Инфо от Пазарджик и региона

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от kodek »

Зададох така въпроса, понеже служебно и лично съм възпрепятстван да посещавам често баластиерата, от познат разбрах за снимките и улова на маломерни шарани.Не съм бил там когато са се случвали събитията.Да аз съм член на сдружението и ме е яд на такива "колеги" дето имат карти на Сокол и ловят и прибират маломерни риби.
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

Улова на маломерна както и на риба над 3 кг не се случва инцидентно нито пък е за първа година.Доста пъти съм го виждал с очите си.Едно време като дете ходех на тази баластриера и не помня да се е стопанисвала от някои или пък да са я зарибявали,а риба се ловеше много и то разнообразна.Мисля че бях на 16 когато почна да се осеща разликата в риболовите.И от година на година според мен нещата не стават по добре а обратното.За да има наистина контрол на тази баластриера трябва да има денонощна охрана иначе нз как ще стане.
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от SuperMario45 »

Има ли някакъв риболов по нашия край или по-добре да търся друго занимание? :D
Интересувам се конкретно от реките - Марица, Тополница, Луда Яна...
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от kodek »

geibriel написа:Улова на маломерна както и на риба над 3 кг не се случва инцидентно нито пък е за първа година.Доста пъти съм го виждал с очите си.Едно време като дете ходех на тази баластриера и не помня да се е стопанисвала от някои или пък да са я зарибявали,а риба се ловеше много и то разнообразна.Мисля че бях на 16 когато почна да се осеща разликата в риболовите.И от година на година според мен нещата не стават по добре а обратното.За да има наистина контрол на тази баластриера трябва да има денонощна охрана иначе нз как ще стане.
И кмета на с.Звъничево ги дебне браковците но,сам не мо`е ги фане, те циганеата бегат бързо по дигата па и не ще човека да пуца щото са му избиратели?Само пред нас фърка с джипчето и вика,че ги дебне?
Excx
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 7:16 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Excx »

Колеги, на мен ми казаха, че на Смилец излизало едра каракуда, но не можаха да ми обяснят как се стига до тоя язовир. Някой да знае за къде става въпрос? Като идваш от Пазарджик се падал след селото и не бил платен.

Иначе по Марица при Огняново излиза хубав кефал в затайките.
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

Колеги гледам че тая тема вече замря малко да я съживя.Някои колега ако се чуди къде да начеше крастата тая седмица пообикалях раиона около село на перето до луда яна се лови почти всякаква риба уклей червеноперка каракуда кефал гамбуз :lol: като преобладават дребните студения канал щука на каракудка има и алай каракуда и костур щуката се търси в затайките а каракудата костура и чат пат някое шаранче до водопада до завода каучук като излизат хубави каракуди колегата до мен имаше към 5 кг каракуди до 2 часа на обяд наслука :D
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
baba4a
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 2:47 am

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от baba4a »

geibriel написа:Колеги гледам че тая тема вече замря малко да я съживя.Някои колега ако се чуди къде да начеше крастата тая седмица пообикалях раиона около село на перето до луда яна се лови почти всякаква риба уклей червеноперка каракуда кефал гамбуз :lol: като преобладават дребните студения канал щука на каракудка има и алай каракуда и костур щуката се търси в затайките а каракудата костура и чат пат някое шаранче до водопада до завода каучук като излизат хубави каракуди колегата до мен имаше към 5 кг каракуди до 2 часа на обяд наслука :D
колега на каква стръв се лови на студения канал каракудата и перката
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

В момента нз как са нещата ще дам инфо може би др седмица но топлото време предполага че рибата взима по смело и кълванетата са отчетливи за стъв ползвах торен червей с златно мънисто и тънки куки (gamakatsu) 14ки може да въртиш цветовете на мънистата за тоя канал си е от голямо значение наслука :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
burn149
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2008 6:45 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от burn149 »

kolega kade se namira tova mesto da go probvam petaka ot Plovdiv sam
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Диканаров »

Приятел, общите правила на Форума не си ли ги чел? Ако не искаш да те баннат пиши на кирилица! Тук не се търпи маймуница! :twisted:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от SuperMario45 »

Колеги, Честита Нова Година! Много слука и все с големи.
А сега и на въпроса - има ли някакво раздвижване по водоемите в нашия край?
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от rock_children »

Трудна работа е колега!Аз мога да дам инфо за платения по пътя за звъничево в дясно!В началото на седмицата го посетих преди да хване студа излизат си доволно шаранчета стрелба на бял и фин такъм и няма как да имаш пропуск!Но това когато бяха топлите дни сега не знам как е положението!Иначе преди месец бях на реката при гьола на Лозен и направих приличен риболов на кленове но тогава пак си беше топло сега не знам как ще е в студовете!Общо взето това от мен,поздрави и упешна 2016!
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от SuperMario45 »

Здравейте колеги. Мисля утре да направя едно излизане някъде, но не знам грам какво е положението.
Та ако някой има пресни наблюдения от последните дни, ще съм много благодарен да сподели.
Одеве погледнах реката и ми се видя твърде мътна...
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от SuperMario45 »

Колеги, нещо ме сърбят ръцете и ми се ще да си пробвам късмета някъде. Имам питания относно Капитан Димитриево, Звъничево, Марица и каналите около града на които може да се проведе някакъв риболов. Ще съм много благодарен за инфото което споделите. Наслука!
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

SuperMario45 написа:Колеги, нещо ме сърбят ръцете и ми се ще да си пробвам късмета някъде. Имам питания относно Капитан Димитриево, Звъничево, Марица и каналите около града на които може да се проведе някакъв риболов. Ще съм много благодарен за инфото което споделите. Наслука!
На лозенския гьол излизат хубави кефали дано ти върши работа :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”