Не ходете на Безден!!!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
balky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 1:05 pm
Местоположение: СОФИЯ

Не ходете на Безден!!!

Мнение от balky »

Здравейте, искам да искажа менение за един от платените водоеми близки до София.Та в събота с голямо желение се вдигнахме с тъст ми и ходихме до Безден.Впечатленията ми от миналата година бяха доста добри, но уви.Тази събота не беше така !!! В момента водоема го източват и пак сутрин преди да се напълни с рибари хранят рибата от лодка с чували с пелети??? Пробвахме си късмета от 07,00h до 17,30h, но нищо..Иначе през целия ден имаше кълване, но това бяха дребосъци с размерите на стръвта, която ползвахме:))).От начало си мислехме, че понеже ние сме каръци и не чак толкова опитни за това не става, но и около нас никой нищо не хвана..Миналато лято, на едно от ходенията за около 1,5 час имах около килограм каракуди и един шаран 1,5кг.Този път нищо и ми стана още по-дразнещото когато си тръгвахме, пред кафенето на водоема имаше трима "чичковци" които приготвяха доста голяма мрежа ????? Като изпускат водоема и "дерат" рибата с мрежи защо лъжат хората да си плащат такса и да висят за нищо..
Моето мнение е, НЕ ХОДЕТЕ НА БЕЗДЕН само ви взимат такса, а риба няма !!!!!!!!!!!
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от fishingmania »

На Безден са язовира е така,колега.Източва го по това време за Никулден продава рибата и след това пак го зарибява и чака да порастнат малко рибите и пак го пуска и мога да ти кажа ,че в околноста в този има нй-много риба и е най-добре поддържан другите гола вода изключая пъстървите говоря ти това защото имаме вила в Опицвет и знаеме всички околни гъолове и гъолчета.Късмет следващия път няма да се отчайваш ! :drinkers:
valio79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 8:05 pm

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от valio79 »

колега аз пък ходих миналата седмица и сам доволен от водоема биах на стената и си хванах за 3 часа 3 шарана единиа сам го снимал даже кам 2.700 кила е маи ниакаде а другите биаха кам 1.500 кила
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от chirusa_bg »

В Безден язовирите са два, нека първо уточним, за кой става дума пък после да се оплакваме.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от ninastefanina »

И на мен не ми харесва на Безден.На Белопопци е по-яко и повече риба има.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от Paublo_Eskobar »

Предполагам става въпрос за този от двата!

Изображение

Там винаги си е било така,хранят си рибата на хранилките цяла година всеки ден освен неделя,като наближи никулден почват да го източват.Изгребват рибата и на пазара,после почистват от дребосъци и наново зарибяват и така.Аз не се оплаквам от гьола тази година го посетих 3-4 пъти винаги съм си хващал по някоя риба,просто си оцелил кофти момент момент.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от TRAP »

Миналата година положението беше същото започва доволно да се лови шарана и тия арендаторите като изсипят пелетите да ги хранят и с риболова се приключва до там.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от hristotihov »

