р.Росица и р.Видима

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от dannySvishtov »

обещавам повече да не я показвам тази мивка колега :) вече ще снимам всичко на реката .... рибите са от Ресен! Целта на всички писаници беше да покажа какво кълве в момента на Ресен айде със здраве и наслука колеги!!! :)
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от stas »

Ще следя репортажите с интерес. Желая ви успех!
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Skellington »

stas написа:Колега, добър риболов, с хубави риби. Браво! Снимката е ужасна, но това няма отношение към темата. Моля ви, напишете я тая " миФка" поне един път с "В"! :)
Не четеш внимателно, аз я написах с "В" :lol:
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от stas »

О, чудо на чудесата...
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от ivosaxo »

Днес на Ресен беше слабо,поне около мен и отсреща,където имаше и колега с щека и близалка.
Бях отново заклещен между двама колеги дошли от Троян.И тъй като пак първи извадих риба,периметъра ми се стесни допълнително.До 10 часа извадих всичо два скобара и един кефал.
Изобщо рибата не се събра на червейте.Скобите ми обаче бяха "кадърни",около 800-900 грама и най-едрите,които видях наоколо.Щях да снимам,обаче забравих защото бързах за семейната разходка и ги върнах без фото.
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Valio_ribata »

Колега, ivosaxo и ти като един мой приятел. Хванахме по едно шаранче, еднакъв калибър и той ми казва моето е по голямо. Аз се засмях и му казвам ,не виждаш ли,че са еднакви той ми отговаря моето е по набито. Та и твоите скобари са били по набити, майтап да става да не се обидиш. Завиждам ви благородно за хубавите риби и с интерес чета инфото, аз съм от софийско,тук в момента няма риболов.
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от dannySvishtov »

само да отбележа че днес мой приятел е бил на Ресен и е хванал 26 риби най-малката 0.300 гр. незнам ти къде си ловил колега и как :) повечето от които морунажи и мряна се е обадила :)
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от dannySvishtov »

и да отбележа че приятелят ми е ловил на фидер ;) айде късмет и наслука
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от ivosaxo »

Valio_ribata написа:Колега, ivosaxo и ти като един мой приятел. Хванахме по едно шаранче, еднакъв калибър и той ми казва моето е по голямо. Аз се засмях и му казвам ,не виждаш ли,че са еднакви той ми отговаря моето е по набито. Та и твоите скобари са били по набити, майтап да става да не се обидиш. Завиждам ви благородно за хубавите риби и с интерес чета инфото, аз съм от софийско,тук в момента няма риболов.
Изобщо не се притеснявай колега,никакви лоши чувства :D .Целта на постовете ми напоскледък е съвсем друга.Прилично вярна информация и да покажа,че има риболов и по нашите реки,а не само по Струма,Тунджа,Марица и Искър.Колкото до скобите,уверявам те,че поне на колегите до мен бяха по 300 грама :lol: .
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от ivosaxo »

dannySvishtov написа:само да отбележа че днес мой приятел е бил на Ресен и е хванал 26 риби най-малката 0.300 гр. незнам ти къде си ловил колега и как :) повечето от които морунажи и мряна се е обадила :)
Страхотно е ловил твоя приятел.С тези размери на рибите,горе долу средно 0,500 кг,излизат 13 килограма риба!Всичките ли е вземал :axe:? Имай предвид,че питам без да се имам за по-голям светец от папата,обичам да ям риба и взимам риба.Чисто проба тестов въпрос за анализ :roll: .
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от dannySvishtov »

Не вземал си е само най големите риби ;)
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Skellington »

Вчера на Ресен нарооооод, пристигам аз в 8.10 сутринта след 60 км. път през дупки, псувни, незнайни щети по колата (през Хотница е ужас, не бих минал пак от там, същото важи и за Дичин - Росаля, което пробвах на връщане и не знам кое беше по-гадно :? ), мисля си че е Понеделник и ще има 5-6 човека на кръст и какво да видя - места почти няма, сигурно имаше 30 + коли още тогава, после не съм ги броил, но незаети места не се виждаха. Само някви куци, на каквото застанах и аз - течението силно, дълбочината малка и съответно риболова не ми се получи много, хванах 5-6 скобара и 1 морунаж, още толкоз откачих и това за 6 часа риболов. Бях на вира, който е по-близо до моста, на горния чувам, че е било малко по-добре, но там беше и по-пълно, затова реших да остана долу при по-малката навалица. Рибите бяха средни, днес ако някой е ходил и има с какво да се похвали, да каже.
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от dannySvishtov »

Аз понеделник бях на горният вир и да ти кажа незнам какво са ловили къпеха чевеите общо взето аз лично хванах кам 15 кефала хубави до едно дърво и 2 скобара от 8 до 2 часа циганията беше пълна толкова народ не съм виждал до сега на Ресен май ще запразнявам :) пък след Нова Година ще ги пробваме пак Ресенските :) айде весело прекарване на празниците колеги :)
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Skellington »

Колеги, някой с прясно инфо ?
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от playback »

Бях на реката покрай Коледа, но пиша чак сега, че нямах компютър.

За 3-4 часа на Ресен, слаб риболов - ловях на изтичане, кука Owner 14 номер, с червено мънисто, плувка 2 грама, стръв само бял червей, не съм хранил, че бях забравил прашката у дома.

За целият риболов, общо 6 риби, 3 по-големи (на снимката) ги взех за коледната трапеза, другите по живо по здраво си плуват обратно. Като цяло нямаше много кълванета, имах още 2-3 изпуснати риби. Колеги около мен същата работа, епизодични трудни риби.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”