МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

sevgin65
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 4:41 pm
Местоположение: Гр.Кубрат

МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от sevgin65 »

Здр. колеги мисля след забраната да открия сезона на Малък преславец Сиилистренско. ако имате някаква информация моля да ми кажете. какви са условията и т.н благодаря ви предварително.
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

Здрасти колега, Малък Преславец е уникално място за риболов и почивка! Защитена територия е и като такава си има специален режим - важното за теб е, че риболова там се разрешава не спрямо общата забрана, а на 15 юни. Това е съобразено с гнезденето на някой редки видове птици (няма да навлизам в подробности). През юни върви силен риболов на бабушка, има и чудесни каракуди, като риби над 500 гр. не са никаква рядкост. Мястото определено си заслужава, Наслука!!!
Пазете природата!
bokobogdan
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 10:00 pm
Местоположение: софия ж.к."надежда"

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от bokobogdan »

аз също смятам да съм там около15 -20юни. знам от сигурен източник за каракуди около и над 2кг /не съм виждал дори подобно животно/! да си призная досега не съм ходил на Малък Преславец , но човека които ми даде инфото е 100% сигурен. каза също че щъкат шарковци по10+кг. естествен водоем е и имаш право на 1 въдица. що се отнася до обстановката, уникално красиво! доста работи има написани за този водоем в "carp bg" .дано имаме и късмет разбира се :lol: без него нищо нестава.
нали не мислите, че съм тъп само защото почиствам след себе ,си!
galimn
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:01 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от galimn »

bokobogdan написа:аз също смятам да съм там около15 -20юни. знам от сигурен източник за каракуди около и над 2кг /не съм виждал дори подобно животно/! да си призная досега не съм ходил на Малък Преславец , но човека които ми даде инфото е 100% сигурен. каза също че щъкат шарковци по10+кг. естествен водоем е и имаш право на 1 въдица. що се отнася до обстановката, уникално красиво! доста работи има написани за този водоем в "carp bg" .дано имаме и късмет разбира се :lol: без него нищо нестава.
като отидеш ще видиш, бъди сигурен , червеноперката е в изобилие таранката се търси на вътре върви около 0.500 до 1.000кг. но не са и редки случайте и на по големи има шаран,костур,щука но са си диви и са трудни за ловене по принцип има едно хубаво шаранджийско място от към гората но то се предава по наследство поне аз не съм го виждал празно никога е това е от мен НА СЛУКА и можем някой ден да се видим там на по бира
Аватар
nikodim1978
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Апр 16, 2010 5:09 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от nikodim1978 »

Здравейте,някой от вас може ли да ми каже по-сполучливо място за риболов на Малък Преславец,стръв и тн .Предварително благодаря
galimn
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:01 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от galimn »

nikodim1978 написа:Здравейте,някой от вас може ли да ми каже по-сполучливо място за риболов на Малък Преславец,стръв и тн .Предварително благодаря
баце отиваш там и ще видиш че те местата си личат изчистени са засядаш хвърляш въдицата почваш да чешиш яко по принцип миналата година таранката взимаше на торен червей на 10-15метра от брега при добра захранка иначе червеноперката се вади на всичко, костур и щука съм вадил на опашка от черевеноперка
bokobogdan
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 10:00 pm
Местоположение: софия ж.к."надежда"

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от bokobogdan »

galimn написа:
bokobogdan написа:аз също смятам да съм там около15 -20юни. знам от сигурен източник за каракуди около и над 2кг /не съм виждал дори подобно животно/! да си призная досега не съм ходил на Малък Преславец , но човека които ми даде инфото е 100% сигурен. каза също че щъкат шарковци по10+кг. естествен водоем е и имаш право на 1 въдица. що се отнася до обстановката, уникално красиво! доста работи има написани за този водоем в "carp bg" .дано имаме и късмет разбира се :lol: без него нищо нестава.
като отидеш ще видиш, бъди сигурен , червеноперката е в изобилие таранката се търси на вътре върви около 0.500 до 1.000кг. но не са и редки случайте и на по големи има шаран,костур,щука но са си диви и са трудни за ловене по принцип има едно хубаво шаранджийско място от към гората но то се предава по наследство поне аз не съм го виждал празно никога е това е от мен НА СЛУКА и можем някой ден да се видим там на по бира
ще ти драсна някой ред преди да тръгна към Преславец, ако си свободен "бирата"е добра идея. ще съм с един преятел от Старо село,ако и ти си от района може и да го знаеш, Венелин се казва, аз съм боби. съжалявам че ти пиша от тук ама на "лични" нещо май не успявам.
нали не мислите, че съм тъп само защото почиствам след себе ,си!
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

