Риболов около Видин

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

Предложете някви места по Дунава между гребната и моста като за боло и мамка.
Вчера вечерта срещу Ана Кристина на камъните един човек беше напълнил кофата със скобари ама аз предпочитам да не ми се разхождат постоянно зад гърба.
Освен това бих се радвал да си намеря компания за риболов с повечко опит, защото моите познати рибари отдавна не са във Видин. 6 дена съм в Агроцентъра, некой ако иска да намине, та само в неделя мога да ходя и то ако нямам други занимания у дома.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
biser_ulianov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 31, 2013 1:59 pm

Re: Риболов около Видин

Мнение от biser_ulianov »

Здравйте, колеги!! Имам един въпрос относно язовирчето до град Грамада. Наясно ли е някой защо няма почти никаква вода, защото смятам, че човешка ръка има посегателство. До миналата година ходех там никога не съм бил капо и в момента доста ме е яд за сегашното му състояние.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

Питай грамадските земеделци, да не споменавам имена. То това му е и идеята де - да се използва за напояване. Друг е въпроса има ли някой договор с Напоителни системи да го използва.
Иначе какво излиза там?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
biser_ulianov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 31, 2013 1:59 pm

Re: Риболов около Видин

Мнение от biser_ulianov »

В язовирчето имаше канални сомчета и много таранка, коята кълвеше по всяко време на денонощието и беше около 200 - 300 грама. Вчера бях да погледна язовира и ми се дорева като видях. Не знам но това е доста жалко за едно дотса приятно място за риболов.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

Понеже се заредих с няколко вида пелети за захранка и за кука зимата днес бях на Бела Рада да ги изтествам. Забърках няколко вида Карп Зуум + трислойни Терминатор + едни ситни на Гица, а за куката няколко бурканчета Филстар, Карп Зуум, Сонубайтс, китайска силиконова царевица + спрейове на Терминатор. Това всичкото го изтествах на мач. Духаше гаден насрещен ветрец и малките вълнички изключително затрудняваха видимостта на всякакъв цвят антени. Ваглер 6+4 Боби Фишер монтаж с оливетка, а после го смених с Дримфиш 8гр с 2гр групирани съчми по линията. Дълбочина ок. 3-3,5м. От 7 до към 11 имаше кълване, извадих 1 шаран 3кг на Камасан Анимал Н12 и пелета банан на Карп Зум и това си беше. На другите пелети греда. Пробвах и с Анимал 8 и с Гуру няколко модела 10-14 и си играх с дълбочината но неще. Само на бял червей кълвеше всеки път бебета шаранче по 15см. На жито не иска да пипне. Другия път ще ги пробвам на метод фидер.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
biser_ulianov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 31, 2013 1:59 pm

Re: Риболов около Видин

Мнение от biser_ulianov »

Здравейте, колеги !! Искам да ви споделя за вчеращния ми излет на Рабиша. Доволно едри и средни каракуди на фидер. Кълвяха на торен червей, захранката в кошницата беше за платика. След пълното потъване на кошницата и докато си опъвам влакното и вече започваше да кълве, буквално на 30-40 сек се презамяташе. На плувка извадих няколко каракуди (дребни) и се отказах, явно рибата беше навътре, защото езерото спадаше. Доста голяма риба скачаше на не много голяма дистанция от брега, но явно е доста хитра и не чак толкова гладна, защото имаше човек който беше 2 дена преди нас с десетин дънни въдици влизаше да захранва с лодка и каза че е капо.
FishOnnn
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2018 3:44 am

Re: Риболов около Видин

Мнение от FishOnnn »

freako написа:
juzni_vetar написа:Точно преди село Шипот има язовир,някой има ли идея може ли да се лови там и излиза ли нещо?
Може да се лови ако има вода. Ползва се за напояване от димовските земеделци. Не е зарибяван скоро. Преди години е зарибяван, после рибата е тровена и ловена......преди това па някви са го ползвали за угояване ама ИАРА са ги изловили.....даже и у панделата лежали......... абе некви латино семейни драми. Собственика каза, че миналото лято работниците му са ловили там по педя таранки, нищо сериозно. Ако идеш пиши за резултата.
Вода има от няколко години. Ползва се за напояване от димовски земеделеЦ, а не от няколко. В язовира колкото и странно да е каракуда няма или все още не ги различаваш с 300гр. шаранчета. И информацията ти за "угояване, тровене, и лежане в панделата" е толкова недостоверна, както за уловените ти риби в селската кръчма :) Относно възможноста за риболов там в момента, първо е граничещо с бракониерство улова на маломерни рибки, второ че водоема се охранява освен от собствениците, а и от охранителна фирма, коята не искаш да срещаш... Концесията е за 20 години по данни от сайта на община Димово, а слуховете са за допълнително зарибяване с едри представители на шаранови риби, и евентуално пускане за спортен риболов след около година. Ако ще е удоволствие да риболувате там, не забравяйте да се оглеждате за нацепените батки кръжащи денонощно
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

FishOnnn написа: Вода има от няколко години. ...
Глей сега, аз доматите не ги ям с колците. Ето чети. Може да е старо, ама е верно.
http://iara.government.bg/?p=3048
И към момента на мнението ми това беше инфото от други рибари.
В последствие се оказа, че го държи един познат от Димово, който го е сондирал с ехолокатор, който ще го зарибява с див шаран и т.н. Когато е отворен за риболов дали платен или безплатен ще се разбере. И ще си го охранява много ясно иначе ще стане като с яз. Скомля!
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

Скука. Никой ли не е ходил за риба?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Риболов около Видин

Мнение от freako »

Ебаси умрялата тема :D Направо е като вчерашната ми разходка до Божуруца. Комшията каза, че излизали таранки на плувка и аз въоръжен само с един Benzar се метнах вчера на там. Е честно по-умрял излет не съм имал никога! Ако бях отишъл с 1 червей щях да си го върна жив! от 8 до 12 не ми е клъвнало на нищо - бял, жито, меки пелети, царевица, стиропор. Нищо. Даже нямаше и ситнорляк да плува покрай брега! Все едно хвърлям на пътя!
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”