МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от potrebitel_666 »

ristich написа:Там си е, бабушки и друг дребосък за занимавка. Теб коя риба те интересува по-подробно?
Ами интересувам се от едрите караконджули и дали има шарковци? Следователно на каква стръв да търся караконджулите и дали по това време на годината си ги има комарите (или по-точно да ги наречем перфоратори или врабчета)?

П.С.: Предварително благодаря за отговорите на отзовалите се колеги! Поздрави и наслука!
^6tukar4eto^
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 21, 2009 12:06 am
Местоположение: Козлодуй,Русе, Тутракан

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ^6tukar4eto^ »

potrebitel_666 написа:
ristich написа:Там си е, бабушки и друг дребосък за занимавка. Теб коя риба те интересува по-подробно?
Ами интересувам се от едрите караконджули и дали има шарковци? Следователно на каква стръв да търся караконджулите и дали по това време на годината си ги има комарите (или по-точно да ги наречем перфоратори или врабчета)?

П.С.: Предварително благодаря за отговорите на отзовалите се колеги! Поздрави и наслука!
Здравей колега преди около месец ходих на блатото,рибата вървеше добре таранките взимаха на дъно на качамак с куките вътре в него,а ако сложиш топче стенеопор взимаха и хубави платики.На плувка най добре взимаха на топче твърд качамак.Ние бяхме в началото на блатото местата си личат къде са,ааааааааааа месните пичаги захранват с качамак омесен с сладка царевица не много навътре по близо до шавара.Шарковците скачат навътре другото място където играеха е в самото дъно до каменния път,но там има много закачки.Надявам се да съм ти бил полезен.НАСЛУКА.
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от potrebitel_666 »

Да колега, беше полезен! Все пак да питам пак... Смятам да застана на мястото което се намира малко преди средата на блатото (ако мога да те ориентирам така) като при положение че идвам от селото по асвалтовия път. Или по друг начин казано по към опашката. Греша ли в избора си на място или съм се опиентирал добре? И другия ми въпрос е свързан с комарите, та по същество още ли са толкова страшни и има ли ги по това време на годината?
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

Варианта с качамак и царевица е добър, иначе отиваш на досадните дребосъци. Относно комарите, тази година нивото на Дунав е ниско и наистина не са чак толкова страшни, поне според мен. Взимаш репелент и не му мисли толкова, това си е част от приключението по тия места :)
Пазете природата!
^6tukar4eto^
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 21, 2009 12:06 am
Местоположение: Козлодуй,Русе, Тутракан

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ^6tukar4eto^ »

potrebitel_666 написа:Да колега, беше полезен! Все пак да питам пак... Смятам да застана на мястото което се намира малко преди средата на блатото (ако мога да те ориентирам така) като при положение че идвам от селото по асвалтовия път. Или по друг начин казано по към опашката. Греша ли в избора си на място или съм се опиентирал добре? И другия ми въпрос е свързан с комарите, та по същество още ли са толкова страшни и има ли ги по това време на годината?
Ние кат ходихме рибата беше в плиткото.Хората които бяха на дълбокото или нямаха риба или едно две рибета.......не зная какво да те посаветвам както прецениш.Пиши после за резултата.
^6tukar4eto^
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 21, 2009 12:06 am
Местоположение: Козлодуй,Русе, Тутракан

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ^6tukar4eto^ »

Здравей те.... някои скоро да е ходил на блатото,някакво прясно инфо от там риба,стръв,места и т.н. Благодаря ви предварително:)
Аватар
Kiril Dinov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Авг 30, 2012 7:25 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Kiril Dinov »

Някой да има инфо от блатото, върви ли някакъв риболов?
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

Има лед, който не става за стъпване, инфото е от днес. Минавал е приятел да гледа птици и е останал изненадан, че още има лед отгоре.
Пазете природата!
Аватар
Kiril Dinov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Авг 30, 2012 7:25 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Kiril Dinov »

ristich написа:Има лед, който не става за стъпване, инфото е от днес. Минавал е приятел да гледа птици и е останал изненадан, че още има лед отгоре.
Благодаря, колега! :partyman:
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от SBANKOV »

Тази година отново ли е от 15 юни?
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от миро мачтийм »

Да до 15 юни.
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от mishkata_mp »

да разбутаме малко темата, някой хоил ли е, некво инфо за тая локва как е тези година
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от ristich »

"Локва" - та си е там (гадно определение за това красиво местенце, колега), ама много боклук по бреговете, срамота е! Прекрасно място, ама много го осират местните, не можем да ценим това, което имаме :(
В събота за около 2 часа с шепа жито, малко захранка и малко бял червей доволно хванах дребосък от 5 вида. Около София, пък и на много други места трудно се сещам водоем (не локва), където да могат да се хванат толкова видове с един монтаж и изброените 2 вида стръв.
Пазете природата!
Айдън
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 7:25 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от Айдън »

Здравеите колеги ходя в седмицата по 2.3 пъти понякога нощувам и вадя по 20.30 каракуди от порядъка на 500 гр и 1 кило но от среща на забраненото скачат големи животни тъи като нямам лодка да распана пръчките и стигам дистанция център на блатото как мога да превлека някои шаран предния път имх удар които ми счупи куката н8 на авашима двоино заточена
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: МАЛЪК ПРЕСЛАВЕЦ

Мнение от stenli »

Колеги, някой може ли да предостави прясна информация за водоема относно риболова. Мисля другата седмица да го посетя и ме интересува излиза ли нещо и на какава стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”