Инфо от Пазарджик и региона

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от pdimitrof »

Excx написа:Умряла е темата, ама все пак пиша. Кажете по реката имате ли успехи тези дни? Иначе е тръгнал яко костур, което не ми харесва. Ситен е и се лови на перо в затайките, ако някой се интересува. Друго, което не ми харесва е,
че растителността в коритото е много голяма. Миналата година уж чистиха, но май само са влошили нещата. Големи храсти, тръни и дървета са скрили пътеките и хубавите места.
Никой нема да ти кавж нищо, щото а се изпусне и после само със записване :D !
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от kodek »

Тази година министерството дава да се лови през забраната на "малък гьол с. Звъничево"
http://iara.government.bg/wp-content/up ... 8.pdf.Линк към наредбата ,част за Пазарджик,Ловната дружинка на с.Звъничево е окупирала Гьола от 3г. и не разрешава никой да риболовства там?понеже има линове/каленик/ над 1кг.
Може ли да се риболова на -малкия Гьол?
Кой е дал Гьола на дружинката? Защо е даден за свободен риболов през забраната?Там постоянно на фургона на ловците има хора с ловни пушки.Ако наистина е разрешен да се организираме и да пробваме./Трябва ни само гранатомет с 1 изстрел да премахнем фургона на ловците и сме ние :lol: :ANAL:
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от kodek »

Вместо Гранатомети ,можело и каси бира.Но който разбира. :lol:Но пък Вече нямало каленик?Разбрах от местния политик!от Пазарджик. :lol: :lol: :lol: :lol:Те затова го разрешили-малкия гьол.П.С. ако някой колега реши да провери -като мен -ще си загуби времето.
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

kodek написа:....Ловната дружинка на с.Звъничево е окупирала Гьола от 3г. и не разрешава никой да риболовства там?понеже има линове/каленик/ над 1кг.
Може ли да се риболова на -малкия Гьол?
Кой е дал Гьола на дружинката? ....
Колега дружинката от години се опитваше да окупира гьола именно заради рибното му богатство.От 15 години ходя на въпросния гьол и канала който го пълни.Постоянно пускаха мрежи и биеха рибата с ток точно тези така наречени пазители на гьола,но им писна да им пречат рибарите.Не веднъж съм влизал в пререкания с тях, прост човек с оръжие определено е лоша комбинация, за хората отишли да си починат за няколко часа с въдица в ръка.Та по въпроса за гьола преди 2 години натрупаха камъни на изтичалото и частично го запушиха за да се напълни по голяма площ, копаха с багери направиха диги на канала, и сложиха мрежи в канала за да не бяга рибата.За съжаление гьола не е техен каналът също рибата също защото номерът с който излизат пуснахме 10 шаранчета някакси е несериозен.Говорил съм с Иара пазарджик гьолът е свободен казаха ми ако се появат миротворците с пушките да се обадя в полицията.За каналът в него има мн риба, също казват че е техен,но по закон реките и каналите в България се водят държавна собственост.Поисках им документ който доказва че точно този канал е тяхна собственот казах ми че са се снимали с кмета как пускат риба в него....Иначе Марица от мирянци до триводици си е моя снимал съм се как пускам каракуди в нея начи си е моя.Аман от местни мутри и управници в тая държава. :oops:
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от pdimitrof »

Малкият гьол е едно, карасолана е второ и трите кавака / там където е " забранено "/ е трето. И двамата прежди списващи, така объркахте аудиторията, че настъпи пълен географски Звъничевски хаос ! :lol:

П.С. На малкият гьол, друг му еба майката преди няколко години: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”