р.Огоста

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
tucow
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 5:42 pm

Re: р.Огоста

Мнение от tucow »

Ех, никой ли няма прясно инфо по темата? Може и съвместен излед да направим. В региона ще бъда от 25 август до 1 септември!
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Огоста

Мнение от Skellington »

Късно го виждам този пост. По Огоста основно кефал(клен), уклей и морунаш. На Гложене много щуки, но писалки, над 40см почти няма. За плувка като цяло още е много тегаво, водата ври от уклей, който си е активен още от изгрев. Скобара още е в бързеите. Лови се по някоя таранка, ако ти се лови... Ако си настоятелен може да излъжеш дебел кефал на джанка, но активността му не е много добра и ударите са доста редки. Най-много клен се лови на муха, ако си мухар - няма празно. Ловят се доста едри риби, между 25-30 см., като излизат и много добри екземпляри, около килото. За спининг е доста обрасла, но ако намериш къде да ловиш се лови по някой кефал.
stefo_mnt
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 9:21 pm

Re: р.Огоста

Мнение от stefo_mnt »

Здравейте колеги, тези дни един приятел ми подхвърли за района около с. Бутан и в частите под бента както го наричат. Не съм ходил по онзи край и се чудех как е ситуацията там.
Обикалям реката със спинарка и се чудех къде може да ида да потърся я някой клен, я някоя щука да си направя кефа.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: р.Огоста

Мнение от къца - кълве »

tucow написа:Ех, никой ли няма прясно инфо по темата? Може и съвместен излед да направим. В региона ще бъда от 25 август до 1 септември!
Моето инфо е от днес.Водата е мътна и не става за спининг.Иначе е много чиста от водорасли и ако имате воблер ,,къца-кълве'' излизат двулитрови кефали.
stefo_mnt
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 9:21 pm

Re: р.Огоста

Мнение от stefo_mnt »

къца - кълве написа:
tucow написа:Ех, никой ли няма прясно инфо по темата? Може и съвместен излед да направим. В региона ще бъда от 25 август до 1 септември!
Моето инфо е от днес.Водата е мътна и не става за спининг.Иначе е много чиста от водорасли и ако имате воблер ,,къца-кълве'' излизат двулитрови кефали.
Защо да не става за спининг като е мътна? Аз вчера бях по р. Ботуня, и беше екстра - мътна но не много. Забелязах обаче, че кефалите искат много бавно водене в такава вода. А за воблерите не знам за тези твое производство, но със страйк про имам не малко попадения. :fishing3:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: р.Огоста

Мнение от къца - кълве »

stefo_mnt написа:
къца - кълве написа:
tucow написа:Ех, никой ли няма прясно инфо по темата? Може и съвместен излед да направим. В региона ще бъда от 25 август до 1 септември!
Моето инфо е от днес.Водата е мътна и не става за спининг.Иначе е много чиста от водорасли и ако имате воблер ,,къца-кълве'' излизат двулитрови кефали.
Защо да не става за спининг като е мътна? Аз вчера бях по р. Ботуня, и беше екстра - мътна но не много. Забелязах обаче, че кефалите искат много бавно водене в такава вода. А за воблерите не знам за тези твое производство, но със страйк про имам не малко попадения. :fishing3:
Малко мътна става,но много не.Днес Огоста е малко мътна и започна да дава.
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: р.Огоста

Мнение от io6kata »

Също дава и доста добри мрени и морунажи , на хубавите места ;)
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: р.Огоста

Мнение от Skellington »

Тези вторите от Дунавските ли са все още ?
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: р.Огоста

Мнение от io6kata »

да и все още са пълни с хайвер
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: р.Огоста

Мнение от къца - кълве »

[quote="
Защо да не става за спининг като е мътна? Аз вчера бях по р. Ботуня, и беше екстра - мътна но не много. Забелязах обаче, че кефалите искат много бавно водене в такава вода. А за воблерите не знам за тези твое производство, но със страйк про имам не малко попадения. :fishing3:[/quote][/qu

Щом не знаеш за моето производство виж:
Трето http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=63289" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Второ http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=615" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Първо http://starividri.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow"
https://www.youtube.com/watch?v=7yCFigPDtbw" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
https://www.youtube.com/watch?v=F2823xmiKX0" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
https://www.youtube.com/watch?v=-JklV22p93Q" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
stefo_mnt
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 9:21 pm

Re: р.Огоста

Мнение от stefo_mnt »

Имах предвид, че лично не съм ги пробвал. Иначе пре достатъчно си ги рекламирал сам забелязвам. Бих казал, че е банално дори но както и да е.
Събота и неделя бях по р. Ботуня от с. Ботуня до гр. Криводол, но нямах почти никаква слука. Риба има, но само скобар, а той не кълва на спининг за жалост.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: р.Огоста

Мнение от къца - кълве »

stefo_mnt написа:Имах предвид, че лично не съм ги пробвал. Иначе пре достатъчно си ги рекламирал сам забелязвам. Бих казал, че е банално дори но както и да е.
Събота и неделя бях по р. Ботуня от с. Ботуня до гр. Криводол, но нямах почти никаква слука. Риба има, но само скобар, а той не кълва на спининг за жалост.
На тези за които съм досаден се извинявам,но има хора които не са чули за "къца - кълве".
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: р.Огоста

Мнение от io6kata »

Само където темата е за р.Огоста не за "Къца кълве"
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: р.Огоста

Мнение от къца - кълве »

io6kata написа:Само където темата е за р.Огоста не за "Къца кълве"
Тези воблери са създадени от човек роден и израснал на Огоста. http://www.starividri.org" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: р.Огоста

Мнение от io6kata »

Еми то и аз съм израснал покрай Огоста , пък не съм седнал да си предлагам произведенията в темата ... за това хората са направили раздел обяви и като ти гледам подхода едва ли някой ще си купи воблери от теб
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”