Риболов в Смолянска област

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Риболов в Смолянска област

Мнение от Bai Dobri »

Колеги, ще съм ви много благодарен, ако споделите актуална информация къде в момента може да се риболовства в този район, и по-специално около гр.Смолян.
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от SONY »

През този период от годината,всички смолянски риболовци,които познавам слизат да риболовстват или по р.Марица или из асеновградските язовири.В момента на река Арда не излиза нищо.Иначе ,това е една от любимите дестинации на тамошните риболовци,когато скобара тръгне да дава.
TICA FAN
Аватар
Тони 72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 6:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Тони 72 »

Риба около Смолян в момента се хваща само на платеното в Смилян.Другаде-нищо.
Наслука!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от INCUBUS »

Точно,в този период /лично проверено последните две седмици с общо 6 риболова с печален резултат :( /,в Смолянска област само на язовира в Златоград може да има случка на уклеи,ама не всеки ден :D Останалите възможности /основно пак за уклеи/са в източна посока в съседната област,ама 200-250 км пробег за отиване и връщане -това не е за кви да е риболовци - само за абсолютно "заразени" риболовооткачалници :)
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Don4o_62 »

Тоя язовир над Златоград преди години знам че беше забранен(гранична зона),та сега как е положението.Някой местен колега ако може да даде инфо.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
koce sm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 4:16 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от koce sm »

Здравейте колеги!
Положението в Смолянска област наистина е плачевно. Искам да споделя моите наблюдения от последните месеци. На река Арда излизат епизодични кефалчета. Язовир Въча /Михалково/ излиза по някоя заблудена червеноперка, но ми направи впечатление, че са пълни с хайвер и то доста узрял. Може би топлото време обърка рибата. Язовир Доспат е пълна скъб. Във вчерашния брой на вестник "Отзвук" има статия, в която пише, че граничните полицай са хванали бракониер. В багажника на личния автомобил са открити мрежа и около 200 кг. риба от вида сом, шаран, амур и червеноперка. Не мога да си представа що за хора са това. Какво ще правят толкова много риба. Благодарение на новия Областен управител се засили контрола на яз. Доспат. Той е запален рибар, но какво от това, като от страната на с. Сърница /другата половина на яз. Доспат/ мрежите се хвърлят без никакъв проблем и няма никакъв контрол от страна на ИАРА и горските стопанства. Язовир Широка поляна се намира след гр. Доспат в посока към Батак. Излиза по едра червеноперка и епизодични костурчета. Прави ми впечатление, че последно време изчезна едрия костур над 400 гр. и то във всички язовири описани до тук. Не мога да си обясня причината, но най вероятно го ловят и него с мрежи. Язовир Кърджали - с. Сухово излизат по някой едър кустур. Има екземпляри до 1.00 кг. За мое голямо учудване в последния ми излет на дъно на бял червей кълвяха шаранчета около 500 - 600 гр. Никога до сега не се е случвало. Също така беше изчезнала дребната червеноперка и уклеят. На язовир Кърджали - Корабчето бях в неделя времето беше слънчево, но доста ветровито. Излизаше само уклей и костурчета колкото кутрето на раката. С приятеля ми направихме около 2.000 - 2.500 уклей.
За язовир Аламовци /над Златоград/ вчера говорих с колеги. Много тиня и никаква риба. До колкото знам риба има и то големи екземпляри, но е почти шестица от тотото, ако имаш слука.
Сега искам да споделя за платените водоемчета, където можеш да си хванеш прясна риба за консумация.
В с. Смилян има два платени водоема. Единият е на влизане в селото, като завиеш на ляво и хванеш пътя за гр. Рудозем. Собственика се казва Кичуков. Риболова е за пъстърва и шаран. Лично на мен не ми харесва там. Другият водоем е по пътя от с. Смилян за с. Сивино. Собственика е Искрен Хаджиев. Малко водоемче, но приятно за риболов. Рибата е пъстърва, шаран и сом.
След разклона на р. Черна по пътя за гр. Мадан се намира хижа Хевея. Зад нея е построен изкуствен водоем с няколко бунгала. На този водоем не съм ходил. Рибата която излиза там е пъстърва и шаран.
След гр. Златоград се намира с. Ягнево. То е на територията на обл. Кърджали. Също изкуствен водоем с бетонни стени. Мястото е идеално за почивка със заведение, барбекю, детска площадка и четири двойни къщички. Рибата, която се лови там е пъстърва, шаран и сом.
Р.Р. Забравих да кажа, че пъстървата в платените водоеми не е балканка, а е американка.
Искам да се извиня за подробната информация, ако съм отегчил някой. Опитах се да бъда максимално обективен. Надявам се и ние като колегите от Асеновград да развием темата. Наслука на всички.
Последно промяна от koce sm на Сря Яну 13, 2010 8:49 am, променено общо 1 път.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Don4o_62 »

Евала пич,еи това е информация.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Bai Dobri »

Благодаря, за подробната информация. А на смолянските езера излиза ли нещо?
Аватар
Тони 72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 6:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Тони 72 »

На смолянските езера не излиза нищо!!!!!!!Поне не и по това време на годината.Не, че през лятото положениенто е по оптимистично.
Наслука!
koce sm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 4:16 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от koce sm »

Здравейте момци. Никой ли не ходи по това време за риба? АААААААААА чакате вие пъстървата.
Другата седмица ще да е. Хайде вече да ги почваме, че годината си отиде :lol: .
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от INCUBUS »

След трусовете в районите на Раднево и Димитровград /29.01./,не може да се очаква хубав риболов през следващите 4-5 дни...
Carlo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:06 pm
Местоположение: монтана

Къде около Смолян

Мнение от Carlo »

Колеги,по празниците ми предстои посещение в родният ми град Смолян.Та въпроса ми е,някой има ли някаква информация къде около Смолян мога да упражня любимото си занимание.Ще съм благодарен на всякакво инфо свързано с това къде мога да отида и евентуално на каква стръв.Предварително благодаря на колегите. :drinkers: :drinkers: :drinkers:
На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци.Чарли Чаплин
koce sm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 4:16 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от koce sm »

Колега бъди по - конкретен. Къде искаш да ловиш? На платено или на свободно? Какъв вид риболов искаш да практикуваш? На река или затворен водоем? Каква риба искаш да ловиш? Пастърва или нещо друго?
Когато уточниш тези въпроси мога да ти помогна. Поздрави от Смолян.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от INCUBUS »

Вчера по Карлък и околните по-високи места напраска 30 см нов сняг -е,за какъв риболов в Смолянска област може са става дума?Като се застича "снежната вода",по-лесно можеш да хванеш трипер в с.Настан,да речем,отколкото риба в областта.Аз лично смятам да я търся по празниците далече на юго-изток,по р.Върбица след с.Бенковски в съседната Кърджалийска област.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Риболов в Смолянска област

Мнение от Bai Dobri »

На някой извесно ли му е, как стой въпроса с "Лагера" тази година? Има ли изискване за допълнителен билет или не? Ако има, каква е цената?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”