Инфо за село Първенец

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Станимир Христов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 4:24 pm
Местоположение: London, гр.Пловдив

Инфо за село Първенец

Мнение от Станимир Христов »

Здравейте колеги,

Някой може ли да даде някакво по-актуално инфо за бетоненото язовирче(по-големия) в село Първенец (до Пловдив). Мисля събота преди да се кача на вилата да отида да поразходя новото шаранаджийско оборудване :D :D :D .

Също ако имате някакво инфо за стръв (пелети, царевица, бял, топчета) ще е супер :)
Изображение
Изображение Изображение
Който иска намира начин... който не иска намира причина!!!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

За съжаление скоро не съм ходил на там,но честно казано и мен ме интересува водоема.А също така някой ако има инфо за малкия,че миналата година май изобщо не го пускаха за риболов,ама сега как ще е...?
Изображение
Изображение
kef4e
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 12:14 pm

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от kef4e »

За малкия-хората имат здравословни проблеми не го отвориха,тази година ще видим.
За големия-след смяната на собствениците хората не бяха доволни.Не мога да разберат хората който без да пускат риби искат да правят пари.Едни малки каракуди имаше само,шарани само на снимка.И естествено водоема стана посредствен,въпреки че е близо до Пловдив и е доста приличен по мое мнение.Тази година ще видим.Ако ходите непримено пишете.
Станимир Христов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 4:24 pm
Местоположение: London, гр.Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Станимир Христов »

А за рибарниците на чичо Гошо - в Куртово конаре някакво инфо ??? Замръзнал ли е , разрешен ли е за риболов?


П.С някой ако има тел. на чичо Гошо(може и на ЛС) да звънна да го попитам за Събота :)
Изображение
Изображение Изображение
Който иска намира начин... който не иска намира причина!!!
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от gorkata_petrov »

За чичо Гошо не знам , но можеш да пробваш тук , ако желаеш.Има уникални риби исобственика е без грешка.
http://ribarnik-badema.log.bg/
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от gorkata_petrov »

и тука
Рибарника се намира в село Огняново в близост до градовете Пловдив и Пазарджик.Много добре поддържан водоем,подходящ както за спортен риболов и отмора,така и за провеждане на съзтезания.Има удобни и равностойни сектори.Таксата е 2 лв. за въдица,като рибата се заплаща на килограм.Каракудата е безплатна.Уловат може и да бъде връщан обратно във водата.В рибарника има добра популация от - шаран ( до 6 кг ),амур ( до 4-5 кг ), сом ( до 6-7 кг ),кефал и каракуда.На място могат да се закупят - кафе,безалкохолни напитки,бира или печено на скара.
Точното местонахождение на картата - http://wikimapia.org/#lat=42.1464622&lo ... 11&m=b&v=1
:
ете места са близо до Пловдив и има хубави шарани :D
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Станимир Христов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 4:24 pm
Местоположение: London, гр.Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Станимир Христов »

Благодаря ти колега :) Майче при бадема ще ида и без това не съм ходил там... Имаш ли някакво инфо да звънна да попитам дали не е замръзнал, ако имат навеси защото го дават да вали :)
Изображение
Изображение Изображение
Който иска намира начин... който не иска намира причина!!!
Аватар
vonam
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Май 18, 2008 10:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от vonam »

gorkata_petrov написа:и тука
Рибарника се намира в село Огняново в близост до градовете Пловдив и Пазарджик.Много добре поддържан водоем,подходящ както за спортен риболов и отмора,така и за провеждане на съзтезания.Има удобни и равностойни сектори.Таксата е 2 лв. за въдица,като рибата се заплаща на килограм.Каракудата е безплатна.Уловат може и да бъде връщан обратно във водата.В рибарника има добра популация от - шаран ( до 6 кг ),амур ( до 4-5 кг ), сом ( до 6-7 кг ),кефал и каракуда.На място могат да се закупят - кафе,безалкохолни напитки,бира или печено на скара.
Точното местонахождение на картата - http://wikimapia.org/#lat=42.1464622&lo ... 11&m=b&v=1
:
ете места са близо до Пловдив и има хубави шарани :D
Колега,мерси за инфото- би ли обяснил как най- лесно да намеря водоема и дали пътят е
що-годе читав ,че аман от окопавания в калта.
успехи!
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от gorkata_petrov »

Станимир Христов написа:Благодаря ти колега :) Майче при бадема ще ида и без това не съм ходил там... Имаш ли някакво инфо да звънна да попитам дали не е замръзнал, ако имат навеси защото го дават да вали :)
0888/848899 Костадин Ламбрев.
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от gorkata_petrov »

Колега,мерси за инфото- би ли обяснил как най- лесно да намеря водоема и дали пътят е
що-годе читав ,че аман от окопавания в калта.
успехи!
На центъра на селото тръгваш посока Пазарджик и след табелата на селото има пресечка на ляво , завиваш и си на рибарника. Пътят е читав. тел на собственика- 0896246669. Жоро Успех
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колеги,дали някой има прясно инфо за двата водоема в с.Първенец?По-специално ме интересува малкия.По-горе колегата "kef4e" беше писал,че хората имали здравословни проблеми -дай боже да са отминали- ама ме интересува дали тази година ще го пускат за риболов?
Изображение
Изображение
Аватар
vonam
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Май 18, 2008 10:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от vonam »

Миналата седмица мой познат е посетил големия водоем на Първенец през седмицата и не е работил.Сега дали се е получило случайно или не е открил сезона още не разбрах.След това е посетил Куклен .... и там същото положение.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

С риск да се повтарям,пак да питам за Първенец.Дали е отворил големия язовир и каква е ситуацията с малкия?
Изображение
Изображение
joko75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 12:24 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от joko75 »

Колега,за малкия рибарник нямам инфо но най вероятно и тази година няма да работи.
За големия,миналата седмица в в силния вятър бяхме 3-4лудите като почти всеки успя да дръпне по 1-2 шарана.Аз успях да излъжа един шарко малко на 3кг на торен с два бели червея на фидер и с това риболова ми приключи.През седмицата ходих пак но не работеше,явно няма ли хора от сутринта не го отварят.
Най вероятно през забраната ще работи ежедневно ама знае ли човек!!!
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за село Първенец

Мнение от Shag »

Какви са условията на Първенец? Цена за пръчка, улов, риби, щуротии. Никога не съм бил там, а сега търся някакво близко място около Пловдив. Благодаря предварително.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”