърси.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Жребчево

Мнение от d.stoyanov »

Миналата седмица бяхме до стената. На снимките по - горе е първия полуостров, ние бяхме на втория. Пътя до там е перфектен и за джип и за лека кола. Непосредствено преди да се влезе към Аглика Палас има отбивка в ляво, която води до язовира. В ляво се стига до първия полуостров, в дясно до втория .. и те така. Водата сравнително висока и кристално чиста. От 6 до 18:00 на VDE Classic Bream и меласа около 7-8 кг платики ( от 500 - 800 гр ), няколко морунажа и много червеноперка.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Жребчево

Мнение от d.stoyanov »

Миналата седмица бяхме до стената. На снимките по - горе е първия полуостров ( поне така мисля, може и да бъркам), ние бяхме на втория. Пътя до там е перфектен и за джип и за лека кола. Непосредствено преди да се влезе към Аглика Палас има отбивка в ляво, която води до язовира. В ляво се стига до първия полуостров, в дясно до втория .. и те така. Водата сравнително висока и кристално чиста. От 6 до 18:00 на VDE Classic Bream и меласа около 7-8 кг платики ( от 500 - 800 гр ), няколко морунажа и много червеноперка.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”