Инфо за Копринка

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ro6ko_2003 »

Някои може ли да сподели проходим път за автомобил или бус до слънчев бряг благодаря предварително
has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Копринка

Мнение от has76 »

А де. Дет уж съм ходил 5-6 гд там,сега и аз не мога да кажа. Преди време проходимо,сега две дървета и малко гьолове и дотам... Отиваш,обикаляш и търсиш. Два варианта-от Виден и Горно черковище. Кой от кой по-убави или чакаш да падне нивото и да пляскаш по чашата на язовира!
mlc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 9:48 pm
Местоположение: гр.ПИРДОП Иван

Re: Инфо за Копринка

Мнение от mlc »

Една седмица до садките почивка, релакс и риболов. Риболова беше разнообразен платички, перки, бабки, дребни шаранчета– зарибител / МОЛЯ ВРЪЩАЙТЕ ГИ ОБРАТНО ВЪВ ВОДАТА / кленчета , две-три линчета / МОЛЯ ВРЪЩАЙТЕ ГИ ОБРАТНО ВЪВ ВОДАТА / и изненада няколко морунажчета. Риболова основно на фидер, но на мач и директен ресултата не беше по различен.Имаше и проверка от ИАРА :smt041
Процесът по улова на риба е толкова увлекателен, че с времето от навик той се превръща във всепоглъщаща страст.
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от ro6ko_2003 »

Времето как беше
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »

Тази сряда бях на Садките. Най-вдясно на залива, от където се виждаха садките и е най-дълбокото бяха го заградили - явно разширяваха садките. След заграденото в посока Дунавския ръкав имаше много лагери. Не успях да си намеря хубаво място и застанах между два лагега - колегите разпъваха с лодки въдиците си бая навътре. Хвърлях в плиткото между лагерите и за деня успях да закача 2 доста прилични каракуди. които ми се разкачиха до брега и изтървах - бях сложил кука 16-ки с повод 0,12 на метод фидера. До мен от лагерите ловяха добри каракуди но единични удъри и то след доста чакане.
Изображение Изображение
has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Копринка

Мнение от has76 »

Колега,удивляваш ме с тия куки 16!?! Значи там някъде на реката в някоя бистра вада може и да има логика ,ама наКопринка не виждам смисъл. Перка дет няма и педя се хваща на кука 8-10(борба 30 секунди да налапа) ,та какво да говорим за едра каракуда над .500 грама дето в момента са хит на язовира. Почитател съм и аз на фидера(не и на метода,кълванета и риби в пъти по-малко) ,но прекаленото изфиняване на такъма за мен е безмислено освен ако не броиш всяко кълване . Завъртиш ли ятото-лапа и дърпа.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »

Бях на плитко място между 2 лагера - храниха яко царевица с лодки навътре и на пружините нищо не ми бутна. За да замятам по-навътре сложих метода - печеля поне 10+м навътре от стандартната кошничка но и не мога да захраня петно с малкия метод. Пробвах с кука 10-ка на плетен повод, 12-ка на флуорокарбон вързана и нямах бутане, затова се принудих да сложа 16-ка с 2 бели на метода (до там не бях стигал) и поне закачих 2 риби...
has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Копринка

Мнение от has76 »

Пледполагам си направил най-доброто,което смяташ с идея да извадиш риба и си извадил. Миналата седмица по случайност ме заведоха с лодка на Плажа-тъпкано с коли,пускащи лодки -като паркинг беше. Между тях един казанлъчанин ловеше на метод фидер и за мое учудване беше извадил една кофа платики. В цялата галимация и шумотевица ги скубеше през 4 минути. Га е там рибата ...
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »



Повече от месец не бях ходил. Водата е спаднала значително. Бях между Курбан дере и Плажа. Места днес се намираха но за сметка на това риболовът беше слаб - за почти 5 часа само 5 платички и 2 изтървани (като мина два пъти пасажа и удари и на двата пикера едновременно и едната риба я изтървам).
При колегите също редки удъри но става риболовът поне! След 4 часа следобед яко задуха, събрах пикерите и си тръгнах.
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от xsxboy »

явно каракудата още не е тръгнала щом темата не е съживена :)
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за Копринка

Мнение от garfield_90 »

xsxboy написа:явно каракудата още не е тръгнала щом темата не е съживена :)
Рано ми се вижда все още или е доста навътре по дълбокото и не се стига от брега. Там вечер доста си падат температурите. Като се позадържи още 1-2 седмици хубаво времето, ще се почне да се завърта :)
galenik
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 1:04 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Инфо за Копринка

Мнение от galenik »

Колеги вода при Сахрането да ли има.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Инфо за Копринка

Мнение от thunderboy »

Язовира пълен с народ, а никой нищо не пише...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Инфо за Копринка

Мнение от vasko102530 »

Дали има раздвижване на каракудата вече
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от xsxboy »

чувам убивали каракудата..
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”