Брезнишки Извор

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
asenovpk
фен клуб-скобар
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 5:21 pm
Местоположение: Pernik
Обратна връзка:

Брезнишки Извор

Мнение от asenovpk »

Колеги как е там знаете ли какво става с това гиолче ... :) А за Ярловци ? мерси за инфото
Изображение Chelsea
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Брезнишки Извор

Мнение от drebens »

Кълват доста прилични каракуди,или поне са кълвяли миналата седмица,чат пат и някое шаранче.Инфото е от един приятел.За Брезнишки извор.
brankov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 8:36 pm
Местоположение: Тони Бранков- Брезник

Re: Брезнишки Извор

Мнение от brankov »

На Брезнишки извор както каза колегата каракуди дал бог ма шарана от 13 август даде нещо задна и са много редки и дребни около 1.5 кг които се прелъгват,рибата е активна повече след обяда , редовно го посещавам мился и тази събота пак да съм там :wink:
Дните прекарани на риба Господ не ги брои...
Аватар
veselin spasow
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 8:09 am
Местоположение: София

Re: Брезнишки Извор

Мнение от veselin spasow »

колеги каква е ситуацията около този гьол Брез .извор?Платен ли е или е свободен и евентуално някоя особенност на гьола ако ви се споделя разбира се :?: :?: :?:
за всичко друго съм много изморен
но за риба мога да вися цяял ден...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Брезнишки Извор

Мнение от chirusa_bg »

Платен е!
За съжаление с друго не мога да ти помогна :oops:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
veselin spasow
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 8:09 am
Местоположение: София

Re: Брезнишки Извор

Мнение от veselin spasow »

Благодаря пак е нещо! :smt023
за всичко друго съм много изморен
но за риба мога да вися цяял ден...
ribohva6ta4
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 552
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 7:48 pm

Re: Брезнишки Извор

Мнение от ribohva6ta4 »

Аз лично ходя всяка седмица и съм много доволен от Брезнишки Извор.Ловя шарани от 2 до към 5кг и амури около 7 кг.Снимки от там могат да се видят в галерията ми.
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Брезнишки Извор

Мнение от ivan2775 »

Аз лично одавна не съм ходил на този язовир може ли малко повече инфо за стръв и захранки,БЛАГОДАРЯ ,
ribohva6ta4
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 552
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 7:48 pm

Re: Брезнишки Извор

Мнение от ribohva6ta4 »

ivan2775 написа:Аз лично одавна не съм ходил на този язовир може ли малко повече инфо за стръв и захранки,БЛАГОДАРЯ ,
Стръвта която използвам на този язовир е стара царевица ароматизирана , аз лично предпочитам ароматизаторите на Кевин Неш ,не от суета или това че той е име в риболова на шаран а защото работят и имам много рънове на тях.Монтажа който използвам е ин лайн олово 90 - 110 грама(при сейфти монтажите се губят много олова) , къс косъм с две царевички и повдигач между тях заради амурите , той шарана си го взима и от дъното , но ти не знаеш каква риба ще дойде.Дължина на повода в зависимост от това къде ловиш , към стената е с по голяма дължина 25 -30 см.,в плиткото по къс 10 -15см.Куките требва да са яки , след удар шарана тръгва с двеста към шавара който е в изобилие. Аз използвам Дренан ,Корда ,Камасан и Гамакатсу. До скоро не разрешаваха да се лови през ноща, от скоро има нов собственик и нощният риболов е разрешен .Таксата е 7 лева на въдица за 12 часа , не се разрешава внасянето с гумени лодки.Аз използвам рекета ,правя си петно и както се казва в една реклама на бира ЧАКАМ . Най подходящото време за риболов на този язовир е първия ден на разваляне , поне така е през лятото ,а сега ще иска устойчиво време , слънце , ветрец от север и северо запад . И аз ще ходя през следващата седмица, има хубави риби който заслужават отделеното време. Наслука и пиши когато хванеш!!!
ivagor
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 1:51 pm
Местоположение: София, Габрово

Re: Брезнишки Извор

Мнение от ivagor »

Препоръчвам го това гюлче (наистина е малко :) ). Както по-горе пише каракудите са доста прилични - на дъно на царевица. Иначе за плувка от време на време удрят и едри каракудки..в останалото време дребосък, но за емоцията са ОК. За да не звучи прекалено добре ще кажа, че единият от пътите историята беше противоположна...абе, риба!
donbobi
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 10:56 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Брезнишки Извор

Мнение от donbobi »

НЯКОЙ С НОВО ИНФО ЗА БРЕЗНИШКИ ИЗВОР ИМА ЛИ? :D
brankov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 8:36 pm
Местоположение: Тони Бранков- Брезник

Re: Брезнишки Извор

Мнение от brankov »

Миналата седмица бях там с един приятел,който му трябват рибки за система "драшкович" както казва моя приятел, там е мястото .Едри риби няма ,в това съм сигурен или поне са единични бройки,водата е спаднала с 3 метра по вертикала.Няма спомен даже и за хубавите големи каракуди от "Гълъбово" .Много ме разочарова и отговора на една жена която ме таксува (8 лева на пръчка),на въпроса ми -кога ще пускате риба ?
Отговора бе "Ми не знам ....мислим....сигурно скоро..."
Ако го чете някой от собствениците нека го приеме като добронамерена критика и по скоро да коригира нещата в правилна посока защото засега загуби като клиенти поне 30 познати +моя милост.А такива като че са "хванали шаран вчера,утре и през седмицата"-тия не на мен ,язовира го познавам като петте си пръста.За да не съм голословен има мои теми за там в "Моят риболовен излет".Дано язовира не се съсипе тотално и нещата тръгнат в положителна посока.Поздрави!
Дните прекарани на риба Господ не ги брои...
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: Брезнишки Извор

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Дам отнема ги убавите каракуди и шарани...пишеме го бегал :bear:
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
donbobi
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 10:56 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Брезнишки Извор

Мнение от donbobi »

Аз от малък ловях там щото имаме вила там и кви риби имаше само ако знаете а от както е под аренда всичко маи се е объркало доста не се грижат грам за язовира понякога си мисля че нищо не разбират :axe:
iv4o_pif4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 11:41 am

Re: Брезнишки Извор

Мнение от iv4o_pif4o »

След като бате Геле (тези които са ходили преди години знаят кой е ) се махна от там не съм ходил.От преди 3 години имам невероятни излети там.Ходех задължително 1-2 пъти в седмицата и винаги имах невероятни резултати.Наистина жалко ако е съсипан :(
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”