Водоеми край Хисаря

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Водоеми край Хисаря

Мнение от Osi »

Колеги, някой може ли да даде информация за водоемите около гр. Хисар. Знам, че от ляво на влизане в града от Карлово има платен водоем, какви са условията и каква риба има там?Интересува ме става ли за спининг?
Има ли други места за спининг в близост около Хисаря - става дума за петък и събота - откриването на сезона.
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от dobrin_dinev »

Този язовир се казва Момина баня и не е лош!Миналата година беше изоставен и ходих няколко пъти,но от тази година мисля,че е с такса 10 лв.,но други подробности не знам!Миналата година хващах доста костурчета,но дребни!Имаше и доста трофейни рибоци,но и доста го упоскаха докато беше безстопанствен!Сега не знам,може би са го зарибили!Дано съм бил полезен!Ако отидеш драсни някой ред!!!
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от Osi »

O'k благодаря! :D

А някой има ли инфо за тези двата язовира на юг от Хисаря по пътя за с. Калояново? Стават ли за риболов и каква риба има в тях?
lukas65
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:08 am
Местоположение: Карлово

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от lukas65 »

Привет и от мен.Колегата Добрин е напълно прав за така наречения язовир"Момина баня".Миналата година беше май към ловното дружество на Хисар и ежедневните манифестации на бяха рядкост.Пред очите ми извадига 13 килограмов амур.Язовирът държеше и добри запаси от щука,костур и доста едра каракуда.Сега,доколкото знам е арендован,но дали е зарибяван си нямам и понятие.Според мен,може да се разчита на добър улов при много добро захранване и няколкодневен излет.
На излизане от Хисар в посока Черничево,Дуванли,Калояново,преди разклона за Старо Железаре,Паничери има още два микроязовира под аренда,които дават шаран и предимно каракуда,от която за еднодневен излет може да се направи добро количество от порядъка на 10-12 кг.на дъно с малка кука №12-14,а също така и на плувка.Таксата на единия е 10лв,а на другия-8.На този с десятката има и доста добро заведение,което освен вкусни ястия,предлага и нощувка,от която обаче аз не съм се възползвал и не мога да дам по-точно инфо.
Надявам се да съм ти бил полезен и наслука!
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от Osi »

:D Благодаря, нощувките не ме интересуват, яденето и пиенето също е осигурено, но както виждам ще си направя една разходка със спининга, за да кажа, че съм открил сезона.
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от assv »

lukas65 написа:Привет и от мен.Колегата Добрин е напълно прав за така наречения язовир"Момина баня".Миналата година беше май към ловното дружество на Хисар и ежедневните манифестации на бяха рядкост.Пред очите ми извадига 13 килограмов амур.Язовирът държеше и добри запаси от щука,костур и доста едра каракуда.Сега,доколкото знам е арендован,но дали е зарибяван си нямам и понятие.Според мен,може да се разчита на добър улов при много добро захранване и няколкодневен излет.
На излизане от Хисар в посока Черничево,Дуванли,Калояново,преди разклона за Старо Железаре,Паничери има още два микроязовира под аренда,които дават шаран и предимно каракуда,от която за еднодневен излет може да се направи добро количество от порядъка на 10-12 кг.на дъно с малка кука №12-14,а също така и на плувка.Таксата на единия е 10лв,а на другия-8.На този с десятката има и доста добро заведение,което освен вкусни ястия,предлага и нощувка,от която обаче аз не съм се възползвал и не мога да дам по-точно инфо.
Надявам се да съм ти бил полезен и наслука!
В събота бях там на този който таксата е 8 лв.Пълно е с таранка дори баща ми докато си отежняваше плувката хвана една на гола кука :drinkers:
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
Osi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 336
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 7:16 pm

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от Osi »

