яз. Батак - всичко за язовира

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от RAMIREZ »

Телескоп написа:
RAMIREZ написа:Колеги,
Ще отскоча до яз. Батак..............Моля Ви да ме ориентирате малко.........
.......Дано съм ти бил полезен! :wink:
Благодаря много!
Изображение
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: На Батак кълве...

Мнение от Mr.Fish »

Mr.Barry написа:Мале мале ...... Че ще е лудница- лудница ще е. Ама след това инфо как да не иде човек, бе човек :lol: :lol:
То и без инфо пак ще се иде :lol:
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
batlar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 7:25 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от batlar »

на 5 и 6 на студенец на втечалото голям зян няколко червеноперки и нчколко костура общо взето умряла работа нивото на водата е спаднало с 1-1.5 предполагам че това е причината ама... :oops:
Рибата е като жената,дава когато си поиска и на който си иска !!!

http://www.eeautoservice.com/
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от skitalec »

Лично мое мнение, без да го налагам на никого разбира се, е че тази година рибата на Батак ще "тръгне" масово след като се стабилизира времето и стане топла. Мисля, че водата е все още доста студена и променливото време с резки температурни разлики си оказват влияние на рибата. По това време други години има масово присъствие на перка в плитнежите, а за каракуда да не говорим. Поне аз не видях подобно нещо в двата излета, които направих на Батак. Иначе има какво да ме зарадва- от години не бях виждал такава игра на шарана рано сутрин в този водоем. Определено са нагледах на качествени риби. Дай Боже и скоро да им се дояде и да почне кълването. Успех на всички желая!!!!
Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от петър власев »

Аз пък от доста време не бях хващал толкова едър кустур на Батак ,както на откриването-и то доволно.Тази дъбота и неделя пък ще съм горе и ще пусна инфо...
я чувствась себя очен хорошо
kolio_vg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 12:23 pm

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от kolio_vg »

Вчера бях на Батак и хванах доста прилични костури 25-26 бр,бяха около 200 гр и един доста хубав 500 гр,на живо рибе,но е муден още иска придърпване и дебене,трудно зима още,но ми харесва размера,не е ситен.
men4o
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 10:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от men4o »

Koлега,били дал малко повече инфо къде,и на каква дълбочина.
Другата седмица ще съм на посещение за костур,имам опита,но все пак свежа информация не е за пренебрегване.
Ходя обикновено след контра стената на каменистия нос.
Lusi_vg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 500
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 5:38 pm
Местоположение: Велинград

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от Lusi_vg »

Колега от комшията разбрах че излизат много добри на блесна и на туистери ! :) и то доста добри .
Изображение
1 Боклук не е навредил на никой....Така мислиш ти и още 7 милиона българи :!:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от Local »

Здравейте колеги, някой да има инфо за Батак, за мирната риба? Благодаря Ви предварително! Току-що чух слухове, че нивото било спаднало рязко, вярно ли е?
Клавиатура риба не лови!!!
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от kRaikkonen »

Локалче, вчера бях на Дупката, риболов на директен и мач. За целия ден няколко мерни бабушки и дребни костурчета. Няма помен от 200-300 грамови костури , за които говорят колегите. Никакъв помен и от каракуди. Говорихме с един колега шаранджия, който обикаляше язовира и каза, че навсякъде било трагедия. Те били хванали 10-тина каракуди....
Бабите не се спираха на хранителното петно, нямах идея как да ги задържа. Хвана 1-2 и след час пак 1-2.....
Всички риби на директния, на мача нямах пипане цял ден. Сякакви поводи , куки, ваглери , утежнения и кво ли не сменях, само на близка дистанция кълвеше.
Яд ме е , че не бях с щеката, можеше да направя една идея по-добър риболов.
Язовира наистина е спаднал много. Последните 12 години ходя всяко лято, юни месец никога не е бил толкова празен.
Снимки по късно като намеря фотото. :wink:
Изображение
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от Local »

kRaikkonen написа:Локалче, вчера бях на Дупката, риболов на директен и мач. За целия ден няколко мерни бабушки и дребни костурчета. Няма помен от 200-300 грамови костури , за които говорят колегите. Никакъв помен и от каракуди. Говорихме с един колега шаранджия, който обикаляше язовира и каза, че навсякъде било трагедия. Те били хванали 10-тина каракуди....
Бабите не се спираха на хранителното петно, нямах идея как да ги задържа. Хвана 1-2 и след час пак 1-2.....
Всички риби на директния, на мача нямах пипане цял ден. Сякакви поводи , куки, ваглери , утежнения и кво ли не сменях, само на близка дистанция кълвеше.
Яд ме е , че не бях с щеката, можеше да направя една идея по-добър риболов.
Язовира наистина е спаднал много. Последните 12 години ходя всяко лято, юни месец никога не е бил толкова празен.
Снимки по късно като намеря фотото. :wink:
Благодаря колега, много полезно инфо!
Клавиатура риба не лови!!!
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от kRaikkonen »

Втичалото на Цигов чарк
Изображение
Преди контра-стената
Изображение
Дупката
Изображение
Заради ниската вода се е показала 2-рата дупка , която не бях виждал над 10 години...
Изображение
Ей такива костурчета излизаха..
Изображение
Бабите...
Изображение

Тва е от мен.... успех :wink:
Изображение
men4o
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 10:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от men4o »

Колега,там където си бил костура го няма а и начина по който си ловил едва ли ще ти даде резултат.Търси го на 10-12 метра и навътре,и обезателно скали,гарантирам ти успех.
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от kRaikkonen »

Колега знам, че начина ми на риболов не е насочен към костура, но преди съм имал по 3-4 качествени риби измежду бабите и каракудите. Благодаря за съвета все пак :wink:
Забравих да спомена, че язовира пада много бързо. На обяд към 12 забих една клечка да видя докато си тръгнем към 6-7 колко ще е паднал. Беше паднал 3-4см вертикал като това е от обяд. За едно денонощие може и да отиде към 10 см .... :(
Изображение
men4o
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 10:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: яз. Батак - всичко за язовира

Мнение от men4o »

Надявам се да съм бил полезен и на други.Харесвам това ,че има прогрес в големината на рибите,мислех се ,че едва ли не са ограничени генетично. :lol:
Относно падане на нивото е доста обезпокоително,особено за мирните риби,по-малко влияе на хищника. Определено обаче това което видях на снимките рядко се вижда на Батак
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”