Колеги, местата откъм гората не са ли забранени, или съм в грешка?
Май наистина се предават "по наследство" и само малцина имат право да ловят там :idea:
Пазете природата!
bokobogdan
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 10:00 pm
Местоположение: софия ж.к."надежда"

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от bokobogdan »

ако някой не е виждал дебелите каракуди от Малък преславец днес взех снимките от приятелят ми Венелин/ дано успея да ги кача че ми е сефте/ http://imageshost.ru/links/b8992a45e9a7 ... 4fc393dea7 това е от април http://imageshost.ru/links/ff6965fbac0f ... ea31f277b9 това също.
нали не мислите, че съм тъп само защото почиствам след себе ,си!
galimn
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:01 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от galimn »

bokobogdan написа:
galimn написа:
bokobogdan написа:аз също смятам да съм там около15 -20юни. знам от сигурен източник за каракуди около и над 2кг /не съм виждал дори подобно животно/! да си призная досега не съм ходил на Малък Преславец , но човека които ми даде инфото е 100% сигурен. каза също че щъкат шарковци по10+кг. естествен водоем е и имаш право на 1 въдица. що се отнася до обстановката, уникално красиво! доста работи има написани за този водоем в "carp bg" .дано имаме и късмет разбира се :lol: без него нищо нестава.
като отидеш ще видиш, бъди сигурен , червеноперката е в изобилие таранката се търси на вътре върви около 0.500 до 1.000кг. но не са и редки случайте и на по големи има шаран,костур,щука но са си диви и са трудни за ловене по принцип има едно хубаво шаранджийско място от към гората но то се предава по наследство поне аз не съм го виждал празно никога е това е от мен НА СЛУКА и можем някой ден да се видим там на по бира
ще ти драсна някой ред преди да тръгна към Преславец, ако си свободен "бирата"е добра идея. ще съм с един преятел от Старо село,ако и ти си от района може и да го знаеш, Венелин се казва, аз съм боби. съжалявам че ти пиша от тук ама на "лични" нещо май не успявам.
колега от Русе съм но това не бърка свиркай след 10 ако не съм зает насреща съм
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Николай-Русе »

bokobogdan написа:ако някой не е виждал дебелите каракуди от Малък преславец днес взех снимките от приятелят ми Венелин/ дано успея да ги кача че ми е сефте/ Изображение
това е от април
Изображениесъщо.
Браво :)
Давай на душата каквото иска,че ще дойде време нищо да не ще!!
sevgin65
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 4:41 pm
Местоположение: Гр.Кубрат

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от sevgin65 »

Здр.Колеги на 15. 06. 2010 г. бях на Малък преславец с още 3 ма приятели бяхме там рано сутринта настанихме се опънахме палатките с готовност за 2-3 дена за целия ден изкарахме 2 таранки по 250-300 гр и то с яко захранване от вкисната царевица и сварено жито но уви то и през дена комарите не ни оставиха на мира но на мръкване така ни обградиха че можахме да издаржим до 12. ч през ноща не им минават ни: аутани-ни оцет ни дим сабрахме си багажа и избягахме така че колеги който ще ходи там комарите да са му :?: НА УМ - НА СЛУКА
anubis
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 1:39 pm
Местоположение: dobrich

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от anubis »

Малко инфо и от тази година на 01.04.2011 бяхме с един приятел на М.Преславец да открием годината.Стана супер откриване с биричка и рибка доволно.Бяхме в началото на язовира там кадето са тръстиките ,в 6 и 30 сутринта бяхме и само едно свободно място имаше ,ама и то беше достатъчно.На торен излизаха тлъстите каракуди и на финно такъмче основно 0.18 повод 0.14 кука 12 на филстар доволно по 5-6 парчета на човек имаше за всички като теглото на каракудите беше към кило ,а имаше и две към кило и половина.Много добре като за първи риболов тази година.Снимките сега ще се пробвам да кача .
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Николай-Русе »

Някой да е ходил скоро?
Давай на душата каквото иска,че ще дойде време нищо да не ще!!
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от vinil »

Колеги, някой ще даде ли прясно инфо за водоема. Мисля да съм там на 18-19.07. - като прескачам и до Дунав. Целта ми е спининг - щука и костур.
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”