Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Жребчево

Мнение от sara2 »

Днес бях на язовира на риболов. Има 3 бивака в устието, на "Пушеците" и на "Боклуците" Пред бивака на "Пушеците" джигваше лодка, явно от бивака. Срам за тези колеги. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Мариан Колев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 9:39 pm

Re: Жребчево

Мнение от Мариан Колев »

sara2 написа:Днес бях на язовира на риболов. Има 3 бивака в устието, на "Пушеците" и на "Боклуците" Пред бивака на "Пушеците" джигваше лодка, явно от бивака. Срам за тези колеги. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На устието в боровете има доста "колеги", които си ловят на силикони.Като ги питаш-за сом са!..
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от st_beer »

Мариан Колев написа:
sara2 написа:Днес бях на язовира на риболов. Има 3 бивака в устието, на "Пушеците" и на "Боклуците" Пред бивака на "Пушеците" джигваше лодка, явно от бивака. Срам за тези колеги. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На устието в боровете има доста "колеги", които си ловят на силикони.Като ги питаш-за сом са!..
Ако си спазват забраната и не прибират риби,които в момента са забранени не виждам нищо лошо в това да си ловят на силикон.
Може наистина да търсят сом,а защо не и костури. Аз лично практикувам най-вече такъв риболов,но хвана ли бяла риба или щука си ги връщам обратно. Като има забрана за два вида риба дайте да спрем да практикуваме тоя вид риболов заради тия две риби. Все пак не са само такива рибите във водоема и всеки може да си практикува това което му доставя удоволствие стига да спазва реда.
Hobie Mirage Outback
Аватар
Мариан Колев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 9:39 pm

Re: Жребчево

Мнение от Мариан Колев »

Въпроса е че ловят целенасочено бяла и си ги прибират!!!!!
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Жребчево

Мнение от kaminero65 »

Колега, а ти малко от малко запознат ли си с поведението на бялата риба в размножителния период?Че си прави гнезда и мъжките пазят хайвера.И че веднъж хваната,дори и пусната обратно не се връща да пази гнездото?И съответно хайвера става лесна плячка за останалите риби.Да не говорим че в този период мъжките атакуват всичко което мине покрай гнездото, защото го приемат като натрапник и повечето са затърмъчени отколкото уловени за устата.
st_beer написа:
Мариан Колев написа:
sara2 написа:Днес бях на язовира на риболов. Има 3 бивака в устието, на "Пушеците" и на "Боклуците" Пред бивака на "Пушеците" джигваше лодка, явно от бивака. Срам за тези колеги. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На устието в боровете има доста "колеги", които си ловят на силикони.Като ги питаш-за сом са!..
Ако си спазват забраната и не прибират риби,които в момента са забранени не виждам нищо лошо в това да си ловят на силикон.
Може наистина да търсят сом,а защо не и костури. Аз лично практикувам най-вече такъв риболов,но хвана ли бяла риба или щука си ги връщам обратно. Като има забрана за два вида риба дайте да спрем да практикуваме тоя вид риболов заради тия две риби. Все пак не са само такива рибите във водоема и всеки може да си практикува това което му доставя удоволствие стига да спазва реда.
Team Milo - feel the difference
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от ПламенМ »

Преди час се върнах от там. Бяхме на "боклука". Сутринта народ много но до обяд се редуцираха на 20%. Риболова малко тегъв - сняна на върхове, хранилки и т.н. но резултат имаше :D На директен жената наскуба върхар, морунаж, перки и платики приличен размер. Аз лових на фидер само платика, доста добра и едно шаране :fishing6: .... около килото, което така се беше прошило, че не се върна повече :D . Биваци почти до Дарданелите и лодки колкото искаш....какво ловяха не видях. На слука.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Жребчево

Мнение от st_beer »

kaminero65 написа:Колега, а ти малко от малко запознат ли си с поведението на бялата риба в размножителния период?Че си прави гнезда и мъжките пазят хайвера.И че веднъж хваната,дори и пусната обратно не се връща да пази гнездото?И съответно хайвера става лесна плячка за останалите риби.Да не говорим че в този период мъжките атакуват всичко което мине покрай гнездото, защото го приемат като натрапник и повечето са затърмъчени отколкото уловени за устата.
Запознат съм малко от малко с поведението на бялата риба. Това обаче не променя мнението ми ,че щом хваната случайно риба от забранените се връща веднага обратно то в случая няма нарушение и нямаме никакво право да бъдем съдници на колеги практикуващи този вид риболов. Това си е моето мнение и не ангажирам никой.
Hobie Mirage Outback
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Жребчево

Мнение от vasko102530 »

Вчера минах да се полюбувам на гледката под Римския мост и що да видя.....мангали замерят на силикон.Таман извадиха сом между 4-5 кила другите бели рибки по 200-300 грама.И то без да се крият на най-откритото място
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от jean11 »

Aa колега,не закачай електората на ББ.Може да изкарат теб виновен,защото си ги видял.После Хелзинския комитет....дълга и широка.На мангали и мигранти само ръка е разрешено да се целува!Де...и държава!
Дърпай и не му отпускай!
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Жребчево

Мнение от galin_fcb »

petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от petko5 »

Здравейте,
Как е положението на яз. Жребчево ?
Чета в нета че е отворен за хищна риба ....
http://nbox.bg/bulgaria/item/27851-lova ... konen.html
Някой ако има повече информация, ще съм много благодарен.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Жребчево

Мнение от bobo_33333 »

Че то кога са го затваряли :roll:
И не за хищна риба ,ами само за щуката :fishing6:
Аз там съм пораснал...
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Жребчево

Мнение от streetboll »

Здравейте колеги. Тази година мисля да посетя този хубав язовир. Може ли да ми кажете шарани и амури прилични размери и ако не е тайна на кои места трябва да се търсят. Че във Варненско положението е меко казано трагично.
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от jean11 »

най-сигурно е да ги потърсите в с.Паничерево,сутрин след като мангалите извадят мрежите.
Дърпай и не му отпускай!
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Жребчево

Мнение от streetboll »

Благодаря за инфото колега.Казаха ми че е добре да се търсят около Николаево,стига да е достатъчно високо нивото на водата.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”