Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Жребчево

Мнение от sara2 »

Може и там. Николаевските мангусти и те не са по-долу от паничеревските, но сега по вероятно е да ти предложат маломерна бяла риба, която ловят масово под "Римския мост".
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Днес открих сезона на Жребчево!
Толкова много вода не съм виждал и такова високо ниво на язовира! Вярно,водата не е мътна, но толкова високо ниво - 2 места, които знаех и ми бяха супер удобни бяха просто заляти а водата е заляла и нивите от северната част по пъя Николаево-Твърдица!
Мераклии бол - палатки-каравани-лодки, направо панаир. Хваща се риба, бъдете спокойни!
Намерих 1 място над Църквата, вярно бях на плиткото и очаквано се върнах капо - единственото сериозно кълване не успях да го реализирам, защото съседът преметнал неговата пружина над моята и извадих неговия монтаж а изтървах рибата! Излизат доста едри каракуди - колега до мен със завентите качамаци вадеше по 2-3 на час!
Изображение
Наслука на всички, които успеят да си намерят места за уикенда!
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Жребчево

Мнение от streetboll »

Благодаря за инфото колега.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

"...Пътя Николаево -Твърдица " - :smt017 ? Нещо на картата такъв път не намирам. Горе-долу района ми е познат .А завенти качамаци какво е ?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

"...Пътя Николаево -Твърдица " - :smt017 ? Нещо на картата такъв път не намирам. Горе-долу района ми е познат .А завенти качамаци какво е ?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Жребчево

Мнение от Don4o_62 »

Заветните качамаци искаше да каже колегата :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

От него очаквах отговор ,на теб Дончо :smt023
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Малко късно нападам - дано има места! Така е, като чакам други хора...
А за качамака - обясниха ми как се правил, пробвах се няколко пъти но не ми се получава - моят става пак лепкав ама се разпада а на колегите правят 1 портокал на пружината и цял ден само с него хващат риба!
Наслука на всички днес!
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Тъкмо свалих снимките от фотото:
Изображение
Вчера на мантинелата редки но едри платики. Изобщо не се влияят от захранката - пробвах 2 вида българска, едната Мадикс, другата някаква червена за платика но не й помня заглавието. Стрелях бели черавчета и малко кисната царевица намерих на брега но нямаше промяна/разлика.
За сефте на колегата до мен платика да му дръпне яката и да развие аванс на пружина! При мен пак на пружина някаква риба дръпна и сгъна телескопа но явно не бях освободил достатъчно аванса и след кратка борба и 20м я гоних от брега като я придърпвах по малко към брега но се разкачи.....
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от grandal_331 »

А че масово се лови дребен шаран никой не пише! Рибари бол,живарниците пълни с шаранета по половин кило! Минах на връщане от В Търново до Дарданелите..............направо си глътнах граматиката!То бива гъмсъзлък,ама това е извън пътя! И сетне питаме къде е ИАРА! Няма такава,нито през,нито след забраната :butthead:
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

Как е положението на язовира след тези дъждове последните два дни? В неделя плануваме посещение , някой с актуална информация? За пръв път ще ходя на яз.Жребчево , така че ако някой има съвет ще се радвам.Лова предимно на мач.Хвърлям и една дънна , ама не ме влекат тежките артилерии :) Най-вече ме интересува кои риби са най-активни в момента , за да знам как да се подготвим с такъми , стръв и най-вече психически :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
isi67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:59 am

Re: Жребчево

Мнение от isi67 »

на 10 и 11. 06 бях на розите с една нощувка доста храна два фидера и около 40 броя платика размер 0.400 -0.800 гр. иска финна линия и малка кука стъв пинка и торен червей .Успех.....
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

Благодаря , колега! Като се върна в понеделник ще докладвам и аз. Дано има повечко материал за споделяне :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
maikall
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 5:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от maikall »

някакво инфо колеги от местността боклуците и римския мост?
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Жребчево

Мнение от Corewin »

Неделя вечер и понеделник сутринта бяхме при църквата.Язовира започва да спада скоростно.В неделя хванах доста платики на мач , всичките дребнички до 0,5кг.Колегите на дънни от моята компания ловяха с доста по-малък успех.Първите двайсетина метра дълбочината беше макс 2м.Но със правилно захранване се събират риби.Няколко червенопиперки излязоха покрай платиките.Не бих отишъл отново на това място за риболов , страшен пек е там , плитко , тревисто , има наоколо крави и овце , съответно доста насекоми...и пътя е ужасен.Получих информация , че на боклуците(което не знам къде е дори , ако някой може нека сподели къде е това място) в момента е най-доброто място на язовира.Наслука!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”