При сутрешното хранене водата завира, това доказва че има много риба.
Шараните и амурите са по 1-2-3-5-7-11 килограма, това че рибите са различен калибър, доказва че го зарибяват редовно всяка година.
Пред очите ми извадиха и пуснаха шаран 10,700 кг., това са майките които снасят хайвера.
Хващал съм много шаранчета с големина 4-5 сантиметра, което значи че освен зарибяването с отраснали риби, хайвера също дава потомство.
Виждал съм колеги да ловят амурчета по 200 грама и да ги взимат защото мислят че са кефалчета, а други колеги да ловят амури по 3-4 килограма.
Язовира трябва да се изпуска и чисти, защото при това хранене, бързо се развиват популации от каракуда, бабушка, кубинки и тн. плевели.
Плевелите пречат на риболова на шарани, но могат да се ловят целенасочено, при това безплатно, пълнил съм по живарник с прилични бабушки.
Тъй като хранят рибата само с едни и същи рибни гранули, тя е привикнала към тях и никакви други захранки не работят.
Гранулите се продават на място, на 3 лева килото, бил съм 3 пъти капо преди да започна да ги ползвам. След леко овлжняване са перфектни, работят и на други водоеми.
Това че водоема е платен и рибите са много, не значи че активността им е константа. Тя е променлива както и на свободните водоеми.
Безден е мястото, на което съм виждал най-голямото, колективно мега капо, може би 100 души, без едно кълване за целия ден.
Безден е и място на което съм пълнил по една щайга с шарани за 5 часа.
В единия случай рибата е била пасивна в другия активна, има си моменти и моменти, обикновенно е активна само рано сутрин до 9-10 часа.
Тази година беше много активна през Юни, Юли и Август, в най-големите жеги, а през най-шаранджийския месец - Септември (явно и през Октомври) беше пасивна.
Забелязах че тази сезонна аномалия се наблюдава и на Панчарево, платеното на Суходол и други места, спомнете си колко активна беше рибата на Панчарево през Юни примерно.
На Безден има Лин. Пред мен извадиха един към 6-700 грама, но собственика им каза да го пуснат, щото 4 години го бил гледал и пазил и догодина щял да хвърля хайвер.
нямам живарник
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от hristotihov »

Продължавам си мисълта в този пост, че форума нещо се бъгва от дълги постове.

Не бързайте да го задрасквате на картата този водоем. Риба има повече от всякога, но много се вляе от атмосферни условия, налягане и тн. Колкото и риби да има във водоема, ако не искат да се хранят, нищо не можем да направим. Спомнете си също че на Безден първи започнаха да излизат шарани рано през пролетта и някой пусна темата "100 кила шарани".
Ето една щайга, успех!

Изображение
нямам живарник
ivoncho
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 7:36 pm
Местоположение: София

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от ivoncho »

Колеги,как се заплаща там? на Човек ли?,на прьчка ли или на килограм? .Просто не сьм ходил никога там и незнам.Благодаря ви предварително :wink:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от chirusa_bg »

Понеже Ицо е много, ама много прав, че не бива да се дават крайни мнения, още повече от един излет и понеже искам да се похваля :lol:
Една снимка и от мен
Изображение
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
bani6ora
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 3:19 pm

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от bani6ora »

:shock: :shock: :shock:
Tеди
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1593
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 8:59 pm
Местоположение: София

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от Tеди »

hristotihov написа:Тъй като хранят рибата само с едни и същи рибни гранули, тя е привикнала към тях и никакви други захранки не работят.
Гранулите се продават на място, на 3 лева килото, бил съм 3 пъти капо преди да започна да ги ползвам. След леко овлжняване са перфектни, работят и на други водоеми.
Напълно подкрепям казаното по горе :!: Преди една седмица със качествена манджа на MWDE имах три шарана до към три часа след обяд.За сметка натова баща и син до мене не можеха да смогнат на две дънарки :!: На пружината основно гранули+малко накъква захранка за плътност :!:
Със Приятели за Риба-БЕЗЦЕННО!
cecinco
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 5:21 pm

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от cecinco »

здравеите на всички :),кажете нещо за Безден към днешна дата че не съм ходил до сега,благодарско предварително :wink:
Аватар
leeds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Не ходете на Безден!!!

Мнение от leeds »

cecinco написа:здравеите на всички :),кажете нещо за Безден към днешна дата че не съм ходил до сега,благодарско предварително :wink:
И аз мислех да прескоча до там тези дни ,но инфо от колега няма риба само ти вземат парите а другия с шараните още не е пуснат.
ДА ХВАНЕШ РИБА Е УДОВОЛСТВИЕ,НО ДА И ДАРИШ ЖИВОТА....Е ТОВА НЕ СЕ ОПИСВА С ДУМИ.
ПУСНИ ДНЕС ЗА ДА ХВАНЕШ УТРЕ!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”