Инфо за Копринка

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Инфо за Копринка

Мнение от bobo_33333 »

За распер ,не знам да има ,но сега са с високо ниво и замътени язовирите ,та едва ли ще стават за спининг :fishing1:
Аз там съм пораснал...
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от xsxboy »

Колеги какво е положението на язовира ?
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Инфо за Копринка

Мнение от robber_79 »

Малко след откриването,на бялата беше гол след гол на тролинг. Мерните 7,от които едната 2,5кг. останалите над 15 около 400-700грама. Рибите вземаха само на един единствен цвят воблери,на известна финладска и японски фирми .;)
Преди седмица обаче..само 1 удар ,на малка бяла .
isi67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:59 am

Re: Инфо за Копринка

Мнение от isi67 »

Поздрав на всички колеги посещаващи язовира темата е доста замряла а идват почивни дни и се каня да посетя язовира моля за малко инфо ще ловя на фидер и гол телескоп насочете ме към място... Благодаря предварително.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Инфо за Копринка

Мнение от thunderboy »

Какво е положението на язовира в момента, че замислям един риболов другата седмица, след морето :)
Как е нивото на водата и проходим ли е пътя към дунавския ръкав за лека кола, или да си мина от към горичката на с.Копринка преди стената?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
riboko771
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 3:04 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от riboko771 »

И аз чакам за инфо :D
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Инфо за Копринка

Мнение от thunderboy »

:fishing11:
riboko771 написа:И аз чакам за инфо :D
ще видя утре от първа ръка щом никой не споделя :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Инфо за Копринка

Мнение от thunderboy »

Слаб риболов, като цяло. На дъно само два удара, единия се оплете в корени и избяга, другото беше една платика дето и на плувка излизаше същия размер. Епизодични средни костури на плувка, които изчезнаха като се появи платиката, редки червеноперки по педя и малко.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »

Изображение Изображение
Днес на Съхрането голям пек беше. На плувка изкарах няколко малки червеноперки и ги хвърлих за стръв за хищник но нищо не се обади. На пружина изкарах 1 платика само, имах няколко придърпвания но без успех.
Колегите до мен на носа, там където е най-дълбокото хващаха доста повече и ма пружина и на плувка.
Към 5 следобед почна да става панаир - прииждаха каравани, джипове с колесари и лодки, разпъване на палатки и завардване на места за предстоящия уикенд! Наслука на колегите!
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Инфо за Копринка

Мнение от shtilkata »

Здравейте колеги. Моля някой да даде инфо за Копринка. Какво е нивото и обажда ли се рибката, че мисля да отскоча на палатка за два - три дни. Благодаря.
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Инфо за Копринка

Мнение от hristo94 »

Здравейте,колеги искам да попитам за лин в язовира лови ли се или популацията му е рядка.И има ли някой водоем в района, където може да се пробва за лин.Благодаря предварително.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »

Добра вечер.
Някаква скорошна информация от язовира - ниво примерно, кълве ли и какво и къде да се насоча за да си пробвам късмета на рибки за хищник? Благодаря предварително!
Утре ще се пробвам но не ми се обикаля по ръкавите - губя много време да разучавам и да си намеря място...
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Инфо за Копринка

Мнение от hristo94 »

Преди седмица,на Копринския ръкав на дъно на кубинка костур и дребни бели риби.Можеш да пробваш и на блесна в плитката част за щука.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за Копринка

Мнение от Korekom »

Благодаря за инфото.
Вчера бях на Курбан дере. После преди обяд се преместих по-надолу на Копринския ръкав, точно над плажа - плиткото.
Имаше много хора и сутринта нямаше много места. Има няколко лагера и са нахвърлили по много въдици и държат голяма част от ивицата на язовира. Горе на дерето няма вода - нивото е паднало дори повече от миналото лято, когато изпускаха язовира! Щом пак се е стигнало до тинята дето не съхне и пак се дръпна водата поне с половин метър за няколко часа...
Преместих се под лагера на 1 колега и той излезе точен - спря да замята крайната въдица на диагонал та ми се отвори място за 2 въдици, като си тръгна след обяд колегата отляво и място за 3-тата въдица.
Важното е, че рибата кълве и спокойно става за лежерен риболов на дъно. Кълвят платички 200-300гр,, малки каракудки - евала! като 2-ма колеги хванаха по 1 по-голяма каракуда, примерно 300-400гр.
Хищник нъцки, не ставаше за спининг да не дразня околните а на жива рибка пробвах с 3 каракудки от магазина - нямах успех.
Ето едно клипче, снощи се заиграх с гопро студио:
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Инфо за Копринка

Мнение от hristo94 »

Браво за риболова.С хищниците там си мисля,че е до късмет ако се завърти пасаж.Иначе въдицата от фибростъкло и видеоклипа е супер. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”