р.Росица и р.Видима

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

кви са тез телове и тез набучени риби ,ужасия
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Диканаров »

По спокойно бе колега! Тези телове са уреди с които уловената риба се съхранява жива, без да се наранява излишно! Можеш да си ги прибереш или да ги освободиш и пуснеш, като това си е твой избор! Колегата ги е снимал веднага след изваждането им от водата на реката, като е гледал да им съкрати времето на сухо! :wink:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

като гледам как са кървясали тез риби , с "тези уреди" нанизани риби да ги пуснеш после едва ли ще оживеят, тез телове се ползват за подводен риболов , при който рибата е ударена с харпун и няма спасение
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Павел Три »

topspin написа:като гледам как са кървясали тез риби , с "тези уреди" нанизани риби да ги пуснеш после едва ли ще оживеят,
+1. Според мен ,даже и в телен живарник да ги сложиш ,по-голям шанс имат да оцелеят ,ако ще ги пускаш.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

между другото да се върна на темата Росица, днес бях на реката на Ресен, народ много имаше още от тъмно , до обед едно кефалче дребно , при повечето колеги без бутване , двама колеги ловяха на фидери , на горния вир до големите дървета , те извадиха 2-3 по сносни риби и така , до 1 часа навалицата се разотиде и не остана жив човек , после се преместих надолу на по малкия вир , и там събираха никой нито една риба не беше хванал и така
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от playback »

topspin написа:като гледам как са кървясали тез риби , с "тези уреди" нанизани риби да ги пуснеш после едва ли ще оживеят, тез телове се ползват за подводен риболов , при който рибата е ударена с харпун и няма спасение
Последно офтопик от мен, за което се извинявам, но щом колегата е такъв експерт мисля че трябва да му отговоря.

Бях си забравил живарника, и в раницата намерих тези Кукани, останали от последния тролинг на Жребчево (използват се за по-големи риби, обикновенно като ловиш от лодка, понеже не може да вържеш живарник и да го влачиш напред назад). За подводен риболов се използва друг тип Кукан, ето такъв: http://divingshopbg.com/kukan.html" onclick="window.open(this.href);return false; . В поста си написах че съм върнал три по-малки риби (и да прав си експерте, не съм ги набучвал) , нещо което всеки може да избере да вярва или не, не ми пука особено.

ПС. Това постоянно заяждане и издребняване, този интернет морализъм, отказа много по-печени рибари от мен да пишат в този и другия форум :roll:
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

здравейте колеги , някой има ли информация р.Росица дали е замръзнала при Ресен или на други места ? има ли риболов въобще ?
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от rokooo76 »

Около Севлиево Всичко е замръзнало с дебел лед.
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

на мен пък друго ми казаха тази вечер ,че на ресен въобще нямало зазмръзване , дори и почти нямало сняг
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от Skellington »

Възможно е, то при Ресен е коренно различно и водата излиза от язовира. При Севлиево 2-3 дни да е стабилно под 0 и почти не остава място без лед, само разни бързеи, по които не може да се лови...
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от topspin »

днес питах за там едни колеги , дето вчера са биле там , много тегав риболов е било ,хора е имало доволно , но всички по 2-3 риби на човек за цял ден, реката почнала да качва много и да бързи , кал голяма ,трудно се стояло на местата ,много хлъзгаво било
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от rokooo76 »

http://www.sevlievo-online.com/statii/g ... radusa-227 Най добре хладно си беше. :D
big24bg
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от big24bg »

На Ресен днес вода висока, бърза и поразмърена. Мераклии колкото искаш. Редки риби в горната част на вира. Надоле йок.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от bobo_33333 »

topspin написа:на мен пък друго ми казаха тази вечер ,че на ресен въобще нямало зазмръзване , дори и почти нямало сняг
Туй да на е до горна росица :roll:
Аз там съм пораснал...
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: р.Росица и р.Видима

Мнение от ivosaxo »

При мен пък даде добре за снежната и мътна вода, както всеки път по мойта съкратена програма(3 часа сутринта) - 10 кленчета до 600-700 грама най-голямото,в това число 2-3 мъника,но всичките са върнати обратно.Интересно рибата беше много студена,но се бореше здраво.Кислород?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”