Колеги на яз. Момина баня таксата е 10лв, 3 пръчки, до 3 кг риба. Язовирът е пълен до горе, пообрасъл. По думите на пазача бил зарибен с 1000 кг. шаран, имало костур, щука, каракуда и тук спря, явно други риби не познаваше човека. На въпроса ми колко едри са пуснатите шарани, той отговори, че не знае защото е от три дни на работа като пазач. На язовира нямаше риболовци. При тази информация с приятеля ми предпочетохме да започнем с аперитива и мачовете и зарязахме риболова. :D

Изображение
esetra
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 9:36 pm

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от esetra »

Привет и от мен пичове!
Да питам за този на който има каракуди какъв калибър са ?
Ще бъда благодарен за отговора!
Питам защото ме канят да ходя там и затова .Аз знам че е 3 пръчки 8 лв 8) 8)
dani26
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 8:37 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от dani26 »

аз,спецялно съм доволен от момина баня,със дядото правихме добър риболов преди няколко седмици,има серйозни риби,хубави кустурчета,амури,щука,сом и големи шарани.основно взима на торен червей.
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от dobrin_dinev »

dani26 написа:аз,спецялно съм доволен от момина баня,със дядото правихме добър риболов преди няколко седмици,има серйозни риби,хубави кустурчета,амури,щука,сом и големи шарани.основно взима на торен червей.
Колега ти би ли споделил какво хвана и на каква стръв?!
dani26
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 8:37 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от dani26 »

извинявай че пиша толкова късно но не съм влизал скоро в тази тема,значи първият път когато ходих ме взимаше само на перо, имах ме две откачания ловим със голи телескопи с(ластик) 6 и 7м. на дъно нищо ,вторият три откачания и един в живарника дядото като го е примерил във тях е излезнал 2.600кг.имам и снимки но незнам как да ги кача.третия път пълен валат :( добре че бях взел рачилото да изкарам малко дребосък да си хванем кустур,а и да не забравя всичко вадих ме на червен червей тоест на торен със захранка царвичка.бяхме срещу фругона минаваш стената и около 40;50м. след нея това е от мен ако ходиш на слука.
m.ianckov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:49 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Водоеми край Хисар

Мнение от m.ianckov »

За Миромирският язовир - Каракудите са около 200гр., но за сметка на това 10-12кг на излет може да направиш.
Някои казват, че миришели, но от трета година го посещавам и са си доста вкусни.
Лошото е, че преди излизаха и 500-600гр., а сега като че ли само малки останаха.
Таксата е 8лв.
saiclabs
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 3:06 pm

Re: Водоеми край Хисар

Мнение от saiclabs »

m.ianckov написа:За Миромирският язовир - Каракудите са около 200гр., но за сметка на това 10-12кг на излет може да направиш.
Някои казват, че миришели, но от трета година го посещавам и са си доста вкусни.
Лошото е, че преди излизаха и 500-600гр., а сега като че ли само малки останаха.
Таксата е 8лв.
Здравейте. Можете ли да кажете по-точно къде се намира този язовир, когато пътуваш от Пловдив? На каква стръв вземат каракудите, а шаран има ли?
ianckov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 8:14 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от ianckov »

Минаваш прелеза на хисарския път, посока Черничево - Хисар и преди да започне по-новият участък от пътя, свиваш на дясно.
На края на правия участък ще видиш язовира пред теб.
Мисля, че завоя на дясно е единственото продължение, за да стигнеш до къщичката и фургона на пазача.
Минаваш през стената, за брега отсреща.
Брега е полегат, така че до средата му е почти еднаква дълбочина.
Каракудите излизат на дъно предимно, на всякаква стръв и без захранка на пружината.
Ако успееш да ги предърпаш наблизо и на перо става.
Шаран, въпреки уверенията на пазача, не съм видял, камо ли изкарал.
Иначе рибата е вкусна и не мирише или дъхне, но по-големи екземпляри от 200-300гр. не изкарахме последните няколко пъти.
saiclabs
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 3:06 pm

Re: Водоеми край Хисаря

Мнение от saiclabs »

Благодаря за точното упътване. Утре ще го посетим.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”