МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Речния човек »

Амбициозна цел си поставил,колега.. :roll: :) Спинингова щука на Блатото при тези температури е доста хазартна история,за костура също.Ако имах път натам ,щях да упорствам по Реката ,сега е активен распера,а може и някоя бяла рибка да случиш. :smt117

p.s.От пристанището на изток.. :wink:
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от vinil »

Така или иначе - не отидох. И май добре съм направил - точно когато щях да ходя е ударила въпросната вълна 1.20м която удави двамата братя пред очите на баща им. Голяма трагедия ! И това са били хора с опит, до колкото разбирам от статиите по въпроса, а аз дето се вика - не съм стъпвал там .... На есен може да се срещнем с голямата река ! А Малък Преславец.... може би някой ден :) Все пак начесах крастата и най-вече сефтосах си новата придобивка Shimano Beast Master 270MH на Езерец с няколко щуки :)
Наслука !
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
zliaster

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от zliaster »

Инфо от днес 16.10.2011 . Стъпах там в 9 сутринта . Вятър , студ и чай с ром ме съпътстваха през цялото време :) Заварих един колега , който току що си тръгваше с една уловена червеноперка. Аз и моя човек бяхме подготвени за риболов на щука с класически монтаж на тапа . Забелязваше се движение на риби между тръстиките до към 13:00 но нито един удар ! Само дето живеца мръзна в студената вода и не можеше да издаяни повече от час . Изкуствени примамки без никакъв резултат . Имаше отвратителен вятър , който не утихна и за миг и това ме кара да мисля , че не съм уцелил подходящото време . Но щуки има със сигурност и те са навсякъде . Иначе мястото е уникално . Бих навъртял пак близо 200 км в някой хубав слънчев ден да се изкефя на успешен риболов :)

ПС : Билет там задължително ! И имате право само на една сопа :)
Аватар
tedkov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 6:08 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от tedkov »

Здравейте, нов сам в форума бях на Преславеца на 29.11 нищо 4 5 човека нито един удар ... а уж имаше много щуки... :)
Аватар
lfc_boy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 684
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 11:38 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от lfc_boy »

Бабушки кълвяха ли поне?
Above us only sky
ivo_barns
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 5:59 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ivo_barns »

lfc_boy написа:Бабушки кълвяха ли поне?
Аз мисля неделята да ги навестя с фидера бабоците ако не ми мине котка път,пък квото стане ако няма риби опъвам скарата и на стола :smt114
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от vinil »

tedkov написа: ... а уж имаше много щуки... :)
То май навсякъде е така - "пълно с риба" (еле пък по арендованите такива), а като отиде човек, да си направи кефа гледайки как му се гъне спининга и отнасяме едни големи дървета и греди ....аман с тея Бг бракониери, закони, ИАРИ-и и ...к'вот се сети човек още....
Тук, около Варна, най-близкото и единствено според мен място със щука е Езерец-Шабла. Толкова готино място, а как се експлоатира и злоупотребява - мъка ми е.....В една "бяла" държава, ще го направят райско кътче !! Много малко даже е нужно това да се случи там, то си е рай - само контрол да има, нищо повече, но не би ! Куче влачи.....е работата...
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от murphymet74 »

Здравейте колеги!
Последния риболов на Малък Преславец за мен беше на 04.12.2011 г. Бяхме с един приятел,той лови с щека аз с директен 7 метра. Бяхме там след обяд а мястото за риболов беше една тръба разделяща брега,имаше и беседка. Кълването почна час преди да се мръкне и то едвам се усещаше тъй като рибата беше капризна и потапяше плувката милиметър,трудно се следеше дали взема или не.Въпреки трудния риболов аз се записах с 30 бабушки а приятеля ми на щеката хвана към 70 броя.Рибата върнахме обратно да си плува. Доволен съм от риболова,това ми беше първият и надявам се не последния на този водоем.
Аватар
Stivi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:16 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Stivi »

Колеги, тази година блатото на Малък Преславец пак от 15 юни ли ще е разрешено?
Който го може, си го може!
Аватар
Stivi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:16 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Stivi »

Абе, никой ли няма инфо за Малък Преславец-Силистренско? :(
Който го може, си го може!
peterman
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 4:46 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от peterman »

Някой ходил ли е тези дни там!
Как е има ли добра слука?
peterman
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 4:46 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от peterman »

Никой ли не е ходил скоро ?
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от murphymet74 »

Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от potrebitel_666 »

Някой с по-прясно инфо от блатото???
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

Там си е, бабушки и друг дребосък за занимавка. Теб коя риба те интересува по-подробно?
Пазете природата!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”