с.Зимница-Старазагорско

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Todor Georgiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 12:13 pm

с.Зимница-Старазагорско

Мнение от Todor Georgiev »

колеги някой ходил ли е скоро за риба в с.Зимница-Старазагорско предварително БЛАГОДАРЯ :supz:
pepips62
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 4:38 pm

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от pepips62 »

Вчера / 02.02.2010 / бях на излет в този участък на реката. Пълно мъртвило . До преди седмица даваше добре скобар и кефал , но сега не .
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от гуслар »

Валат бяхме в неделя,не пипа изобщо.
И падащата звезда е била изгряваща .
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от Радо Троев »

На какво ловихте ??

п.с. Мисля да пробвам с фидерчето аз, че не съм ходил от лятото. Не ми се вярва нищо да не бута :shock:
Изображение
Todor Georgiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 12:13 pm

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от Todor Georgiev »

смятам в неделя да ходя там със жената детето и кучетата и естествено със БАРБЕКЮТО и да хвърля за щука :rock: :supz: :drinkers: :supz: че затуй питам все пак благодаря НАСЛУКА на всички
na4o_kz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 10:37 pm
Местоположение: БългариЯ

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от na4o_kz »

за пикник е супер.там рибата я трепят с ток БРАТЯТА;НО от северна страна на тунджата 2 км на изток от селото може да имаш слука.все пак няма гаранция.айде наслука
КОИТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ,ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА http://vbox7.com/play:36938ab8
don4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 8:49 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от don4o »

na4o_kz написа:за пикник е супер.там рибата я трепят с ток БРАТЯТА;НО от северна страна на тунджата 2 км на изток от селото може да имаш слука.все пак няма гаранция.айде наслука
И там няма да го споходи слуката. Всяка вечер "братята" роми залагат цедките и на сутринта рибата се продава.Идват бусове , ресторантъори и всякакви други търговци и я купуват на безценица още рано сутринта до към 8 часа.Сигурен съм не 100 а 200% , въпреки че с това изявление може да си навлича неприятности но няма значение - все някога това нещо трябва да се разкрие за да се вземат най накрая мерки.А то вмежду другото си е публична тайна.Миналата година ходихме с един приятел край Зимница- естествено капо( търсехме щука) и като се прибирахме нарочно влязохме в махалата да си купим риба.И те (ромите)ми казаха най-спокойно (без да ме познават) че рибата я продават до 8 сутринта.Ако съм искал риба трябва да отида преди 8 часа.Така ,че няма смисъл да взима въдиците - само да ги носи .За съжаление това е горчивата истина. :( :? 8)
Аватар
Romanista
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:35 am
Местоположение: Петър Чапанов,Пловдив

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от Romanista »

Зимница беше едно перкрасно място за риболов с много разнообразна риба. Навремето доста пъти ходихме с вуйчо ми там и сме правили супер излети. За съжаление циганите е...а майката на всичко. Тия къде минат нищо не остава. Колегата е прав дето вика, че я продават и тва е още от едно време.Няма да забравя как един хърбав циганин веднъж предложи да купим риба и като дигна едно покривало в каруцата от долу се показа един сом към 30-35 кг. Боли ме затова, че все повече са местата, които се свързват само със спомени, а в момента нямат нищо общо с миналото :(
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от Osi »

Това за "рибната борса" в махалата си е публична тайна. Сега рибата, която се лови там е само спортен размер, но за това не са виновни само "братята", а и работниците по драгите и местните "талибани" с мрежи и ток. :evil:
Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Re: с.Зимница-Старазагорско

Мнение от велчев62 »

Миналата седмица и вчера бях на Зимница
Мястото е вляво веднага след моста,коли много виждат се от пътя
Лови се уклей и червеноперка на бял червей
Бях с два директни 8м и 6м
На 8-цата на 5м дълбочина излиза само червеноперка, а на другия на 1,5м уклей и дребна червенопера
Захранка 0,500гр бял и захранка на Фиш мания" Езеро" и Фиш мания Уклей
Надявах се да излезе морунаж или платика но уви
Вади се постоянно но накрая,като искараш рибата от живарника не повече от 2,500гр :D
Рибките повече са дребни
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”