Спининг около Свищов?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Спининг около Свищов?

Мнение от didiod »

Колеги някой пробвавал ли е Дунава около Свищов за распер,бяла,щука и др хищници на изкуствена примамка,интересуват ме подходящи места за този вид риболов.В събота и неделя мисля да пробвам.Ориентирал съм се към пристанището,паметниците ама :roll: ако някой е пробвал нека подскаже :drinkers: Благодаря предварително :wink: Наслука
Аватар
tsokala
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 7:49 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от tsokala »

Аз в района на с. Вардим ходя, но не съм чувал някой да е закачил нещо прилично, късмет все пак.

Снощи въдици за сом залагах - 70 парчета и познай - шаран 7 кг извадих тази сутрин като ги проверявах :finga: но като цяло не остана риба по нашия край, цяла седмица бия на кльонк и само няколко сомчета по две кила, това е крайният резултат.

Пиши все пак ако хванеш нещо прилично
мастЪра_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 8:53 pm
Местоположение: Свищов

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от мастЪра_ »

По-добре пробвай в района на пристанището-гребната база.
Там мъкар и рядко излизат расперчета към 1.5кг.
За щука и за бяла не съм чул.Но все пак може да пробваш в някое заливче.
Успех!
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от sandista »

tsokala написа: Снощи въдици за сом залагах - 70 парчета и познай -
Я разясни какво имаш предвид ?
Аватар
tsokala
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 7:49 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от tsokala »

sandista написа:
tsokala написа: Снощи въдици за сом залагах - 70 парчета и познай -
Я разясни какво имаш предвид ?

Ами ние тук им казваме "сетове" или герим още съм чувал да им казват по други места - това е основно въже около 30 метра, на което са наредени куки през метър и полвина да речем. На тях зареждаш поповите прасета, слагаш две тежести в двата им края и ги пускаш на местата, където смяташ, че ще има сом, тъй като предимно сом може да се очаква при такъв риболов. Та пуснах вчера трите сета с общо около 70 куки и на предпоследният се беше закачил шаран. До самата тежест се беше хванал и беше омотал няколко куки в тежестта, като вдигнах самата тежест и рибата се показа и тя на около метър под лодката. Не бях подготвен, почти не се надявах за риба, но :ANAL: отпуснах и малко, взех канджата, хайде пак до лодката и буффф нямаше оттърване :axe:

Е, надявам се да съм бил полезен на някого

Успех на всички колеги, аз заминавам за попови прасета :wink:
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от didiod »

ами май около пристанището ще пробвам пак в неделя може и до янтра да отскоча.Мерси за инфото :wink:
Аватар
tsokala
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 7:49 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от tsokala »

На Янтрата се обаждат едри тарани и там разни платички и т н - има ги много, така се разправят тук разни колеги, но на мен лично не ми е интересен риболова на тези риби, ако ти си им мераклия отиди, надявам се, че ще хванеш - казват по 8 до 10 кила хващали за ден, но дали е вярно не мога да кажа


На слука :drinkers:
мастЪра_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 8:53 pm
Местоположение: Свищов

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от мастЪра_ »

Говорим за спинингов риболов...
didiod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 8:17 pm
Местоположение: Плевен/Свищов

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от didiod »

tsokala написа:На Янтрата се обаждат едри тарани и там разни платички и т н - има ги много, така се разправят тук разни колеги, но на мен лично не ми е интересен риболова на тези риби, ако ти си им мераклия отиди, надявам се, че ще хванеш - казват по 8 до 10 кила хващали за ден, но дали е вярно не мога да кажа


На слука :drinkers:
мерски колега ама както каза колегата ще пробвам на изкуствени примамки(воблери,блесни),щот гледам че и от там се връщат доволни колеги :wink: и на мен таранките,платиките и пр. не са ми приоритет,не ме кефи този вид риболов,няма тръпка,поне за мен де :roll:
Аватар
Dani I
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 10:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от Dani I »

Ти не разбра ли ,че за него тръпката е да ги боде с канджата......за какъв спининг и въобще за какъв риболов си говорите .
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от сомчо »

tsokala написа:
sandista написа:
tsokala написа: Снощи въдици за сом залагах - 70 парчета и познай -
Я разясни какво имаш предвид ?

Ами ние тук им казваме "сетове" или герим още съм чувал да им казват по други места - това е основно въже около 30 метра, на което са наредени куки през метър и полвина да речем. На тях зареждаш поповите прасета, слагаш две тежести в двата им края и ги пускаш на местата, където смяташ, че ще има сом, тъй като предимно сом може да се очаква при такъв риболов. Та пуснах вчера трите сета с общо около 70 куки и на предпоследният се беше закачил шаран. До самата тежест се беше хванал и беше омотал няколко куки в тежестта, като вдигнах самата тежест и рибата се показа и тя на около метър под лодката. Не бях подготвен, почти не се надявах за риба, но :ANAL: отпуснах и малко, взех канджата, хайде пак до лодката и буффф нямаше оттърване :axe:

Е, надявам се да съм бил полезен на някого

Успех на всички колеги, аз заминавам за попови прасета :wink:
Извинявам се за спама но това не е ли МАЛКО бракониерско :wink:
Аватар
tsokala
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 7:49 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от tsokala »

Не Сомчо, не е. Все едно да кажеш, че чепаретата дет ги ползват в морето са бракониерски.

А към колегата започнал тази тема, само искам да кажа, че точно на самото устие на Янтра са хващали доста прилични екземпляри - на блесна
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Спининг около Свищов?

Мнение от Pedro »

Ами ние тук им казваме "сетове" или герим още съм чувал да им казват по други места - това е основно въже около 30 метра, на което са наредени куки през метър и полвина да речем.

Извинявам се за спама но това не е ли МАЛКО бракониерско

Не Сомчо, не е. Все едно да кажеш, че чепаретата дет ги ползват в морето са бракониерски.
tsokala
Чл.24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
1. да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични, двойни или тройни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;

От Закона за рибарството и аквакултурите:
Раздел II
Стопански риболов
(1) Стопански риболов могат да извършват лица, които притежават разрешително и са придобили право за извършване на стопански риболов за съответната календарна година.

Ти за какво си платил - за любителски или за стопански риболов ???
Ако е за любителски, или въобще не си платил си си чист бракониер с тези герими.
А ако си платил за стопански риболов трябва да ти е написано с какво ще ловиш - мрежи, герими, винтери и т.н.
То така кой с каквото иска не може.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”