Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от grandal_331 »

Жив съм! Бях между Конарския залив и Боклука с директен изглед към Дарданелите! Биваше откъм мирни риби-на фидер 6 морунажа по 35 см,десетина каракуди по педя,платиките не ги броя,поне 30 бр,от шамарче до към пол кило! На смрачаване имах два удара на дъно с жива бабушка,ама бяхме подпряли лактите на маса с комшиите и нямаше резултат.Вероятно дребни бели риби!Днес от 05.30ч до към 09.30ч само на фидер допълних бройката на морунажите до 14 и си бих камшика!Опърлен съм качественно,боли ме главата,в багажника имам изсипана кутия с бял чръв,жената мрънка,че трябва да правим компоти..............ама аз си удрям една баня и в леглото.ОХ!
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

Майстор :fishing2:
Благодаря за споделеното :fishing3:
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от grandal_331 »

Само да допълня-там е много плитко ,на 20м водата е до гърдите!Стръвта беше основно шарен червей с допълнение една царевичка! В четири от морунажите имаше хайвер,много странна работа! И съм си донесъл поредния домашен любимец-кърлеж,боднат под лявата мишница! Сега си го гледам в бурканче.........при трите бройки от миналата година!
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

:fishing1: в събота ще пробвам
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Жребчево

Мнение от begleca_sv »

споделете нещо какво се случва ако може дайте инфо за местата от Свищов съм за 1 път ще ходя на палатка там :fishing7:
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от jean11 »

begleca_sv написа:споделете нещо какво се случва ако може дайте инфо за местата от Свищов съм за 1 път ще ходя на палатка там :fishing7:
Къде точно се каните да отидете?Има карта на язовира с обозначение на местата с техните популярни имена.По принцип този язовир се слави с добра полпулация на риба,но не и с красива природа:)Подходите към местата за ловене са сравнително удобни.Сенки почти няма,а сега както е с толкова ниско ниво ,пък съвсем .Подгответе се за яко слънце,вятър...Платика има бол,за друго вече ако има майсторлък и късмет:)
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Жребчево

Мнение от begleca_sv »

не ни плаши сланцето ще отцелеем някък минаваме Гурково и после накъде ?
Обичам природата, но не само на картинка !!!
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от grandal_331 »

Хващаш наляво Подбалканския,посока Сливен или пердашиш към Н.Загора! Места за лагер колкото искаш! Първия черен път ииии квото стане! Майката му е добра компания,ракия,бира и ядене в разумно количество! Е,носете и въдици за всеки случай!
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от jean11 »

Между другото(прясно инфо защото вчера се прибрах след 5 дневен риболов),по добре е на Мантинелата.Обърнат е на север,брега чист,пясък и камъчета,вечер и сутрин по някоя сулка,някоя едра каракуда,платики в изобилие.Там където колегата ви праща е с по- кални пътища при дъжд(лозя) ,южно изложение...Между другото си правихме компания с една група от три семейства от Свищов:)
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Жребчево

Мнение от jean11 »

Имам пред вид посока Нова Загора ,след Паничерево едно спускане със завой и в ляво мантинела.След като свърши тя,завивате и ч1ерния път ви води.Острова (СЕГА ПОЛУОСТРОВ)ви остава в дясно,след като тръгнете по черния път.Посока Сливен в момента няма какво да търсите,повярвайте!
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Жребчево

Мнение от begleca_sv »

колега наистина не сам информиран достатъчно и нз за какви мантинели ми говориш ходил си знаеш къде може да си дадеш феиса скупето като решим да ходим да ни ориентираш на момента мерси предварително !
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Admirala
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 8:38 pm

Re: Жребчево

Мнение от Admirala »

Колеги, на боклуците излиза ли нещо? :fishing3:
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

Земляк ,напиши на гугъла "карта на яз. Жребчево " и ти излиза картата с означение на местностите .Ако искаш ,нали минаваш през П.Тръмбеш мога лично да ти я дам .Пусни едно Л.С. за връзка ,по едно кафе на автогарата да пием.Ако искаш дай тел. номер.Моя е на Виваком и към тях имам много минути.Ако не ти се спира-на слука и да се похвалиш сак си изкарал. :drinkers:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Жребчево

Мнение от Риболовец Гб »

jean11 написа:Имам пред вид посока Нова Загора ,след Паничерево едно спускане със завой и в ляво мантинела.След като свърши тя,завивате и ч1ерния път ви води.Острова (СЕГА ПОЛУОСТРОВ)ви остава в дясно,след като тръгнете по черния път.Посока Сливен в момента няма какво да търсите,повярвайте!
Колега би ли споделил, какво е състоянието на пътя - наклон и настилка, възможност за достъп с каравана. Благодаря предварително!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

В момента там има много каравани.Не се притеснявай ,не е лош пътя. :fishing2:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”